Skocz do zawartości


karta podatkowa, niezgłoszenie pracownika us

karta podatkowa niezgłoszenie pracownika us

wróć do serwisu Moja Firma 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Klaudia

Guest_Klaudia
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2013 - 21:06

[color=rgb(0,0,0);font-family:helvetica, arial, sans-serif;font-size:13px;]Bardzo proszę o [/color][color=rgb(0,51,204);font-weight:bold;margin:0px;]poradę[/color][color=rgb(0,0,0);font-family:helvetica, arial, sans-serif;font-size:13px;]. Czy jest to możliwe aby był płacony każdego miesiąca [/color][color=rgb(0,51,204);font-weight:bold;margin:0px;]podatek[/color][color=rgb(0,0,0);font-family:helvetica, arial, sans-serif;font-size:13px;] od pracownika a ostatecznie przyszła kara z [/color]US[color=rgb(0,0,0);font-family:helvetica, arial, sans-serif;font-size:13px;] że pracownik był nie zgłoszony? Bardzo proszę o pilną odpowiedź. Dodam że od kilku lat prowadzę działalność gospodarczą - karta podatkowa.[/color]

 



#2 Bogusława

Bogusława

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8194 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 14 czerwiec 2013 - 22:21

Powinnaś wiedzieć ,czy dokonałaś zgłoszenie o liczbie pracowników.Należy poszukać stosownego dokumentu .Podatnicy karty muszą zawiadamiać urząd skarbowy o zmianach mających wpływ na wysokość podatku, w szczególności o stanie zatrudnienia.

...........że w zależności od liczby pracowników ustalona w decyzji wysokość podatku dochodowego wzrasta. Dlatego też, jeżeli podatnik zawiadomi w terminie naczelnika urzędu skarbowego o zmianach mających wpływ na podwyższenie wysokości podatku (w tym o wysokości stanu zatrudnienia) bądź też dane te nie będą zgodne ze stanem faktycznym, decyzja ustalająca wysokość podatku w formie karty podatkowej wygasa.



#3 Ania_B

Ania_B

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2346 postów

Napisano 15 czerwiec 2013 - 04:49

Art. 36 ust. 1 ustawy o zryczałtowanym... Podatnicy opodatkowani w formie karty podatkowej są obowiązani zawiadomić naczelnika urzędu skarbowego:

B. mają wpływ na wysokość podatku dochodowego w formie karty podatkowej, a w szczególności o zmianach: w stanie zatrudnienia (...),

ust. 7 o zmianach podatnik jest obowiązany zawiadomić w formie pisemnej

naczelnika urzędu skarbowego, najpóźniej w terminie siedmiu dni od powstania okoliczności powodujących zmiany.

 

Art. 40 ust 1 W przypadku gdy podatnik:

3) nie zawiadomi naczelnika urzędu skarbowego w terminie, o którym mowa w art. 36 ust. 7, o zmianach powodujących utratę warunków do opodatkowania w formie karty podatkowej albo mających wpływ na podwyższenie wysokości podatku dochodowego w formie karty podatkowej, bądź w zawiadomieniu poda dane w tym zakresie niezgodne ze stanem faktycznym,

- naczelnik urzędu skarbowego stwierdza wygaśnięcie decyzji o karcie.

 





Dodaj odpowiedź



  



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: karta podatkowa, niezgłoszenie pracownika us

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy