Skocz do zawartości


zaskarżenie uchwały wspólnoty mieszkaniowej

uchwała wspólnota mieszkaniowa

wróć do serwisu Sektor Publiczny 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_red bunny

Guest_red bunny
  • Goście

Napisano 07 czerwiec 2013 - 07:01

Co można zrobić, gdy przegłosowane postanowienia krzywdzą odosobnionego właściciela lokalu, mniejszościową grupę lokatorów lub zwyczajnie naruszają zasady prawidłowego zarządzania? Czy można jakoś zaskarżyć uchwałę wspólnoty mieszkaniowej?

 #2 monkep

monkep

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 550 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 czerwiec 2013 - 07:22

Osoba będąca właścicielem lokalu może zaskarżyć uchwałę do sądu jeżeli uchwała ta jest niezgodna z przepisami prawa lub z umową właścicieli lokalu, albo też narusza zasady prawidłowego zarządzania nieruchomością, albo w inny sposób narusza interesy właściciela lokalu. Zatem wystarczy, że zgodnie z subiektywnym zdaniem jednego z właścicieli lokali uchwała narusza jego interes i można zaskarżyć ją do sądu. Powództwo można wytoczyć w terminie sześciu tygodni od dnia podjęcia uchwały na zebraniu ogółu właścicieli lub od dnia powiadomienia o treści uchwały, która została podjęta w trybie indywidualnego zbierania głosów.

 

 

 

 #3 Guest_Natan

Guest_Natan
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2014 - 13:46

Zaskarżyć uchwałę każdy, kto ma w tym interes prawny. Przyjmuje się, że interes prawny przysługuje członkowi spółdzielni lub jej organom w każdej sytuacji, gdyż podmioty te są zawsze zainteresowane sprawami spółdzielni. W przypadku, gdy chce to zrobić inny podmiot musi on wykazać swój interes prawny. Więcej o skarżeniu uchwał można poczytać np. http://www.wizjerpra...i-mieszkaniowej

 

 

Dodaj odpowiedź  Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: uchwała, wspólnota mieszkaniowa

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych