Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

zakładanie spółki w Rosji


wróć do serwisu Moja Firma 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_antoni

Guest_antoni
 • Goście

Napisano 08 sierpień 2013 - 06:47

Witam, chciałbym założyć spółkę w Rosji w najbliższym czasie i zastanawiam się jak wygląda procedura założeniowa? Czy tak samo jak w Polsce? Jakie przepisy to regulują?#2 Guest_Damian Wróbel

Guest_Damian Wróbel
 • Goście

Napisano 27 grudzień 2013 - 14:14

Witam, chciałbym założyć spółkę w Rosji w najbliższym czasie i zastanawiam się jak wygląda procedura założeniowa? Czy tak samo jak w Polsce? Jakie przepisy to regulują?

Witaj Antoni,

 

na początku powinieneś odpowiedzieć sobie na pytanie o rodzaj spółki, jaką chciałbyś założyć na terenie Federacji Rosyjskiej. Przepisy w Rosji oczywiście różnią się od tych w Polsce, choć na pewno można znaleźć pewne analogie. Również typy spółek, które występują w prawie handlowym Rosji są zbliżone do tych, które znamy z przepisów polskich (choć przestrzegam przed stawianiem znaku równości między np. polską spółką z o. o. a rosyjską OOO etc., to są zawsze spółki założone i prowadzone na podstawie innych przepisów i można najwyżej mówić o analogiach między nimi).

Rosyjskie przepisy przewidują oczywiście istnienie spółek osobowych oraz kapitałowych prawa handlowego. Wśród spółek osobowych wyróżnia się spółkę jawną (полное товарищество) oraz spółkę komandytową (товарищество на вере), wśród kapitałowych zaś spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością (OOO, общество с ограниченной ответственностью), spółkę akcyjną (AO, акционерное общество) oraz tzw. spółkę z "dodatkową" odpowiedzialnością (forma nieznana i nieporównywalna do instytucji w polskim prawie, OдO, общество с дополнительной ответственностью).

Polecam artykuł opublikowany przez Polską Agencję Instytucji Zagranicznych dotyczącą inwestowania w Rosji, gdzie opisano te poszczególne rodzaje osób prawnych: http://www.paiz.gov..../?id_plik=15278

 

Zwracam jeszcze uwagę na pewne dodatkowe informacje praktyczne, które nie zostały ujęte w tym poradniku: Zgodnie z federalną ustawą o rejestracji państwowych osób prawnych z 13 lipca 2001 r., opłata sądowa za rejestrację osoby prawnej to 4000 rubli (ok. 400 zł). Od niedawna też istnieje możliwość założenia indywidualnej działalności gospodarczej przez internet (podobnie jak CEiDG), a niedługo powinna działać możliwość założenia tą drogą spółki (poprzez stronę https://service.nalog.ru/zgreg/).

 

Pozdrawiam

Damian Wróbel

Prawnik w "Koksztys Kancelaria Prawa Gospodarczego" Sp. k.

http://koksztys.pl#3 aniachowaniec

aniachowaniec

  Nowy użytkownik

 • Członkowie
 • Pip
 • 3 postów

Napisano 22 wrzesień 2015 - 14:18

Witaj, nie wydaje mi się żeby autor w dalszym ciągu czekał na odpowiedź, jednak trafiłam już tutaj, a mam pewne doświadczenie w tym temacie ;)

Zakładanie spółek za granicą różni się zdecydowanie od tych, które zakładamy w Polsce. Udało mi się założyć firmę fotograficzną w Niemczech. Jednak nie zrobiłabym tego sama, z racji tego, że nie miałam pojęcia jak się za to zabrać ani jak funkcjonuje ich prawo. Dlatego w tej sytuacji, wydaje mi się, że bardzo dobrze, że akurat taką możliwość wybrałam - pójść np do kancelarii, gdzie pracują specjaliści w tej dziedzinie i są w stanie pomóc nam rozwiązać ten problem.#4 annhemingwej

annhemingwej

  Nowy użytkownik

 • Członkowie
 • Pip
 • 6 postów

Napisano 02 październik 2015 - 12:36

Zakładanie spółek za granicą różni się zdecydowanie od tych, które zakładamy w Polsce.

 

Najważniejsze w tym wszystki jest to, że takie spółki za granicą są o wiele lepszym rozwiązaniem ze względu na mniejsze podatki i wiekszy komfort z administracją :)#5 krzysztof_r

krzysztof_r

  Nowy użytkownik

 • Członkowie
 • Pip
 • 3 postów

Napisano 24 marzec 2016 - 14:57

Oferujemy sprzedaż gotowych spółek rosyjskich. Jeżeli chciałbyś oszczędzić na czacie, zapraszamy do zapoznania się z ofertą. 

 

http://blwcorp.pl/sprzedaz-spolek#6 Kolau

Kolau

  Nowy użytkownik

 • Członkowie
 • Pip
 • 2 postów

Napisano 07 lipiec 2020 - 10:38

Jeśli masz pomysł i opłacalny plan, skonsultuj się z nim https://jkr.co/ -Sam z nimi pracuję. Jeśli jesteś zainteresowany, informacje na stronie. Przynajmniej mają sprawdzone projekty, które są opłacalne przez nie pierwszy rok. Dlatego tylko jeśli masz bardzo opłacalny pomysł i plan jego realizacji, skonsultuj się z nimi. Najważniejsze w niezawodności biznesowej jest zatem konieczne, aby maksymalnie ograniczyć ryzyko i współpracować tylko ze sprawdzonymi firmami.

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy