Skocz do zawartości

Wezwanie do ORZECZNIKA ZUS

wróć do serwisu Kadry 135 odpowiedzi w tym temacie

#41 Guest_dawid

Guest_dawid
  • Goście

Napisano 19 listopad 2013 - 17:35

witam , dzisiaj miałem kontrole zwolnienia lekarskiego ,lekarz orzecznik nic mi nie powiedział o tym że moje zwolnienie zostało skończone? jak mam to rozumiec? zbadał ,pokserował karty medyczne i podziękował 

#42 Ane

Ane

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1517 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 listopad 2013 - 19:57

gdyby ci cofnął zwolnienie lekarskie to wydałby ci zaświadczenie z informacją że ZLA jest do dzisiaj a od jutra jesteś zdolny do pracy, skoro nic nie dostałeś to znaczy że zwolnienie jest zasadne.

#43 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8176 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 19 listopad 2013 - 20:01

Skoro lekarz orzecznik nie poinformował podczas badania,że od następnego dnia należy zgłosić się do pracy,to zapewne uznał,że zwolnienie lekarskie zostało wystawione zasadnie.Gdyby było inaczej na pewno poinformowałby o tym w trakcie badania.

#44 Guest_LAKILA LU

Guest_LAKILA LU
  • Goście

Napisano 16 grudzień 2013 - 14:47

Witam za kilka dni jestem wezwana na badania u orzecznnika ZUS chciałam zapytac jak to sie odbywa bo nie ukrywam ze wiele syszałam no troche mnie nastraszyli i troche sie boje.

Jestem dwa miesiace na zwolnieniu nie mam badan bo lekarz rodzinny dał skierowania a niestety miejsc juz na ten rok nie było czy moze to zle wpłynac na wynik tych badan?Dodam ze lecze sie na kregosłup boli mnie ciagle wybrałam zastrzyki a teraz półtora mieiaca tylko leki przeciw bólowe przeswietlenie miałam rok temu

na rehabilitacje moge sie zapisywac dopiero od stycznia no poprostu sie martwie i czy ktos moze naswietlic ta sprawe z góry dziekuje:)

#45 Guest_LAKILA LU

Guest_LAKILA LU
  • Goście

Napisano 16 grudzień 2013 - 14:47

Witam za kilka dni jestem wezwana na badania u orzecznnika ZUS chciałam zapytac jak to sie odbywa bo nie ukrywam ze wiele syszałam no troche mnie nastraszyli i troche sie boje.

Jestem dwa miesiace na zwolnieniu nie mam badan bo lekarz rodzinny dał skierowania a niestety miejsc juz na ten rok nie było czy moze to zle wpłynac na wynik tych badan?Dodam ze lecze sie na kregosłup boli mnie ciagle wybrałam zastrzyki a teraz półtora mieiaca tylko leki przeciw bólowe przeswietlenie miałam rok temu

na rehabilitacje moge sie zapisywac dopiero od stycznia no poprostu sie martwie i czy ktos moze naswietlic ta sprawe z góry dziekuje:)

#46 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8176 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 16 grudzień 2013 - 14:55

Do lekarza orzecznika zabierz poprzednie prześwietlenia i skierowania na kolejne badania,które masz od lekarza pierwszego kontaktu.Z własnego doświadczenia wiem,że powinnaś być leczona przez ortopedę i neurologa (też mam kłopoty z kręgosłupem) pytają o to na komisji lekarskiej.

#47 Julianna

Julianna

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 17 grudzień 2013 - 12:58

Do lekarza orzecznika zabierz poprzednie prześwietlenia i skierowania na kolejne badania,które masz od lekarza pierwszego kontaktu.Z własnego doświadczenia wiem,że powinnaś być leczona przez ortopedę i neurologa (też mam kłopoty z kręgosłupem) pytają o to na komisji lekarskiej.ZZ

Z badaniami jakimi kolwiek jest problem u mnie w miescie na wizyte u specjalisty czeka sie trzy a nawet cztery miesiace w zasadzie mam tylko jedno przeswietlenie na rehabilitacje czekam bo na ten rok nie było zapisów a zwolnienia rodzinny lekarz daje mi od trzech miesiecy czy to wszystko moze odbic sie na takiej wizycie i jeszcze jedno pytanie czy na tych badaniach sa faktycznie badania czy nie bo w koncu moze by ktos mnie zbadała a nie zmywał bo jestem za młoda to moge poczekac 

#48 Guest_Magdalena 38

Guest_Magdalena 38
  • Goście

Napisano 17 grudzień 2013 - 20:57

Witam chciałam sie zapytac,od pazdziernika jestem na zwolnieniu do dnia dzisiejszego,zwolnienia mam przedluzane jest ciaglosc,pod koniec listopada dostalam pismo ze toczy sie postepowanie wyjasniajace w sprawie przyznania chorobowego,narazie nie wezwali mnie orzecznicy ANI NIE DOSTAŁAM ODMOWY tylko wystapili do przychodni o udostepnienie dokumentacji z dni wystawiania zwolnien [chodzi o dwa zwolnienia] wczoraj dostalam trzecie ,czy do dnia wyjasnienia tej sprawy otrzymam zasilek czy moze cofnac te zwolnienia o moge zostac z niczym?BO OD PAZDZIERNIKA JESTEM BEZ KASY.PILNIE PROSZE O ODPOWIEDŻ

#49 Guest_Magdalena 38

Guest_Magdalena 38
  • Goście

Napisano 17 grudzień 2013 - 22:31

PROSZE O SZYBKA ODPOWIEDŻ

#50 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8176 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 17 grudzień 2013 - 22:50

Magdaleno nikt z nas nie wie pod jakim kątem jest przeprowadzana kontrola,nie wiemy,czy jesteś zatrudniona i jak długo,czy jest to zwolnienie lekarskie po zakończeniu umowy o pracę.Za mało danych napisałaś,aby udzielić rzetelnej odpowiedzi.

#51 Guest_Magdalena 38

Guest_Magdalena 38
  • Goście

Napisano 17 grudzień 2013 - 22:54

Magdaleno nikt z nas nie wie pod jakim kątem jest przeprowadzana kontrola,nie wiemy,czy jesteś zatrudniona i jak długo,czy jest to zwolnienie lekarskie po zakończeniu umowy o pracę.Za mało danych napisałaś,aby udzielić rzetelnej odpowiedzi.

Witam.Prowadze swoja działalnosc od 12 lat  

#52 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8176 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 17 grudzień 2013 - 23:09

Warunkiem wypłaty zasiłku chorobowego dla osoby prowadzącej działalność gospodarczą jest terminowe opłacanie składki chorobowej.Jak płatnik spóźni się z opłatą tej składki,trzeba napisać o przywrócenie terminu.

Kontrole zwolnień lekarskich są obecnie bardzo częste i myślę,że jak tak długo prowadzisz działalność gospodarczą to kontroli podlega zasadność wystawienia zwolnień lekarskich.Kontrole jednak trwają dosyć długo.proponuję wykonać telefon do wydziału zasiłków chorobowych z zapytaniem,kiedy możesz liczyć na wypłatę zasiłku,możesz także wykonać telefon do inspektora prowadzącego kontrolę.Jesteś przecież stroną w tej kontroli i masz prawo wiedzieć co się dzieje w Twojej sprawie.Myślę,że otrzymasz zasiłek(pod warunkiem terminowych wpłat na ubezpieczenie chorobowe tak jak napisałam już wcześniej).Powodzenia

#53 Guest_Magdalena 38

Guest_Magdalena 38
  • Goście

Napisano 17 grudzień 2013 - 23:18

Dzwoniłam  i rozmawiałam z paniami z zasiłkow mowiły ze jest wszystko ok i poszło dalej dopiero pani inspektor zablokowała wypłate świadczenia,rowniez zadzwoniłam do niej to odpowiedziała mi że dała sprawe do ich lekarzy orzecznikow i kazała czekać?To znaczy że mogą nie wypłacić i cofnąć te zwolnienia czy raczej nie moga tego zrobić?

#54 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8176 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 17 grudzień 2013 - 23:34

Raczej powinni wypłacić zasiłek chorobowy,zawsze od decyzji można się odwołać.Dzwoń do pani inspektor co drugi dzień,to będzie miała motywację,aby przyspieszyć sprawę(będzie miała dość telefonów),poproś ,że zbliżają się święta i zostajesz bez środków finansowych.

#55 Guest_Magdalena 38

Guest_Magdalena 38
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2013 - 13:39

Raczej???To znaczy ze moga nie wypłacic i podważyc zwolnienia.A nie jest tak ze blokuja środki dopiero od wezwania mnie i zbadania i stwierdzenia czy bylam i jestem chora???

#56 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8176 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 18 grudzień 2013 - 13:48

Zakwestionowanie zwolnienia lekarskiego i stwierdzenie,że jesteś zdolna do pracy odbywa się na komisji u lekarza orzecznika.Skoro nie zostałaś zbadana przez lekarza nie mogą podważyć zasadności wydania zwolnienia."Raczej" dotyczy sprawdzenia dokumentów i płatności na ubezpieczenie chorobowe.

#57 Guest_jeżyna

Guest_jeżyna
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2014 - 15:41

Żeby nie zakładać nowego tematu napisze tutaj.Byłam zatrudniona od czerwca 2013. Od 30 sierpniaprzebywam na zwolnieniu lekarskim (lecze sie na depresje).

W połowie października zostałam wezwana na kontrolę ZUS do lekarza orzecznika, który to stwierdził zasadnośc mojego zwolnienia i skierował mnie na rehabilitację stacjonarną (do sanatorium). W sanatorium byłam 30.11-23.12.2014. Przez cały ten okres przebywałam na zwolnieniu L4, to w sanatorium miałam wystawione do 7.01.2014. W wypisie znalazła się adnotacja, że mój stan zdrowia podczas pobytu nie zmienił się.W międzyczasie, a mianowicie z końcem roku, wygasła moja umowa, która była na czas określony.

7.01.2014 zgłosiłam się na wizytę do mojego prowadzącego lekarza psychiatry (zgodnie z zalecniami wypisu z sanatorium) i zostalo mi wystawione kolejne zwolnienie do 31.01.2014. Wyslalam je do Zusu, ponieważ jak wspomniałam, moja umowa już wygasła.W tym tygodniu dostałam wezwanie do lekarza orzecznika Zus (co ciekawe, wystaiowne z datą z jakaś Zus otrzymał moje ostatnie L4). Dzisiaj się tam stawiłam. Orzecznik był ten sam co podczas pierwszego wezwania. Mój stan nie uległ poprawie, mało tego uważam, że nawet ostatnimi czasy jest jeszcze gorzej. Jednak lekarz orzecznik uznał moje zwolnienie za niezasadne, argumentując to informacją, że na wypisie z rehabilitacji (sanatorium) jest taka informacja. Tak więc oficjalnie od dnia jutrzejszego jestem zdolna do pracy

Oczywiście ta informacja wywoła u mnie fale wymiotów i innych objawów somatycznych towarzyszących mojej depresji.

Nie rozumiem, jak lekarz orzecznik na podstawie dwóch pytań może podwarzyć opinię lekarza prowadzącego (który wie o moim stanie znacznie wiecej) oraz szereg lekarzy specjalistów z jakimi byłam konsultowana w sanatorium.

Moje pytanie, gdzie mogę się odwołać w tej sprawie? Niestety na karcie, która otrzymałam dzisiaj od orzecznika nie ma takiej informacji.

Jestem już umówiona na wizytę do mojej lekarz prowadzącej na najbliższy poniedziałek. Czy jeżeli uzna za należyte, to czy może mi wystawić kolejne L4? Czy bedzie to koolidowało z moim odwołaniem?Będę bardzo wdzięczna za każdą pomoc.

#58 kristof

kristof

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 31 styczeń 2014 - 17:14

Witam. Moja żona była u lekarza orzecznika 30.01.2014 r. Zwolnienie ma do 04.02.2014. Orzecznik powiedział, że po zakończeniu zwolnieniu powinna podjąć pracę. Żona nie czuje się na siłach aby już podjąć pracę i 04.02.2014 udaje się ponownie do lekarza.

Moje pytanie dotyczy czy lekarz orzecznik powinien wystawić zaświadczenie ( w dniu wizyty u niego) o zdolności do pracy po zakończeniu zwolnienia. Słyszałem, że takie zaświadczenie przyjdzie pocztą a jeśli tak znając szybkość naszej poczty przyjdzie napewno po 04.02.2014 r.

Jak postąpić dalej jeśli dostanie następne zwolnienie ?

#59 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8176 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 31 styczeń 2014 - 19:05

Zaświadczenie o zdolności do pracy wystawia lekarz medycyny  pracy jak pracodawca po długotrwałej chorobie.wystawi skierowanie na badania kontrolne.Lekarz orzecznik jak by zakwestionował zasadność wystawienia zwolnienia lekarskiego,wystawiłby dokument stwierdzający,że od następnego dnia żona jest zdolna do pracy.Skoro orzecznik zasugerował żonie,że powinna zakończyć zwolnienie,przy kolejnym zwolnieniu znowu będzie zapewne kontrola.Myślę,że w tym przypadku,żadna decyzja nie przyjdzie pocztą.

#60 Guest_xxxx

Guest_xxxx
  • Goście

Napisano 19 luty 2014 - 12:46

Nie ukrywam, że przestraszyłam się po Twoim wpisie.

Chcę rozstać się ze swoim pracodawcą,

ale też nie wiem do końca jak to zrobić,

żeby nie było problemów,

a przedłużanie zwolnienia pozwala mi na otrzymywanie przychodów,

które są niezbędne do życia.

Nowej pracy jeszcze nie mam i na razie nie zanosi się na to.

Przepraszam za szczerość, ale teraz już naprawdę nie wiem

jak to zakończyć ?

Najbezpieczniej jest udać się na zwolnienie od psychiatry, Predzej udowodnia Ci, ze masz chora glowe niz zdrowa. podstawa to wykupowanie lekow i orientacja kiedy i co powinno sie brac. historia musi byc tez owiana jakas poruszajaca historia ktora spowodowala depresje.takie zwolnienie mozna ciagnac dluuugo

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych