Kategorie
Skocz do zawartości

Logistyka płynnych produktów spożywczych

Admin Logistyka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Logistyka, jak i w ogóle transport płynnych produktów spożywczych w cysternach to ciekawe zagadnienie już na etapie pracy kierowcy. Słyszałem, że np. do wożenia śmietany zatrudniają tylko najlepszych kierowców. Chodzi o to, żeby w trakcie transportu jechać na tyle płynnie, by towar się nie zważył, bo jest takie ryzyko...

• 3 lata później...
Najciekawsze jest chyba przewożenie towarów płynnych na festiwale, większe imprezy masowe. Wtedy trzeba sporo produktu (najczęściej alkohol), a żeby go dowieźć w odpowiednim stanie trzeba wyważyć temperaturę odpowiednią i jeszcze ją utrzymać. Myślę, że do takich zadań specjalnych sprawdzą się kaptury termoizolacyjne w różnej postaci. Można takie znaleźć np. w Protransie.

• 4 tygodnie później...
Przemysł spożywczy jest bardzo dynamiczny, od produkcji do transportu mija bardzo mało czasu, więc wszystko musi być dobrze zorganizowane. Ważna jest oczywiście temperatura przechowywania, a to zapewniają np. takie kaptury termoizolacyjne jak można kupić w Protransie. Można je wykorzystać zamiast wynajmować samochody-chłodnie. Jeszcze więcej pracy jest przy transporcie ogromnych ilości jedzenia i picia (np. festiwale). To ciężka trudna praca.

• 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 4 lata później...

Czy ktoś z Was korzystał z takich rozwiązań w branży spożywczej - https://clean-access.com/oferta/lance-ultra-hygienic-i-dysze/Pod względem jakości i parametrów wszystko jest w jak najlepszym porządku, tak mi się wydaje. Czy ma sens testowanie i analizowanie innych rozwiązań? A jeśli tak, to jakich? 

Udostępnij

• Dodaj nową pozycję...