Skocz do zawartości

płatny parking - czy potrzebna działalność?

działalność gospodarcza płatny parking parking

wróć do serwisu Moja Firma 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Damian

Guest_Damian
  • Goście

Napisano 19 czerwiec 2013 - 13:29

Czy trzeba zakładać działalność, żeby prowadzić płatny parking?

Witam,

Moja działka znajduje się przy amfiteatrze. Co jakiś czas odbywają się jakieś imprezy, koncerty itp. Brakuje tam wtedy miejsc parkingowych. 

Chciałbym podczas takich imprez udostępnić moją działkę jako płatny parking. Maksymalne dochody z płatnego parkingu wynosiły by ok 1000 zł miesięcznie i to tylko w miesiącach letnich.  

Czy muszę rejestrować tą działalność ? Czy konieczne jest odprowadzenie podatku od okolicznosciowego przychodu poniżej 1000 zł ?

Z góry dziękuje za odpowiedź

#2 monkep

monkep

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 550 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 czerwiec 2013 - 14:34

Z pewnością jest to prowadzenie działalności gospodarczej, więc również taką działalność należy zarejestrować. Podatki trzeba płacić, chociaż pewnie w tej chwili przewidzieć przyszłe dochody, to należałoby poważnie zastanowić się jaka forma opodatkowania będzie najkorzystniejsza, np. według skali podatkowej, podatek liniowy...

#3 Guest_Łukasz

Guest_Łukasz
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2020 - 22:14

Bzdury - sezonowa działalność i to na niewielką skalę może być rozliczona w ryczałcie jako dochody uzyskane z najmu miejsc parkingowych. Takie odpowiedzi pisze chyba ktoś ze skarbówki. Człowieku ktoś kto wynajmuje 2 - 3 mieszkania w Krakowie, zarabia nie taką kasę i myślisz, że jak rozlicza dochody - oczywiście że rozlicza najem i nie prowadzi działalności gospodarczej. 

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: działalność gospodarcza, płatny parking, parking

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych