Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak zatrudnić pracownika z Białorusi?

wróć do serwisu Księgowość 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dorcia13

Dorcia13

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 684 postów

Napisano 12 lipiec 2013 - 10:38

Witam, prowadzę firmę budowlaną i zamierzam zatrudnić do pracy przy pracach wykończeniowych pracownika z Białorusi. Co powinnam zrobić w celu prawidłowego zatrudnienia takiego pracownika. Czy w związku z tym muszę złożyć we właściwym urzędzie pracy oświadczenie, czyli przedstawić zaświadczenie z właściwego urzędu gminy o wpisie do Ewidencji Działalności Gospodarczej (obecnie rejestrowaną w Centralnej Ewidencji i Informacji Działalności Gospodarczej, tzw. CEDIG)...

Jakie jeszcze formalności należy spełnić? Z góry dziękuję za pomoc:)

#2 Ania_B

Ania_B

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2346 postów

Napisano 13 lipiec 2013 - 21:21

Zatrudnienie pracownika będącego obywatelem Ukrainy, Białorusi, Mołdawii, Gruzji czy Rosji nie wymaga uzyskania zezwolenia. Pracodawca musi jednak zarejestrować zamiar zatrudnienia osób z tych krajów – w formie oświadczenia – w urzędzie pracy.

Angażując do pracy osoby zza wschodniej granicy, polski pracodawca nie musi uzyskać na ich zatrudnienie zgody wojewody, wystarczy zarejestrowanie w urzędzie pracy zamiaru zatrudnienia.

Pracodawca musi także złożyć oświadczenie o braku możliwości znalezienia pracowników na lokalnym rynku pracy oraz o zapoznaniu się z przepisami regulującymi pobyt i zatrudnienie cudzoziemców.

Tutaj szczegóły:

http://mojafirma.inf...l#ixzz2YxXLq1GQ

#3 Baklazanka

Baklazanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 371 postów

Napisano 07 grudzień 2016 - 13:41

Są specjalne firmy, zajmujące się wynajmowaniem pracowników z zagranicy, wejdźcie sobie na EWL Group, oni profesjonalnie zajmują się rekrutacją osób ze wschodu.

#4 Guest_rennaa

Guest_rennaa
  • Goście

Napisano 02 luty 2018 - 14:40

Różne rzeczy można mówić o pracownikach z Ukrainy ale chęci do pracy nie można im odmówić, robota im się w rękach pali. Tak samo jak Polacy jeżdżący na zachód też mieli raczej dobrą opinię, że pracowici itp. Nasi Ukraińcy na zakładzie są rekrutowani przez agencję Worksol ze strony worksol.pl. Dobry kontakt z firmą, dość szybko wyszukują ludzi pod nasze wymagania.

#5 Marekk28

Marekk28

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 05 kwiecień 2019 - 03:11

Ja długo rozważałem możliwość zatrudnienia kilku białorusinów w swojej firmie transportowej, w końcu się odważyłem, skorzystałem z pomocy Work Balance - jak do tej pory współpraca układa się świetnie,  tutaj znajdziecie więcej

https://wynajempraco...y-z-bialorusi/

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych