Skocz do zawartości

Wezwanie do ORZECZNIKA ZUS

wróć do serwisu Kadry 137 odpowiedzi w tym temacie

#21 ida

ida

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6629 postów

Napisano 14 sierpień 2013 - 10:21

otóz ~ido, na przeszkodzie stoi to, że pytająca jest zdrowa jak ryba i wyłudza zwolnienia, bo jej się pracodawca nie podoba

wiesz ja raczej nie oceniam ludzi i ich sytuacji życiowej. Nie wiem jaki jest pracodawca, a trudno,żeby pytająca żyła powietrzem i słońcem :).

#22 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów
  • Lokalizacjaśrodek Polski

Napisano 14 sierpień 2013 - 10:21

możesz obracać w żart to, co piszę, ale to nie zmienia faktu, że pytająca jest nieuczciwa i oczekuje od forum rad, jak robić w trąbę pracodawcę, ZUS, koleżanki i kolegów z pracy oraz mnie, bo z początku naprawdę myślałam, że jest chora, tylko orzecznik ZUS ją źle potraktował.

Bo wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy. Kubuś Puchatek

#23 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów

Napisano 14 sierpień 2013 - 10:23

wiesz ja raczej nie oceniam ludzi i ich sytuacji życiowej. Nie wiem jaki jest pracodawca, a trudno,żeby pytająca żyła powietrzem i słońcem Dołączona grafika.

wolałabym, abyś wspomogła ją bezpośrednio, bo takie rady, jak innych zrobić w bambuko, trafiają na podatny grunt kombinatorów

Bo wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy. Kubuś Puchatek

#24 ida

ida

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6629 postów

Napisano 14 sierpień 2013 - 10:27

odpowiadam zgodnie z wiedzą, orzecznik kwestionuje aktualne zwolnienie. Jesli pracownik przyniesie następnego dnia nowe zwolnienie , to jest ono prawomocne i ewentualnie czeka go kolejna wizyta w ZUS-ie na kolejnej komisji. U mnie sprytny pracownik brał zwolnienie krótkie - 7-10 dniowe, wysyłał je do nas w ostatnim momencie a orzeczkik z ZUS jak już wreszcie go zdybali orzekł,że jest obłożnie chory , ale to już sprawa sumienia tej dziewczyny i mojego "ananasa " Dołączona grafika , ja tam sobie z tego powodu zdrowia nie będę szarpać.

#25 ida

ida

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6629 postów

Napisano 14 sierpień 2013 - 10:28

wolałabym, abyś wspomogła ją bezpośrednio, bo takie rady, jak innych zrobić w bambuko, trafiają na podatny grunt kombinatorów

ależ ja wspomagam ją, swoją wiedzą, nie moja wina,że tworzy się takie durne przepisy Dołączona grafika

#26 Ania_B

Ania_B

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2346 postów

Napisano 14 sierpień 2013 - 10:33

No nie wiem... nie wiem ;-) lekarz orzecznik ZUS stwierdza, ze kontrolowa jest zdolna do pracy.

Kontrolowana gna do nast. lekarza, który wystawia zwolnienie co też powoduje kolejną kontrolę i ponowne orzeczenie, ze jest zdolna do pracy.. i mamy zonk.

+ przyznanie się na forum, ze jest zdrowa jak ryba a świadczenie pobiera bo pieniażki potrzebne są do życia (po co pracować jak można sobie wyłudziuć). IP łatwo sprawdzić i zidentyfikować osobę i jej komputerek.

Kombinowanie to o wiele więcej roboty niż złożenie wypowiedzenia. A może zasiłek dla bezrobotnych się należy? - to byłoby uczciwsze niż wyłudzanie chorobowego.

#27 ida

ida

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6629 postów

Napisano 14 sierpień 2013 - 10:46

Osoby uunikające pracy jak ognia. Posiadające (jak widać) wątpliwości co do własnego stanu zdrowia nie myślą o kolegach i kolezankach ani o pracodawcy. Nie myślą też o ewentualnych bezrobotnych, którym blokują miejsce pracy.

Myślą tylko i wyłącznie o sobie.

To tak samo jak dziewczyna dostanie umowę na czas nieokreślony i bach - dwie kreski - od razu idzie na zwolnienie (nie mówię o sytuacji, gdy leżenie jest konieczne). A potem się dziwią młode kobiety, że pracodawcy nie chcą ich zatrudniać.

Tak się psuje rynek w zatrudnianiu młodych kobiet. Kiedyś często zatrudnialiśmy dziewczyny - po to też, aby umożliwić im macierzyństwo...po paru latach odechciało nam się, właśnie po takich akcjach.

ależ ja się w 100% z tobą zgadzam. Co więcej jestem zdania ,że obecnie wprowadzone  przepisy wydłużające urlop macierzyński i wprowadzające urlop rodzinny pogorszą zdecydowanie pozycję kobiet na rynku pracy. Każda osoba pracująca dłużej w naszym zawodzie ( szczególnie w większej firmie, bo tam przypadków więcej ) pewno miałaby do opowiedzenia przypadki ewidentnych nadużyć i naciagactwa. Szczytem u nas było zatrudnienie dziewczyny na stanowisku "kierownik sklepu " .oczywiście za tydzień zaświadczenie o ciąży i zwolnienie  ,ale poleciła nam na swoje miejsce swoją siostrę do zatrudnienia na zastępstwo w czasie jej nieobecności. I co się okazało,po zatrudnieniu tej drugiej kobitki- też ciąża i to bardziej zaawansowana niż w przypadku pracownicy .

#28 Guest_aaa

Guest_aaa
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2013 - 11:03

i co i wszyscy maja pracować na takiego lenia, któremu nie chce się isc do roboty, ale kase chce ciagnac tak? mam nadzieje, ze poniesie konsekwencje takich dzialan!

#29 Guest_AB

Guest_AB
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2013 - 11:08

Przepraszam za zamieszani, ale to nie jest tak,że "wyłudzam zwolnienia".

Zasłabłam w pracy, pojechałam do neurologa.

Było podejrzenie o ucisk ze strony kręgosłupa szyjnego, prześwietlenia,

skierowanie na rehabilitację i pierwszy miesiąc zwolnienia.

( ciągła praca przy komputerze )

później skierowanie na konsultację z laryngologiem.

Stwierdzono niedotlenienie mózgu.

Skierowanie do szpitala i dalszy ciąg zwolnienia poszpitalnego.

Teraz rehabilitacja i dalsze skierowanie na neurologię,

a nawet sugestia konsultacji psychiatrycznej.

Nie czuję się dobrze, a świadomość powrotu do pracy

powoduje u mnie ścisk w gardle i omdlenia.

Mam nadzieję, że nie jestem "psychiczna",

ale nie wyobrażam sobie powrotu do pracy.

Czy teraz wszystko jasne ???

Ania B

#30 Rozaczek

Rozaczek

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 168 postów

Napisano 14 sierpień 2013 - 11:20

przestraszylas się jak wszyscy zaczeli mowic o konsekwencjach takiego postepowania i stwierdzilas ze napiszesz ze tak naprawdę to nie wyludzasz zasilkow? zal...

#31 Guest_AB

Guest_AB
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2013 - 13:20

przestraszylas się jak wszyscy zaczeli mowic o konsekwencjach takiego postepowania i stwierdzilas ze napiszesz ze tak naprawdę to nie wyludzasz zasilkow? zal...

Nie.

Nie przestraszyłam się, bo wiem, że nie mam powodu bać się.

Takie teksty tylko potrafią doprowadzić do paraliżu.

Analizując wszystko jeszcze raz myślę, że spokojnie mogę pozostać na zwolnieniu do końca miesiąca

i nie obawiając się niczego przesłać wypowiedzenie umowy o pracę,

nawet w trybie natychmiastowym - z dnia na dzień.

Podobno jest coś takiego, kiedy pracodawca nie rozliczył się z należności wobec pracownika.

A tak jest w tej firmie.

Ania B

#32 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów

Napisano 14 sierpień 2013 - 14:06

jesli chcesz rozwiązać umowę z winy pracodawcy, to składasz wniosek o rozw. bez wypowiedzenia: art. 55 par. 1-1: ciężkie naruszenie obowiązków pracodawcy. Ja radziłabym zwykłe wypowiedzenie, po co ci ciąganie po sądach i udowadnianie, kto jak naruszył obowiązki (jesli pracodawca nie w porządku, to znajdzie "świadków" na to, aby winę przerzucić na ciebie)

#33 Guest_AB

Guest_AB
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2013 - 14:26

Jak to mówią :

jak ktoś chce psa uderzyć, to kij zawsze znajdzie.

Nie chcę się sadzić -niech da mi święty spokój.

Przecież to nie On będzie wypłacał mi za zwolnienie.

niech zapłaci najpierw to, co zalega za Czerwiec.

Zresztą inni też nadal czekają na pensję za Lipiec

a przecież dzisiaj jest 14 Sierpień

#34 ida

ida

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6629 postów

Napisano 14 sierpień 2013 - 14:33

przecież wypowiedzenie możesz wysłac teraz, będąc na zwolnieniu

#35 Guest_AB

Guest_AB
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2013 - 08:09

Wracając do tematu moi drodzy.

Tydzień temu przed wyjazdem mojego szefa na urlop prosiłam o wyrównanie zaległych płatności za czerwiec drogą mailową - można to traktować jako wezwanie do zapłaty.

Jeżeli teraz tzn. w poniedziałek wyślę informację o rozwiązaniu umowy o pracę z art. 55,

to kolejne zwolnienie ( bez względu na decyzję orzecznika ZUS )

muszę już przekazać bezpośrednio do ZUS,

bo będzie ono już po rozwiązaniu umowy, czyli nie będę już pracownikiem tego Pana.

Czy Waszym zdaniem będzie wszystko w porządku ???

Pozdrawiam

Ania B

#36 ida

ida

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6629 postów

Napisano 16 sierpień 2013 - 09:01

Moim zdaniem tak. Zwolnienie bierzesz nadal na zaklad pracy ale wysyłasz juz bezpośrednio do ZUS-u.

#37 Guest_AB

Guest_AB
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2013 - 15:03

Ale rozumiem, że ciągłość musi być zachowana ???

#38 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8188 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 17 sierpień 2013 - 23:39

Po ustaniu zatrudnienia możesz zachorować w ciągu 14 dni od zakończenia umowy,a choroba musi trwać co najmniej 30 dni.Jeżeli będziesz kontynuować obecne zwolnienie lekarskie jeszcze podczas zatrudnienia ,takiego wymogu nie ma.Zwolnienie po ustaniu zatrudnienia musi być bez przerwy nawet w sobotę,czy niedzielę.

#39 Guest_ag

Guest_ag
  • Goście

Napisano 21 październik 2013 - 16:36

Osoby uunikające pracy jak ognia. Posiadające (jak widać) wątpliwości co do własnego stanu zdrowia nie myślą o kolegach i kolezankach ani o pracodawcy. Nie myślą też o ewentualnych bezrobotnych, którym blokują miejsce pracy.

Myślą tylko i wyłącznie o sobie.

To tak samo jak dziewczyna dostanie umowę na czas nieokreślony i bach - dwie kreski - od razu idzie na zwolnienie (nie mówię o sytuacji, gdy leżenie jest konieczne). A potem się dziwią młode kobiety, że pracodawcy nie chcą ich zatrudniać.

Tak się psuje rynek w zatrudnianiu młodych kobiet. Kiedyś często zatrudnialiśmy dziewczyny - po to też, aby umożliwić im macierzyństwo...po paru latach odechciało nam się, właśnie po takich akcjach.

moja żona pracowała do 12 tygodnia ciąży - w 12 tygodniu okazało się że dziecko zmarło... Pomyśl trochę zanim coś napiszesz...

#40 Guest_nika

Guest_nika
  • Goście

Napisano 22 październik 2013 - 18:58

tak na marginesie 

od orzeczenia lekarza  orzecznika w sprawie zasadności L4 nie przysługuje odwołanie do komisji tylko do..sądu rejonowego

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy