Skocz do zawartości

Zdjęcie

termin wypłaty wynagr. za czas choroby, zasiłku u nauczyciela

nauczyciel

wróć do serwisu Księgowość 10 odpowiedzi w tym temacie

#1 zeasek

zeasek

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 07 sierpień 2013 - 12:40

Witam, Mam pytanie odnośnie terminu wypłaty wynagrodzenia za czas choroby lub zasiłku chorobowego/macierzyńskiego u nauczyciela. Wypłata idzie na pierwszego, czy mając zwolnienie przed wypłatą (lub pracownica przebywa na zasiłku macierzyńskim)obejmujące miesiąc za który robiona jest wypłata, mogę wypłacić w/w świadczenia na pierwszego, nie czekając do końca miesiąca. Problem polega na tym, że jak mam panią wciąży i przedłoży mi zwolnienie na 30 dni, obniżę jej wynagrodzenie tytułem tego zwolnienia a nie wypłacę żadnego świadczenia to ona zostaje miesiąc bez środków do życia. Z wypłatą na świadczeń na pierwszego niezgadza się moja księgowa. Proszę o pomoc.

#2 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8194 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 07 sierpień 2013 - 13:41

Zasiłki z ubezpieczenia społecznego są wypłacane "z dołu", tj. wypłacamy zasiłek za przebyty okres niezdolności do pracy. Dlatego w razie przedłożenia zaświadczenia lekarskiego przed upływem okresu, za który zasiłek przysługuje, maksymalny termin jego realizacji ZUS ustalił na 30 dzień po upływie każdego kalendarzowego miesiąca, za który zasiłek przysługuje.

#3 zeasek

zeasek

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 08 sierpień 2013 - 06:30

Zasiłki z ubezpieczenia społecznego są wypłacane "z dołu", tj. wypłacamy zasiłek za przebyty okres niezdolności do pracy. Dlatego w razie przedłożenia zaświadczenia lekarskiego przed upływem okresu, za który zasiłek przysługuje, maksymalny termin jego realizacji ZUS ustalił na 30 dzień po upływie każdego kalendarzowego miesiąca, za który zasiłek przysługuje.

Do Bogusławy,

W ustawie zusowskiej jest napisane, że zasiłki wypłaca się w terminie wypłat, a wypłatę mamy zawsze na pierwszego.

#4 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8194 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 08 sierpień 2013 - 11:18

http://forum.infor.p...k-macierzynski/

Proponuję wejść na tą stronę.

#5 zeasek

zeasek

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 08 sierpień 2013 - 11:46

ja zrozumiałam to tak:

pomimo posiadania l4 na pierwszego (wypłata) wypłacam całe wynagrodzenie, pod koniec miesiąca robię korektę oraz wypłacam chorobowe/macierzyński?

tak?

#6 zeasek

zeasek

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 09 sierpień 2013 - 14:16

czy może mi ktoś pomóc?

#7 Guest_nuc

Guest_nuc
  • Goście

Napisano 29 maj 2015 - 14:06

podbijam, może po latach się spojrzenie na to zmieniło?

#8 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20118 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 29 maj 2015 - 14:17

To nie chodzi o "spojrzenie" ale o przepisy, a one pozostały te same.

Wypłat dokonuje się w oparciu o przepisy, a nie o wizjęwink.png

#9 Guest_nuc

Guest_nuc
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2015 - 06:01

Dzwoniłam do ZUS i powiedziano mi tam, że jeżeli wypłaty zasiłku macierzyńskiego dokonuje płatnik składek (zatrudnienie powyżej 20 pracowników) to on ustala datę wypłaty zasiłku. Usłyszałam jeszcze, że ZUS w takim przypadku nie jest władny by narzucać termin płatności z dołu. ZUS sam dla siebie przyjmuje termin wypłaty z dołu.

#10 Guest_momento

Guest_momento
  • Goście

Napisano 10 czerwiec 2015 - 14:20

na pewno dobrze jest w takich kwestiach skontaktować się z urzędem ale również jakaś osoba doświadczoną w  obrębie kadr. Ja w swojej firmie postanowiłam zainwestować w leasing pracowniczy. Współpracuję  z grupa MTS z Katowic a oni umożliwiają mi korzystanie z usług księgowej, specjalisty do spraw hr itp

#11 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20118 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 10 czerwiec 2015 - 14:38

No i w jakim celu ta reklama?

Nawet nie zrozumiałeś problemu, bo twoja odpowiedź jest nie na temat.

Masz problem z czytaniem ze zrozumieniem, wróć do podstawówki

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: nauczyciel

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych