Skocz do zawartości

czy ktoś z Was zatrudnia spawaczy? proszę o pomoc

wróć do serwisu Kadry 7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Sylwia

Guest_Sylwia
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2009 - 12:34

Bardzo proszę o pomoc. Zatrudniłam spawacza, wszystko pięknie i ładnie, pan dostał umowę, przynosi mi książkę spawacza o której ciągle zapominał, a tam uprawnienia spawalnicze nadane w 2006tym ważne 2 lata, czyli do 2008go. I nie wiem co z gościem zrobić. Czy taki spawacz powinien sam dbać o to żeby zdawać egz. co dwa lata i utrzymać uprawnienia? Pan się ze mną kłóci, że on może spawać nadal. Z papierów wynika coś innego. Nie wiem co robić. Boję się, że to jak brak uprawnień do wykonywania tego zawodu, że w razie kontroli PIP dostanę po łbie. Wie ktoś jak to działa?? Z góry bardzo dziękuję.

#2 Guest_mata

Guest_mata
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2009 - 12:37

Tak, nalezy odnowić uprawnienia i ten pan powinien sam o to zadbać.A nie sprawdziłaś przed zatrudnieniem? To, niestety Twój błąd. Szybko każcie mu załatwić przedłużenie, jeżeli tego nie zrobi, trzeba go będzie zwolnić. Bez uprawnień nie ma prawa spawać!!!

#3 Guest_Sylwia

Guest_Sylwia
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2009 - 12:39

Nie sprawdziłam, bo nie przynosił mi tej książeczki, gdzieś mu się zapodziała... przyniósł mi ją dziś, a wczoraj go przyjęłam. :(Tzn. że formalnie nie ma on prawa wziąć palnika do ręki, bez względu na umiejętności i lata doświadczeń? Takie uprawnienie działa jak prawo do wykonywania zawodu??

#4 Guest_Donna

Guest_Donna
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2009 - 12:56

myślę, że książeczka specjalnie mu się zapodziała bo wiedział że nie ma uprawnień na to stanowisko a ty popełniłaś błąd bo przyjęłaś go bez uprawnień teraz pozostaje ci dogadać się z pracownikiem by zechciał sam pokryć koszty i uaktualnić urawnienia może się upierać że koszty powinien pokryć pracodawcaale zawsze możesz w tej sytuacji zwolnić pana, radzę szybko załatwić sprawę. Na przyszłość nie spiesz się niech pracownik przedstawi wszystkie stosowne dokumenty bo inaczej to sama widzisz do czego zdolni są ludzie.

#5 Guest_Sylwia

Guest_Sylwia
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2009 - 13:08

Ano widzę. :(A tak z innej beczki, kto płaci za odnawianie tych uprawnień? Wg Instytutu Spawalnictwa, gdzie właśnie zadzwoniłam, każde jedne teraz ważne są tylko dwa lata. Czyj to jest koszt?

#6 Guest_mata

Guest_mata
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2009 - 14:45

To już sprawa do uzgodnienia - w mojej firmie przyjmowani do pracy muszą mieć uprawnienia, jeżeli nie są aktualne - przed zatrudnieniem robią to na koszt własny. W trakcie zatrudnienia - my, jako firma pokrywamy koszty.

#7 Guest_peroj

Guest_peroj
  • Goście

Napisano 22 październik 2018 - 22:12

Mnóstwo osób spawa latami bez żadnych uprawnien, czasami nawet całkiem nieźle. Pracodawca jest zadowolony bo taką samą robotę ma wykonaną za mniejsze pieniądze. A kontrole, proszę Was, to śmieszne. Na porządku dziennym kłamstwa, fikcja, śmiech na sali.

#8 Guest_peroj

Guest_peroj
  • Goście

Napisano 22 październik 2018 - 22:20

A konkretniej: przyjeżdża pan kontoler z tej czy innej inspekcji. Mówi mu się ze tu się nie spawa. A spawarki są tylko do zczepiania materiału po to żeby wysłać do spawania na zewnątrz. Ściany wokół stanowisk spawalniczych aż brązowe od spalin ALE TU SIĘ NIE SPAWA:). Myślicie może ze sprawę można rozstrzygnąć poprzez badanie zapylenia. Jeśli tak to gratuluję.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych