Skocz do zawartości

Obowiązkowy wyjazd integracyjny?

wróć do serwisu Kadry 41 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Grażyna

Guest_Grażyna
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2013 - 07:54

Czy pracodawca może organizować coś takiego jak obowiązkowy wyjazd integracyjny? Mamy dwa takie wyjazdy w roku zaplanowane - teraz latem i później w zimę. Pracodawca poinformował nas, że to wyjazd obowiązkowy, dlatego wszyscy musimy się na nim stawić. Czy to zgodne z prawem? Uważam, że takie wyjazdy powinny być konsultowane z pracownikami, a przynajmniej powinny dopuszczać nieobecność pracowników, tym bardziej że jeden wyjazd jest w dzień wolny od pracy - sobota.

#2 pokfor

pokfor

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 37 postów

Napisano 19 lipiec 2013 - 08:04

jeśli wyjazd jest w dzień wolny to pracodawca nie może zmuszać pracownika do uczestniczenia w nim. Wiadomo jednak jak to w kraju bywa.

Z doświadczenia zawodowego wiem, że pracownicy, żeby się chronić przed nieprzychylnym nastawieniem pracodawcy przedkładają zaświadczenia lekarskie.

zapraszam do lektury bloga prawniczego
http://www.jestempozwany.pl

#3 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów
  • Lokalizacjaśrodek Polski

Napisano 19 lipiec 2013 - 08:35

absolutnie żaden wyjazd integracyjny nie jest obowiązkowy, a już w dzień wolny dla pracownika - tym bardziej. Natomiast można liczyć się z tym, że towarzysko się "ucierpi" na tydzień...jesli szef będzie stosować jakieś sankcje za nieobecność, to bezpodstawnie

Bo wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy. Kubuś Puchatek

#4 zołza

zołza

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1767 postów

Napisano 19 lipiec 2013 - 08:44

Przepraszam, że się wcinam off topic, ale nic mnie tak nie drażni, jak nagminnie ostatnio używane wyrażenia "w zimę" i "w lato". Dlaczego jeszcze nikt nie mówi "w jesień" albo "w wiosnę". Poprawne jest wyłącznie w lecie, latem, w zimie, zimą.

CARPE DIEM!

#5 zołza

zołza

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1767 postów

Napisano 19 lipiec 2013 - 08:46

A co do tematu wyjazdu to, niestety, taka dobrowolność przymusowa.

CARPE DIEM!

#6 ConradoNieMoreno

ConradoNieMoreno

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1133 postów
  • Lokalizacjanajwiększa wieś na Mazowszu

Napisano 19 lipiec 2013 - 09:28

Witajcie !

Odnośnie wyjazdu skoro jest integracyjny to nie jest obowiązkowy

Skoro już ktoś zrobił offtop to też zdobędę się na takowy :)

a mianowicie - w kontekście powyższej sytuacji z "obowiązkowym" wyjazdem integracyjnym muszę to przyznać, że coraz mniej rzeczy zaczyna mnie już dziwić ostatnio spotkałem się z przypadkiem gdzie pracodawca chciał wysłać pracowników na szkolenie - wszystko fajnie - ale (i tu uwaga !)

- chciał aby pracownicy pokryli koszt tego szkolenia i zobowiązali si, że po jego ukończeniu będą u niego pracowali przez min. 3 lata (sic !) - to jest szczyt szczytów-  inną sprawą jest, że w dzisiejszych czasach ludzie zrobią wszystko byleby tylko zachować pracę.

Przepraszam, że się wcinam off topic, ale nic mnie tak nie drażni, jak nagminnie ostatnio używane wyrażenia "w zimę" i "w lato". Dlaczego jeszcze nikt nie mówi "w jesień" albo "w wiosnę". Poprawne jest wyłącznie w lecie, latem, w zimie, zimą

:) a wy wychodzicie "na dwór" czy na "pole" ? :) pozdrawiam

Pozdrawiam, życząc miłego dnia - niezależnie od tego jak bardzo zdenerwował Cię mój post.

#7 zołza

zołza

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1767 postów

Napisano 19 lipiec 2013 - 09:34

Mieszkam we dworze, więc wychodzę na pole Dołączona grafika

A temu pracodawcy chyba się jeden z jego dwóch zwoji przegrzał.

CARPE DIEM!

#8 rita

rita

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1080 postów

Napisano 19 lipiec 2013 - 12:43

lubię ~zołzo twoją poprawność językową, ale tym razem powinno być "zwojów" nie "zwoji"Dołączona grafika

#9 zołza

zołza

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1767 postów

Napisano 19 lipiec 2013 - 12:54

No właśnie cały czas się nad tym zastanawiam i nawet sprawdziłam w SJP, masz rację, rito. Choć tak mi się kołacze, że kiedyś poprawne były obie wersje, ale głowy za to nie dam.

CARPE DIEM!

#10 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów
  • Lokalizacjaśrodek Polski

Napisano 19 lipiec 2013 - 12:55

jedźmy do Zawoi wyprostować zwoje

Bo wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy. Kubuś Puchatek

#11 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6989 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 23 lipiec 2013 - 17:49

Witajcie !

Odnośnie wyjazdu skoro jest integracyjny to nie jest obowiązkowy

Skoro już ktoś zrobił offtop to też zdobędę się na takowy Dołączona grafika

a mianowicie - w kontekście powyższej sytuacji z "obowiązkowym" wyjazdem integracyjnym muszę to przyznać, że coraz mniej rzeczy zaczyna mnie już dziwić ostatnio spotkałem się z przypadkiem gdzie pracodawca chciał wysłać pracowników na szkolenie - wszystko fajnie - ale (i tu uwaga !)

- chciał aby pracownicy pokryli koszt tego szkolenia i zobowiązali si, że po jego ukończeniu będą u niego pracowali przez min. 3 lata (sic !) - to jest szczyt szczytów-  inną sprawą jest, że w dzisiejszych czasach ludzie zrobią wszystko byleby tylko zachować pracę.

Dołączona grafika a wy wychodzicie "na dwór" czy na "pole" ? Dołączona grafika pozdrawiam

Przeważnie wychodzę do pracy czyli na dwór :)

#12 kadrowiec

kadrowiec

księgowy, kadrowy i inspektor BHP

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1118 postów

Napisano 24 lipiec 2013 - 07:05

A u mnie żadnego wyjazdu nie organizują, integracyjnego czy nie, obowiązkowego czy nie... nigdy nie było sprawiedliwości na tym świecie...

A może powiesz im, że ktoś za Ciebie pojedzie na ten wyjazd ? Gdziekolwiek by to nie było pojadę ! 

#13 Sua

Sua

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1122 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk.

Napisano 24 lipiec 2013 - 07:19

Oj, ja chętnie pojadę! U mnie ostatni wyjazd (szkolenie) był w 2010 roku. Dołączona grafika Oczywiście dobrowolny, ale nikt nie zrezygnował. Owszem był foch, że zamiast wyjazdu ludzie woleliby pieniądze i wolną sobotę lecz nikomu nie dogodzisz.

My w zeszłym miesiącu sami się zorganiozowaliśmy i pojechaliśmy w góry. Wystaczy chcieć.

PS. wychodzę na dwór :) Koleżanki z sąsiedniego miasta wychodziły "na plac".Dołączona grafika

#14 kuntor

kuntor

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 238 postów

Napisano 09 maj 2014 - 11:53

Ale przecież integracja to świetna sprawa, obowiązek? Mogę być na integracji co miesiąc ;-)

Odsyłam zresztą - http://www.zielonapo...ta_dla_firm.php

Dobrze zorganizowana integracja to bajkowa sprawa - podczas ostatniej 3h konferencji, a dwa dni zabawy. I jak można czegoś takiego nie lubić?

mspinfo.png

#15 Guest_Tadead

Guest_Tadead
  • Goście

Napisano 14 maj 2014 - 13:21

Pewnie, że nie jest, ale fajnie jest wyjeżdżać J my byliśmy z firmą ostatnio tu i było super: http://www.klubimpul...y,info,1,1.html

#16 Guest_jola

Guest_jola
  • Goście

Napisano 09 czerwiec 2014 - 12:40

Na szczęście nie mam takich problemów i na imprezy integracyjne jeżdzę bo chcę a nie bo muszę. Ostatnio z firmy byliśmy na obiedzie http://www.restaurant99.com/ było bardzo przyjemnie. Polecam! 

#17 Guest_M

Guest_M
  • Goście

Napisano 09 czerwiec 2014 - 19:51

jola

Nic dziwnego, że tak reklamujesz swoją restaurację, bo ceny w niej wzięte z sufitu, to gości pewnie jak na lekarstwo.

#18 Guest_Zenek

Guest_Zenek
  • Goście

Napisano 21 czerwiec 2014 - 11:57

No niestety wyjazd integracyjny jest obowiązkowy bo ( pewnie to szkolenie ) Tak samo w dzień wolny pracodawca może kazać ci się szkolić.

Pytanie czy Pracodawca jedzie na tą integracje czy wysyła  tylko  Ciebie smile.png

Żona zadowolona biggrin.png

#19 10tolek

10tolek

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 30 grudzień 2014 - 13:02

W przyszłym roku z firmy mamy bal karnawałowy na statku. Pierwszy raz wybieram się na taki rejs i jestem ciekaw jak to będzie wyglądać. Program rejsu jest interesujący, a widziałem na stronie stena line http://www.wyjazdygr...tegracyjne.html są różne programy integracyjne dla firm. 

#20 braz

braz

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 02 styczeń 2015 - 17:59

Jeżeli wyjazd jest organizowany w dzień pracy, to wydaję mi się że nie masz wyjścia i musisz wziąć w nim udział. Ja bardzo lubię wyjazdy integracyjne i nie trzeba mnie do nich zmuszać :).

Profesjonalny growbox w świetnej cenie

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych