Kategorie
Skocz do zawartości

Mieszkanie w Poznaniu - które dzielnice są tanie

Gość Portos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zmieniam pracę i muszę się przeprowadzić do Poznania. Praca będzie na dłużej, dlatego chcę kupić tam mieszkanie. Jednak kompletnie nie znam miasta. Czy ktoś może mi podpowiedzieć, w których dzielnicach Poznania będzie taniej? I których dzielnic lepiej unikać?

Blisko Poznania a jednak na uboczu, w spokojnej okolicy, gdzie wskaźnik przestępczości wynosi zero Dołączona grafika polecam miejscówkę w Robakowie - osiedle Tygrysie, fajne, kameralne, metraż w sam raz, dojazd do centrum trasą szybkiego ruchu w 10 min.- polukaj http://www.ardens.org.pl/

Jak masz konkretne pytania to dawaj Dołączona grafika

• 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Bardzo ładne osiedle powstało w Tarnowie Podgórnym – Tarnowo Park. Sam zastanawiam się nad zakupem mieszkania w tej lokalizacji, znajomi którzy mieszkają tam od raku bardzo sobie chwalą. Do miasta dojazd zajmuje im max 20 min, osiedle jest bardzo spokojne i bezpieczne, więc może Ciebie też zainteresuje :)

• 2 tygodnie później...

No właśnie pytanie, czy Ciebie interesuje stricte Poznań czy mogą być też obrzeża, skoro cena jest dla Ciebie najważniejsza. Jak w mieście to raczej na rynku wtórnym bedzie taniej, a jeśli chcesz nowe mieszkanie to lepiej uderzyć gdzieś w pobliżu Poznania. Ktoś tu wspominał o Robakowie, co jest 10 min drogi od miasta. Sam sprawdzałem osiedle Tygrysie w tej lokalizacji i muszę przyznać że godne uwagi.

• 2 miesiące temu...
  • 9 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Na Fabianowskiej mieszkania nie są takie drogie:

http://targimieszkaniowe.net/poznan-i-okolice/rynek-pierwotny/oferty/twoje-m-sp-z-oo-spk/sloneczne-tarasy-poznan/

Zostały one oddane do użytku w 2014 roku. Jeszcze sa tam ostatnie mieszkania na sprzedaż. Wprawdzie dzielnica jest trochę oddalona od centrum ale dojazd jest dobry.

Myślę,że powinno być to dobre miejsce dla każdego kto chce założyć rodzinę. 

http://media.targimieszkaniowe.net/cache/6a/a6/6aa629b535478647e2a9a1f85a69a6cd.jpg

• 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Jeżeli chodzi o Poznań to musisz się liczyć z cenami, nie ma wyraźnego podziału na ceny kierując się kryterium dzielnicy. Warto porównać ceny kilku inwestycji jednego dewelopera i się o tym przekonać. Szczególnie powinno się zwracać uwagę na rzetelność dewelopera oraz poznać opinię na temat jego działalności. 

• 4 tygodnie później...

Nie zadawałbym tego pytania w taki sposób. Raczej zmieniłbym jego wydźwięk na - "które dzielnice w Poznaniu są wygodne do zamieszkania? Gdzie mieszka się komfortowo? Polećcie mi proszę takie miejsce gdyż jestem nowy w tym mieście i jeszcze niewiele wiem...". I w tym momencie wychodzimy z innego punktu startowego, szukamy wygodnego mieszkania w dobrej lokalizacji, a cena jest tego pochodną. Ale jeżeli nie posłuchasz mojej rady i zadasz jeszcze raz pytanie w formie - tanie mieszkania w Poznaniu i okolicy, to szukaj raczej na przedmieściach miasta niż w centrum bo cena metra kwadratowego nowego mieszkania w stanie deweloperskim jest wyłącznie pochodną ceny działki na jakiej posadowiony jest budynek, lub na której aktualnie trwa budowa osiedla. Najtańsze mieszkania od dewelopera znajdują się na przedmieściach Poznania, gdzie deweloperzy zagospodarowują niedawno przekształcone tereny rolne. Takie gminy jak Dopiewo i Rokietnica chętnie otwierają ręce żeby przyjmować nowych mieszkańców i całkiem sprawnie im idzie stawianie się w roli gospodarzy. Pamiętać należy, że zakup taniego mieszkania to nie koniec. Warto rozeznać teren znajdujący się wokół osiedla, czy w pobliżu znajdują się szkoły, czy są przedszkola, czy te placówki są nowe, jacy ludzie kierują tam swoje dzieci, czy jak powiedział to klasyk - moje dziecko będzie się uczyć razem z patologią? Ponadto, należy widzieć czy w okolicy są też placówki handlowe i jakie. Zwykła biedronka nie zaspokaja już potrzeb rodziny - dostarcza oczywiście produktów, ale są to produkty marnej jakości. Nawet taki Piotr i Paweł czy średniej wielkości galeria dostarcza mieszkańcom korzyści i podnosi jakość życia. Pamiętajmy więc, że zakup taniego mieszkania w Poznaniu lub okolicy to nie wszystko, liczy się infrastruktura i to taka, która zaspokoi potrzeby mojej i mojej rodziny.

Poniżej podaję przykład galerii handlowej, która znajduje się w Skórzewie, gdzie rzeczywiście można kupić tanie mieszkania, i która to galeria rzeczywiście zaspokaja potrzeby całej rodziny mieszkającej w tej miejscowości.

http://bliskopoznania.pl/wp-content/uploads/2014/05/skorzewo-galeria-mallwowa-piotr-i-pawel.jpg

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

• Dodaj nową pozycję...