Skocz do zawartości

windykacja należności - jak odzyskać dług?

wróć do serwisu Moja Firma 194 odpowiedzi w tym temacie

#181 Guest_Kumo

Guest_Kumo
  • Goście

Napisano 30 kwiecień 2018 - 08:16

no i słusznie, firma jest na prawdę sprawdzona i rzetelna. także nie dziwię się ludzie korzystają z usług takiej firmy. Lepiej tego rodzaju sprawy powierzyć sprawdzonym specjalistom!

#182 Midam33

Midam33

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 180 postów

Napisano 01 maj 2018 - 12:22

Dla osób zainteresowanych szkoleniem dotyczącym tematyki "Windykacja w nieruchomościach lokalowych. Egzekucja z nieruchomości i odzyskiwanie lokali" polecam stronę http://www.meetingfa...-szkolenie.htmlMożna tam uzyskać więcej informacji dotyczących miejsca i daty szkoleń. Program jest bardzo merytoryczny i rzeczowy, a cena niewygórowana.

#183 Patka79

Patka79

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 450 postów

Napisano 08 maj 2018 - 07:48

Takimi sprawami zajmuje się firma https://www.monevia....nie-windykacja/ Wielu przedsiębiorców boryka się z problemem niezapłaconych należności. Gdy kontrahent nie chce się porozumieć, firma zmuszona jest podjąć bardziej stanowcze kroki. Po pierwsze, aby zdyscyplinować dłużnika i „zmotywować” go do uiszczenia należności, przedsiębiorcy często, wysyłają ponaglenia smsem, e-mailem lub faksem,  piszą monity, które wysyłają pocztą. Dzwonią do dłużnika z ponagleniem. Najbardziej popularną formą przedsądowej windykacji długu jest wysyłanie listem poleconym pisemnego wezwania do zapłaty. Przedsiębiorcy często takie wezwania piszą samemu, podają dane dotyczące rodzaju, wierzytelności oraz wymagany sposób i termin płatności. Czasami wspominają o konsekwencjach, które spotkają dłużnika, jeśli nie ureguluje długu w podanym terminie.  Ostatnie wezwanie do zapłaty powinno informować dłużnika, że jeśli nie zapłaci to sprawa zostanie skierowana do sądu. Należy pamiętać, aby dokumentować wszystkie działania na tym etapie, ponieważ będą one stanowiły ważny dowód w postępowaniu sądowym.

#184 mariuszjarecki

mariuszjarecki

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 39 postów

Napisano 06 czerwiec 2018 - 11:04

Też miałem taki problem - klient przestał płacić i sprawy nie dało się załatwić polubownie. Zgłosiłem się wtedy do nich: https://nostron.pl/z...slug/windykacja Muszę przyznać, że są  bardzo skuteczni i żałuję, że nie skontaktowałem się z nimi wcześniej. Moje pieniądze odzyskali od dłużnika o wiele szybciej niż się spodziewałem - bardzo polecam, jeśli ktoś z Was znajduje się teraz w takiej sytuacji.

#185 Guest_Sandra

Guest_Sandra
  • Goście

Napisano 08 czerwiec 2018 - 07:37

Ja uważam, że takie zadania najlepiej zlecać dobrym specjalistom. Nie ma co męczyć się z tym na własną rękę. W Warszawie działa Kancelaria Dochodzenia Wierzytelności Ultimatum. Skontaktuj się z nimi i przedstaw swoją sprawę. Jestem pewna, że Ci z nią pomogą.

#186 Taliczan

Taliczan

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 41 postów

Napisano 25 sierpień 2018 - 04:48

Można zlecić jakiejś kancelarii odzyskanie długu, jednak jest to dość kosztowne, często wyłożone na ten cel pieniądze przepadają. Dlatego jestem zwolennikiem samodzielnej windykacji. Tu macie prosty opis z którego warto spróbować: http://albertkredyty...-wieczysta.html Przeczytajcie tam: Księgi wieczyste a samodzielna windykacja należności.

#187 Fizo

Fizo

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 854 postów

Napisano 20 wrzesień 2018 - 14:37

Problemem okazuje się ściąganie długów od osób, które sprytnie ukryły majątek. Pracują na czarno, żyją z zasiłków , 500+ itp.

#188 Jarecki85

Jarecki85

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 214 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 16 październik 2018 - 10:10

Często zdarza się tak, że dany klient przykładowo naszej firmy długo nie płaci. Wówczas windykacja sprawdza się najlepiej. Ja polecam usługi od ICG-Group, dzięki którym można w krótkim czasie odzyskać swoje pieniądze.

#189 Guest_Daniel

Guest_Daniel
  • Goście

Napisano 24 październik 2018 - 10:36

Od siebie mogę polecić e-Recovery. Nie miałem najmniejszego problemu z obsługą strony i najważniejsze - za odzyskanie długu nie zapłaciłem kompletnie nic. windykacja.com.pl

#190 Guest_Paweł

Guest_Paweł
  • Goście

Napisano 31 październik 2018 - 11:47

Od siebie mogę polecić e-Recovery. Nie miałem najmniejszego problemu z obsługą strony i najważniejsze - za odzyskanie długu nie zapłaciłem kompletnie nic. www.windykacja.com.pl

#191 elka2002

elka2002

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 639 postów

Napisano 06 listopad 2018 - 19:11

Prawda jest taka, że najlepiej skorzystać z profesjonalnych usług. W ten sposób można skutecznie odzyskać dług w krótkim czasie. Tutaj https://www.veriv.pl...cja-naleznosci/ jest namiar na kancelarię, która oferuje tego typu usługi. VERIV to profesjonaliści. Oferują również usługi prawne czy detektywistyczne. Ich doświadczenie w wielu dziedzinach stanowi wielki atut. 

#192 asari

asari

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 78 postów

Napisano 03 grudzień 2018 - 02:10

»

No niestety odzyskanie długów to często bardzo trudne zadanie. Bez prawnika zdecydowanie się nie obędzie. Tutaj można poczytać jak wygląda skuteczna windykacja należności w opolu Trochę to skomplikowane i nie zawsze udaje się odzyskać 100% zadłużenia, ale warto wtedy skorzystać z pomocy profesjonalistów.

#193 Pamela

Pamela

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 05 grudzień 2018 - 12:20

Nie zawsze od razu musimy szukać prawnika i zgłaszać się do kancelarii prawniczej. Warto czasami poszukać informacji w internecie, zaznajomić się z tematem. Ja wiele razy korzystałam z blogów prawniczych i z przeróżnych artykułów pisanych przez prawników.

#194 rydzyjek

rydzyjek

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 09 październik 2019 - 12:14

Większość postępowań egzekucyjnych jest nieefektywna, podobnie jest z windykacjami prowadzonymi przez firmy windykacyjne, rejestry dlugów to już w ogóle tragedia - zerowa skuteczność. Próbowałem odzyskać pieniądze na wszystkie trzy wymienione wyżej sposoby, kompletnie bezskutecznie. Pozostało mi tylko próbować sprzedać dług ale to jest dług prywatny i widze że z tego chyba też nic nie będzie: http://www.windykato...ywatnego-dlugu/ Jeszcze może o wyłudzenie go oskarżę ale i to nic nie da bo sprawę umorzą. 

#195 Guest_kk

Guest_kk
  • Goście

Napisano 14 październik 2019 - 13:34

Samemu jest to trudne. Kiedyś nawet, aby sprawdzić na własnej skórze sama zgłosiłam pozew do sądu. Po 1,5 roku sąd raczył rozpatrzeć wniosek. Po kolejnych 3 miesiącach miałam już nakaz zapłaty. Poszłam do komornika i niestety kolejny rok nic nie robienia - dla komornika zbyt mała kwota (ok. 10 000). Nawet nie sprawdzili, co dłużnik ma w siedzibie firmy. Potem zmieniłam podejście i większość usług świadczę albo z opłatą z góry, albo z 50% zadatkiem i opłatą reszty w trakcie odbioru. Przy usługach stałych korzystam z pomocy kancelarii prawnej (jeśli jesteś z Warszawy polecam mec. Staniszewski), ponieważ najczęściej pismo od prawnika szybko mobilizuje do uregulowania długu. Natomiast generalna zasada, jeśli się da przekazywać towar / usługę po jej opłaceniu. A w sytuacji, kiedy ktoś non stop zalega z płatnościami, po prostu zrezygnować z takiej współpracy. Jak policzysz koszty kontaktów, nerwów i możliwość odzyskania tylko części pieniędzy, to okazuje się, że taki Klient jest nieopłacalny.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy