Skocz do zawartości

jak długo trzeba pracować aby iśc na płatne zwolnienie lekarskie??

wróć do serwisu Kadry 235 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_iiii

Guest_iiii
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2010 - 13:00

a co z działalnością? zamknąłęś firme czy nie?

#22 Guest_hardworking13

Guest_hardworking13
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2010 - 22:56

składka na chorobowe była i jest opłacana, działalność dalej jest (dalej płacę zdrowotne 233,32zł i społeczne 117,11zł) - składki płacone były w terminie przez ponad 1,5 roku, ostatnia za lipiec normalnie została zapłacona/zaksięgowana 09 sierpnia 2010,czy dotyczy mojej osoby "okres wyczekiwania" w umowie o pracę ???zwolnienie na działalność normalnie wysyłam do ZUS - i tak jak w minionym miesiącach - ZUS mi przyśle jakieś grosze,drugie zwolnienie wysłałem do pracodawcy - no i... zastanawiam się... czy ten mi za nie zapłaci ???

#23 Guest_zzz

Guest_zzz
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2010 - 10:58

w takim przypadku nie obowiązuje cię okres wyczekiwania.

#24 Guest_hardworking13

Guest_hardworking13
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2010 - 11:09

bardzo dziękuję za odpowiedź - tej wersji się będę trzymał, mam jeszcze jedno pytanie,mój pracodawca - oprócz tego, że w cv napisałem, że prowadzę działalność gospodarczą - nie posiada żadnych dokumentów na to, że opłacałem sam składki na ubezpieczenie chorobowe - czy mam dopełnić formalności z tym związanych? jakich?

#25 Guest_zzz

Guest_zzz
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2010 - 11:12

możesz przedstawić potwierdzenia przelewów opłacania składki na dobrowolne chorobowe .

#26 Guest_hardworking13

Guest_hardworking13
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2010 - 11:13

bardzo dziękuję ;)tak też zrobię i mam nadzieję, że to wystarczy.

#27 Guest_hardworking13

Guest_hardworking13
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2010 - 14:33

cd.dziś doinformowano mnie, że wysłanie potwierdzenia przelewów opłaconych przeze mnie składek na ubezpieczenie społeczne (w tym chorobowe) do pracodawcy nic nie da,ZUS stwierdził, że z umowy o pracę będzie okres wyczekiwania 30 dni od rozpoczęcia umowy o pracę. Natomiast mam pełne prawo do wypłaty zwolnienia z działalności gospodarczej.no i teraz... czy ZUS ma rację?

#28 Guest_myszka

Guest_myszka
  • Goście

Napisano 27 wrzesień 2010 - 11:50

mam pytanie ,jestem zatrudniona w jednej firmie juz od 2 lat teraz zostalam zatrudniona w drugiej firmie od kilku dni dopiero pracuje czyli mam 2 etaty wlasnie dowiedzialm sie ze jestem w ciazy.ile musze przepracowac w tej firmie co zostalam zatruniona zeby dostala platne l-4?

#29 Guest_Jakub

Guest_Jakub
  • Goście

Napisano 21 grudzień 2010 - 00:33

WitajcieMam pytanie. Od Października jestem zatrudniony poprzez umowe o prace. Są opłacane wszystkie składki ubezpieczeniowe. W Listopadzie (dokładnie między 22-26) byłem na chorobowym. Zwyczajowo dostałem zielony świstek, dałem go w firmie pracowałem dalej. W grudniu gdy przyszla mi wypłata wyliczylem iż dokładnie okres 5 dni nie został W OGÓLE POLICZONY ! Jak to możliwe ?!Czy problem może leżeć u podstaw długości zatrudnienia mnie przez firme na Umowe o P. Ile dni według aktualnego prawa musze przepracować co by mieć prawo do platnego l4 ?Pozdrawiam i prosze o pilną odpowiedź

#30 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2011 - 18:32

Witam mam pytanie .Chciałabym nadmienić że nigdzie,nigdy wcześniej nie pracowałam ,interesuje mnie ile trzeba pracowac zeby w razie ciazy mozna bylo isc na l4,i miec placone wszystko nadal?wiecie o co mi chodzi chce podjac prace i interesuje mnie ile miesiecy musze pracowac zeby w razie ciazy i gdybym nie mogla pracowac miec placone nadal pensje potem macierzynki itp.czy to wszystk0 wtedy placi zus czy pracodawca ?bo nie chce obciazac mojego pracodawcy zbyt mocno.i czy musi byc umowa o prace czy staz tez sie w to liczy?prosze o odpowiedz.

#31 Guest_L>

Guest_L>
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2011 - 16:56

Planuję założyć działalność gospodarczą. Jak wówczas będzie wyglądała moja sytuacja, gdy zajdę w ciążę i pójdę na L4, a jak sprawa z płaceniem przez zus macieżyńskiego?

#32 Guest_doriss

Guest_doriss
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2011 - 16:57

http://www.zus.pl/pl...niki/porad8.pdf

#33 Guest_HIM

Guest_HIM
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2011 - 21:55

Po rozwiazaniu przez pracodawce umowy o prace na czas okreslony poszedlem na zwolnienie lekarskie, ktore trwalo 170 dni, obecnie wrocilem do pracy (oczywiscie inny pracodawca), gdzie mam podpisana umowe na czas probny - okres 3 miesiecy. Mam pytanie ile musze przepracowac by ewentualnie pojsc na platne zwolnienie lekarskie, i czy moge wykorzystac ten sam kod choroby co poprzednio? Pracodawca moze zredukowac etat zamiast przedluzac umowe.

#34 Guest_doriss

Guest_doriss
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2011 - 09:57

ten sam link, co powyżej http://www.zus.pl/pl...niki/porad8.pdf

#35 Guest_nowa

Guest_nowa
  • Goście

Napisano 05 luty 2011 - 21:47

witam , pracuję w firmie na okresie próbnym okres ten wynosił 3 miesiące i kończy się za 7 dni niestety z powodów poważnych problemów będę musiała isc na zwolnienie lekarskie i niestety wiem że pracodawca nie przedłuży mi umowy czy w takiej sytuacji jest szansa że będę miała płatne l4 i jak długo, troche sie boję bo leczene kosztuje

#36 Guest_koleżanka

Guest_koleżanka
  • Goście

Napisano 05 luty 2011 - 23:56

Jeśli zaczniesz chorować jeszcze w trakcie tej umowy i dalej będziesz chora po jej wygaśnięciu to ZUS będzie ci wypłacać zasiłek chorobowy, okres zasiłkowy to 182 dni

#37 Guest_mmmm

Guest_mmmm
  • Goście

Napisano 11 luty 2011 - 22:55

witam wszystkich czy ktos moze mi pomoc byłam na zwolnieniu lekarskim 6mc do 11lutego i własnie sie okazało ze jestem w ciazy czy w zwiazku z tym nalezy mi sie dalsze płatne zwolnienie?

#38 Guest_koleżanka

Guest_koleżanka
  • Goście

Napisano 11 luty 2011 - 23:09

"czy w zwiazku z tym nalezy mi sie dalsze płatne zwolnienie?" - samo bycie w ciąży nie daje uprawnień do płatnego zwolnienia

#39 Guest_mmmm

Guest_mmmm
  • Goście

Napisano 11 luty 2011 - 23:14

a co daje uprawnienia?

#40 Guest_Janek

Guest_Janek
  • Goście

Napisano 19 luty 2011 - 14:02

witam mam takie pytanie ,miałem umowe próbną na 2 tygodnie w styczniu a od 1 lutego dostałem do końca roku , cz dostane płatne l4 ?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych