Skocz do zawartości

Księgowa czy księgowość online?

wróć do serwisu Moja Firma 140 odpowiedzi w tym temacie

#21 Ricco Poznań

Ricco Poznań

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 22 grudzień 2014 - 18:17

Z mojego doświadczenie.

Jesli nie jesteś VATowcem i sam prowadzisz działanośc, to naucz sie sam prowadzić KPiR, wypełniać PIT37 oraz deklaracie ZUS ( http://www.zus.pl/pl...zialalnosci.pdf ). W sumie to jest banał, a oszczędzisz 50-100 zł miesięcznie.

Przy skomplikowańszych operacjach, np imporcie towarów (np. SAD), odliczeń VAT itp. to daruj sobie internetową księgowość, tylko tradycyjny księgowy, który jest pod reką, bedzie pomocny.

Internetowi są pomocni, gdy jesteś VATowcem, który nie robi skomplikowanych operacji i zatrudnia kilku procowników. Jesli taki internetowy księgowy jest tańszy od tradycyjnego wtedy ma to sens.

najgorsza i najgłupsza rada jaką można dać początkującemu przedsiębiorcy to 'nauczyć się KPiR' i prowadzić księgowość samemu. 

biuro rachunkowe poznań Księgowość szyta na miarę.

#22 fashion.victim

fashion.victim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 824 postów

Napisano 23 grudzień 2014 - 13:43

Księgowość online jest bardzo wygodna i wychodzi jednak dużo taniej niż zatrudnienie własnej księgowej.

#23 dwoset

dwoset

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 52 postów

Napisano 13 styczeń 2015 - 19:00

najgorsza i najgłupsza rada jaką można dać początkującemu przedsiębiorcy to 'nauczyć się KPiR' i prowadzić księgowość samemu. 

Jeśli ktoś nie poradzi sobie z przepisaniem kilku cyfr do KPiR, wyliczeniem ZUS i zaliczki, oraz wypełnieniem raz w roku PIT36 to niech lepiej nie bieże sie za biznes.

Przecież tego można nauczyć sie w kilka godzin i nie trzeba płacić 100 zł miesięcznie.

Co innego, gdy działa się już na większą skalę. Wtedy można pokusić się o księgowość.

Ale przy powszechnym zjawisku samozatrudninia, płacenie stówy miesięcznie za 15-30 minut pracy nie ma sensu.

Wystawienie rachunku swojemu pracodawcy oraz ewidencji ewentualnych kosztów (jedna czy dwie faktury), policzenie ZUSu i zaliczki, to cała praca.

Takie jest moje zdanie.

Dobre i tania https://pierwszachwilowka.pl/ bez formalności.

#24 Ricco Poznań

Ricco Poznań

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 18 styczeń 2015 - 18:51

Jeśli ktoś nie poradzi sobie z przepisaniem kilku cyfr do KPiR, wyliczeniem ZUS i zaliczki, oraz wypełnieniem raz w roku PIT36 to niech lepiej nie bieże sie za biznes.

Jeśli kogoś, nie stać żeby zapłacić profesjonaliście za księgowość 100pln miesięcznie, niech się za biznes również lepiej nie bierze. 

biuro rachunkowe poznań Księgowość szyta na miarę.

#25 fashion.victim

fashion.victim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 824 postów

Napisano 24 styczeń 2015 - 14:43

Mnie wygodniej jest jednak przejść się do biura i porozmawiać czasami w cztery oczy, żeby wyjaśnić pewne kwestie.

#26 Guest_Racidomski

Guest_Racidomski
  • Goście

Napisano 06 luty 2015 - 00:12

My z moja księgową używamy platformy mojebiuro24.pl, która nam obojgu życie. Sam wprowadzam odpowiednie dokumenty, a moje biuro je po prostu rozlicza. Dzięki tej współpracy jest to bardzo korzystne cenowo.

#27 Andrzej Lazarowicz

Andrzej Lazarowicz

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 43 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 20 luty 2015 - 18:30

Wszystko zalezy od tego czy chcemy księgować firmę samodzielnie czy też zlecić usługę wykwalifikowanej firmie typu http://business-tax.pl/. Tak czy inaczej warto zwrócić uwagę kto za tym stoi, czy ma historię i odpowiednie kwalifikacje.

#28 Guest_MARCIN755

Guest_MARCIN755
  • Goście

Napisano 04 marzec 2015 - 22:28

Ja zdecydowałem się na księgowość online. Dlaczego? To komfort i wygoda. Zresztą można połączyć te dwie rzeczy - ja np. korzystam z pomocy Biura rachunkowego Liczyk. Działają oni stacjonarnie - oferują doradctwo, reprezentują klientów w urzędach, pomagają w zakładaniu działalności. Przy okazji też rozszerzyli ofertę o ksaięgowość online. 

#29 Guest_olko

Guest_olko
  • Goście

Napisano 18 marzec 2015 - 12:34

Ja korzystam z tradycyjnego biura rachunkowego Super Księgi z Wrocławia ale mam też dostęp online do wszystkiego wiec w sumie pewność i bezpieczeństwo w jednym

te nowoczesne rozwiązania sa bardzo praktyczne

#30 Guest_kaska309

Guest_kaska309
  • Goście

Napisano 23 marzec 2015 - 15:45

Ja mam księgowość w Tax Care - są faktycznie solidni i niedrogo sobie liczą za usługi.

#31 konmalki

konmalki

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 262 postów

Napisano 29 kwiecień 2015 - 17:30

Też korzystam z ich usług i jestem zadowolony:)

#32 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2164 postów

Napisano 07 maj 2015 - 14:38

Odsyłam - http://www.russellbedford.pl/pl/ Jedna z bardziej znanych na rynku firm, nie tylko w Polsce - specjalista sprawdzony i tutaj radzę składać zapytania, nawet dla samego porównania zakresu ofert.

http://twojanowafigura.pl/ - poznaj Slimunox

#33 Michał.Spec

Michał.Spec

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 30 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 15 maj 2015 - 14:57

Ale raczej mały przedsiębiorca nie skorzysta z większej firmt konsultingowej, że względu na koszty takich usług. Dla mikroprzedsiębiorców, w przypadku zwykłej obsługi księgowej lepsze będą rozwiązania podane powyżej.

afaktury.pl - Intuicyjny program do wystawiania FV online.

#34 Guest_Clever

Guest_Clever
  • Goście

Napisano 28 sierpień 2015 - 22:07

To prawda. Dla mniejszych (choć większych też obsługują z tego co wiem) lepiej sprawdzi się taki tax care. Choćby dlatego, że wychodzi to taniej niż trzymanie na etacie księgowej.

#35 Konsultant marki Buderus

Konsultant marki Buderus

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 30 sierpień 2015 - 22:13

Ciekawe.

#36 avokado

avokado

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 20 postów

Napisano 29 październik 2015 - 01:13

Księgowością mojej firmy zajmuje się superksięgowa, ogólnie jestem zadowolona, szczególnie jeśli chodzi o koszty. Jak mieszkasz w dużym mieście to z księgową online zaoszczędzisz również czas. Jeśli orientujesz się w prowadzeniu księgowości to może wystarczyć Ci opcja, w której Twoje rozliczenia sprawdza, poprawia to zdalne biuro rachunkowe i reprezentuje przed us i Zus, kosztuje 100 zł na miesiąc. Możesz poczytać na ich stronie

#37 Karuzel

Karuzel

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 76 postów

Napisano 29 październik 2015 - 09:36

Polecałbym współprace z biurem który łączy księgowość online ze zwykłą księgowością, dzięki temu zyskujemy szybkość usług, a w razie większych trudności z jakąś sprawą możemy się spotkać osobiście. Sam pracuje w takim rodzaju biurze i w stu procentach mogę polecić takie rozwiązania innym.

#38 luke45

luke45

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 908 postów

Napisano 05 listopad 2015 - 12:24

Racja, lepiej mieć takie dobre biuro. Mój znajomy polecił mi doradcę podatkowego Mikołów i myślę, że też skorzystam z jego usług. Szybko, sprawnie, na czas. Nie ma co samemu takimi rzeczami się zajmować.

Always look on the bright side of life!

#39 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18678 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 05 listopad 2015 - 12:45

No i po co te reklamy? Nikomu niepotrzebne zwłaszcza na tych stronach.
Pytanie brzmi :Księgowa czy księgowość online?

Nikt nie pyta o adresy
Chyba wszyscy reklamodawcy nie rozumieją zadawanych pytań tylko szmatławy w swoim rodzaju marketing serwują, bo po prostu są jak w tym kolokwialnym przysłowiu "cienki Bolek" i na żadną inną inwencję ich nei stać, że o kreatywności nie wspomnętongue.png

#40 Guest_mariusz

Guest_mariusz
  • Goście

Napisano 06 listopad 2015 - 15:49

Ludzie często decydują się na księgowość on-line ze względu na dostęp do danych nie koniecznie na jednym stanowisku. Ale czy tak na prawdę potrzebna jest możliwość księgowania z każdego miejsca? Jeśli ktoś prowadzi małą firmę to zdecydowanie można sobie pozwolić na zainstalowanie oprogramowania na jednym stanowisku i pełnej kontroli tego co się dzieje w firmie. sage Start jest bardzo dobrym wyborem dla firm, które dopiero małymi krokami wchodzą na rynek. Czy to firma handlowa, czy produkcyjna, czy świadcząca usługi. Można za jego pomocą i wystawiać faktury i składać e-deklaracje i zarządzać płacami. A cena w rocznym rozrachunku jest niewielka.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych