Skocz do zawartości

Praca bez szkolenia bhp

wróć do serwisu Kadry 36 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_glicerin82

Guest_glicerin82
  • Goście

Napisano 20 grudzień 2017 - 14:48

Szkolenia musza być. W niektórych firmach przeprowadza szkolenia inna firma, np. e-behapowiec.pl i takie rozwiązania są bardzo fajne, bo wiadomo, że pracownicy sami dobrze nie znają a potrafią prowadzić takie szkolenia… ;)

#22 Patryk Kuliński

Patryk Kuliński

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 styczeń 2018 - 20:51

Dziękuję za informację, dam mu czas na wypłacenie całości do końca tyg, dlatego, że w wypowiedzeniu napisali, że z powodu: złej sytuacji ekonomicznej mnie zwalniają, lecz jeśli nie zapłacą to z pewnością złożę skargę, tym bardziej, że ma bardzo małą wiedzę co do prawa i myślę, że inspekcja będzie miała do czego się doczepić. Jakie pracodawca może ponieść koszty za brak szkolenia bhp i brak badań lekarskich w tym przypadku, czyli już wiemy, że tego nie zrobili ( 8 miesięcy pracowałam) bo 2 tyg temu zakończyłam wypowiedzenie z nim.

Może dostać mandat, jeżeli do tej pory nie dostawał to pewnie skończy się na 1 tysiącu zł, ale może być jeden mandat za każde wykroczenie. Jeżeli jest jakieś poważne łamanie praw pracowników to PIP może sprawę skierować do sądu a tam w teorii do 30 000 zł.

#23 Guest_Wanda

Guest_Wanda
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2018 - 23:15

Zawsze można zrobić sobie szkolenie albo technika bhp. Ja wybrałam tą drugą opcję i w 1,5 roku w szkole policealnej dla dorosłych w Żorach: bezplatneszkoly.pl/zory zrobiłam sobie technika. Zajęcia odbywały się w weekendy więc dla mnie to było wygodne. Dzięki tym kwalifikacjom znalazłam dużo lepszą pracę.

#24 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2018 - 12:16

Jeśli poszukujesz firmy która przeprowadzi szkolenie BHP, polecam www.bhpactive.pl . Przede wszystkim któtkie terminy i profsjonalna obsługa.

#25 fashion.victim

fashion.victim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 963 postów

Napisano 16 luty 2018 - 10:09

Praca bez szkolenia BHP? To niezgodne z przepisami

#26 gregorz111

gregorz111

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 16 luty 2018 - 12:53

Praca bez szkolenia bhp jest niemożliwa, jest to niezgodne z prawem. Zawsze przed rozpoczęciem pracy trzeba przejść takie przeszkolenie, nie jest ono długie.

#27 Frodo1988

Frodo1988

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 20 postów

Napisano 13 marzec 2018 - 08:24

Tak jak kolega pisze, żadna firma nie zatrudni pracownika, który nie ma szkoleń z zakresu bhp.

http://szkoleniebhp..../szkolenia-bhp/

#28 fenrisen

fenrisen

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 15 marzec 2018 - 09:30

Szkolenia bhp to konieczność i muszą być. Żeby je zrobić musisz się zgłosić do jakiejś firmy, która takie przeprowadza, na przykład tutaj: http://www.bhpnawigator.com.pl/

#29 gertenis

gertenis

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 06 kwiecień 2018 - 13:23

Lepiej jednak zrobić takie szkolenie żeby nie narazić się na problemy. Ja robiłem tu http://www.bhpnawigator.com.pl/i jestem zadowolony.

#30 Mikołajj55

Mikołajj55

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 24 kwiecień 2018 - 13:33

Szkolenia BHP są bardzo ważne i nie ma co ukrywać, gdzie teraz jest dużo firm które oferują przeprowadzenie takich szkoleń.

#31 Shane

Shane

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 27 postów

Napisano 18 czerwiec 2018 - 18:18

No niestety każdy pracownik, nim zacznie swoją pracę, musi przejść szkolenie BHP. Niektóre przepisy potrafią być naprawdę uciążliwe, no ale trzeba się do nich stosować. Trochę też niefajne zachowanie ze strony tamtego BHP-owca, że przekłada termin, skoro wie, że bardzo zależy Ci na czasie. Z mojej strony mogę polecić Ci skorzystanie z oferty gpsbhp.eu. Mają bardzo fajne szkolenia dla pracowników, właśnie między innymi z BHP, więc może warto z nimi się skontaktować. Mają też kilka innych fajnych szkoleń, więc warto zapoznać się z ich ofertą. Nie tylko ja, ale też moi znajomi bardzo chwalą tę firmę, więc myślę, że naprawdę warto. No ale najlepiej chyba można przekonać się o tym na własnej skórze, więc nawet jeśli potem będziesz przeprowadzać szkolenia, to polecam.

#32 Forumowicz84

Forumowicz84

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 262 postów

Napisano 07 luty 2019 - 20:11

Takie szkolenie przecież w każdej chwili można sobie zrobić i warto, bo praca bez odpowiednich szkoleń na pewno nie będzie bezpieczna. Wszystko, co potrzebne znajdziecie sobie na stronie https://www.seka.pl/a jeśli nie macie czasu, aby z nich korzystać, to koniecznie musicie zobaczyć dla siebie wersję online, bo przeprowadzenie kursu w ten sposób jest możliwe.

#33 Guest_Ola

Guest_Ola
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2019 - 20:32

a gdy zmienił mi sie szef i poprzedni pracodawca nie zapewnił mi szkolenie bhp a przepracowałam tak prawie dwa 2lata na umowie o pracy i teraz mam umowe zlecenie w tej samej pracy ale u innego szefa i mam bhp to czy moge złozyc skarge ze poprzedni pracodawca nie wywiazał się z zasad ?

#34 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2019 - 20:52

Że też takie idiotyczne pytanie może być zadane?
No składaj skargę do Pana Boga, tylko co chcesz osiągnąć?

#35 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2019 - 20:54

2 lata idiotko pracowałaś i co nic?
Teraz ci się lampka zapaliła?

#36 Igor_Sosnowiec

Igor_Sosnowiec

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 13 postów
  • LokalizacjaSosnowiec

Napisano 06 kwiecień 2019 - 14:41

Tylko w takim przypadku można dopuścić pracownika bez szkolenia BHP:

§ 2. Pracodawca jest obowiązany zapewnić przeszkolenie pracownika w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy przed dopuszczeniem go do pracy oraz prowadzenie okresowych szkoleń w tym zakresie. Szkolenie pracownika przed dopuszczeniem do pracy nie jest wymagane w przypadku podjęcia przez niego pracy na tym samym stanowisku pracy, które zajmował u danego pracodawcy bezpośrednio przed nawiązaniem z tym pracodawcą kolejnej umowy o pracę.

Pamiętać należy, że takim przypadku, kiedy pracownik nie będzie miał szkolenia BHP wstępnego i w przypadku wypadku- konsekwencje mogą być dużo surowsze niż tylko te wynikające z Kp.

Codziennie czytam Kodeks. Codziennie odkrywam nowe treści. Kodeks pracy ma wiele znaczeń ;)

#37 Guest_Lucinda

Guest_Lucinda
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2019 - 19:42

Naprawdę, ktoś decyduje się na pracę (często w niełatwych warunkach) bez szkolenia BHP? W naszej firmie to podstawa. Dodatkowo, obowiązkowo odzież ochronna (mamy od niedawna z Elan Vital). Bezpieczeństwo jest najważniejsze. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych