Skocz do zawartości

Wynajem lokalu po likwidacji działalności

likwidacja działalności wynajem

wróć do serwisu Moja Firma 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Kuba

Guest_Kuba
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2013 - 09:05

Czy po likwidacji działalności mogę wynajmować lokal?

Od dwóch lat prowadziłem swoją własną firmę. Niestety z dniem 30 czerwca likwiduję swoją działalność. Jestem bez vat, mam lokal i chciałbym wynająć go innemu przedsiębiorcy.

Czy wynajmować lokal mogę jako osoba fizyczna bez działalności? Czy jednak w tym przypadku konieczne jest prowadzenie działalności?

#2 Ania_B

Ania_B

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2346 postów

Napisano 28 czerwiec 2013 - 10:07

Interpretacja indywidualna z dnia 05.08.2011 r., sygn. IPTPB1/415-44/11-4/MD - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi

W sytuacji kiedy działalność gospodarcza została zlikwidowana, przychód uzyskany z tytułu najmu nieruchomości wcześniej wykorzystywanej w pozarolniczej działalności gospodarczej, a także przychód uzyskany z tytułu najmu lokalu mieszkalnego, stanowić będzie odrębne źródło przychodu, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Jeżeli Wnioskodawczyni złożyła we właściwym urzędzie skarbowym pisemne oświadczenie o wyborze opodatkowania przychodów z najmu w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, do dnia poprzedzającego dzień rozpoczęcia najmu, nie później jednak niż w dniu uzyskania pierwszego przychodu, to przychód ten może podlegać opodatkowaniu w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.

Możesz wynajmować jako osoba prywatna czyli fizyczna nieprowadząca DG

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: likwidacja działalności, wynajem

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych