Skocz do zawartości

Świadczenie pielęgnacyjne po zmianach w ...

wróć do serwisu Sektor Publiczny 80 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_dorota

Guest_dorota
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2011 - 22:31

witam,Mam pytanie mam chorego męza jest po udarze ma pierwszy stopien niepełnosprawnosci,Skladalam wniosek o świadczenie pialęgnacyjne odmówiono mi było to pół roku temu,Czy moge ponownie złożyc taki wniosek czy to juz przepadło,Prosze o porade.ja nie moge podjać pracy bo mąz wymaga stałej opieki a mieszkamy sami.

#22 Guest_Anonim

Guest_Anonim
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2011 - 12:06

witam moja mama ma 1gr. wymaga opiekuna,a tata lekkie,ale robie odwolanie czy mam szanse aby ubiegac sie o swiadczenia pielegnacyjne dodam jeszcze ze nigdzie nie pracuje

#23 Guest_krynia702

Guest_krynia702
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2011 - 17:52

witam,chciałabym się dowiedzieć czy mam prawo do" kuroniówki"jeżeli przebywałam na świadczeniu pielęgnacyjnym 3lata.Syn miał stopień znaczny teraz dostał umiarkowany,a więc utraciłam prawo do świadczenia pielęgnacyjnego,nadmieniam że mam przepracowane 30lat,a ostatnie 3lata byłam na świadczeniu

#24 Guest_kinga

Guest_kinga
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2011 - 14:49

witam, ubiegałam sie o prawo do zasiłku pielegnacyjnego na babcie jednak dostałam odmowe. prosze mi powiedzieć czy jezeli mój dziadek żyje to ja nie moge sie ubiegać o takie świadczenie dziadek jest po operacji kregosłupa ale nie ma orzeczenia rzadnego o stopniu niepełnosprawnosci, czy w takiej sytuacji moge kolejny raz ubiegać sie o to swiadczenei czy moze szkoda mojego czasu???bardzo prosze o pomoc

#25 Guest_milka

Guest_milka
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2011 - 16:04

Pobieram świadczenie pielęgnacyjne na niepełnosprawną córkę. Czy mogę na miesiąc lub dwa zrezygnować ze świadczenia i podjąć pracę,a pózniej ponownie złożyć wniosek o świadczenie? Ponieważ jestem samotną matką, w tym czasie córką zaopiekuje się moja siostra,która ma w tym czasie urlop, lub ktoś z rodziny.Spełniam warunki do pobierania świadczenia i od kilku lat z tego korzystam,jednak świadczenie i renta socjalna córki to zbyt niski dochód aby opłacić rachunki,wykupić leki itd.Czy po zakończeniu pracy muszę się zarejestrować w Biurze Pracy na kilka dni, a dopiero pózniej złożyć wniosek do opieki o świadczenie?Tak zasugerowała Pani z Ośrodka Pomocy Społecznej. Czy regulują to jakieś przepisy?

#26 Guest_Ciarka

Guest_Ciarka
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2011 - 08:51

Witam. Mój maż chce się postarać o świadczenie pielęgnacyjne na babcię. Ja od nowego roku chce przejść na wychowawcze na 24 miesiące,gdyż mamy dziecko. Czy później będę musiała doliczyć emeryturę babci i zasiłek pielęgnacyjny podzielony na babcie , mnie męża i dziecko ( 4 osoby)( bo teraz są potrzebne dochody z 2010 roku )

#27 Guest_milka

Guest_milka
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2011 - 12:38

Czy ktoś odpowiada na te nasze pytania?

#28 Guest_cImxmXvPf

Guest_cImxmXvPf
  • Goście

Napisano 16 grudzień 2011 - 04:46

Surprisingly well-wtiretn and informative for a free online article.

#29 Guest_wyuczony

Guest_wyuczony
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2011 - 19:09

Proszę zadawać pytania i szukać odpowiedzi na FORUM w Sektorze Publicznym,a tu tylko komentować.

#30 Guest_Anonim

Guest_Anonim
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2011 - 12:57

czy po nowelizacji przepisow zona moze w 2012 roku dostac zasilek opiekunczy z mops za opieke nad niepelnosprawnym mezem bo z nowelizacji wynika ze tak a zgodnie z kodeksem prawa administracyjnego przysluguje wyrownanie od cd daty zlozenia i omowy w moim przypadku od lutego 2010 roku bardzo prosze o o szybka odpowiedz malgorzata

#31 Guest_karolina96

Guest_karolina96
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2011 - 20:37

Mam syna ma 2,5roku byłam z nim na komisji i mi nie przyznali ,bo ponoć syn jest zdolny do samodzielnej egzystencji,byłam w szoku,że mi nie dali.wcześniej miałam świadczenie pielęgnacyjne,syn ma wadę genetyczną,jest opóźniony psychoruchowo.proszę o odpowiedz.

#32 Guest_Jerzy Król

Guest_Jerzy Król
  • Goście

Napisano 28 grudzień 2011 - 12:55

Świadczenie pielęgnacyjne przysługuje od dnia złożenia wniosku w MOPR, to jest podstawa do wypłacenia świadczenia. A nie od otrzymania decyzji o niepełnosprawności.

#33 Guest_anna

Guest_anna
  • Goście

Napisano 28 grudzień 2011 - 22:55

do karolina; jeżeli komisja powiatowa nie przyznała to napisz odwołanie do wojewódzkiej-będziesz miała 2 komisję,która wiele może zmienić w decyzji powiatowej

#34 Guest_AM

Guest_AM
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2012 - 10:01

Świadczenie pielęgnacyjne może być przyznane wcześniej niż złożono wnioske. Zgodnie z art. 24 ustawy o świadczeniach rodzinnych:(ust. 2) Prawo do świadczeń rodzinnych ustala się, począwszy od miesiąca, w którym wpłynął wniosek z prawidłowo wypełnionymi dokumentami, do końca okresu zasiłkowego.(ust. 2a) Jeżeli w okresie trzech miesięcy, licząc od dnia wydania orzeczenia o niepełnosprawności lub orzeczenia o stopniu niepełnosprawności, zostanie złożony wniosek o ustalenie prawa do zasiłku pielęgnacyjnego lub świadczenia pielęgnacyjnego, prawo to ustala się począwszy od miesiąca, w którym złożono wniosek o ustalenie niepełnosprawności lub stopnia niepełnosprawności.(ust. 3a) W przypadku utraty ważności orzeczenia o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności i ponownego ustalenia niepełnosprawności lub stopnia niepełnosprawności stanowiącego kontynuację poprzedniego orzeczenia, prawo do świadczeń rodzinnych uzależnionych od niepełnosprawności ustala się od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym upłynął termin ważności poprzedniego orzeczenia, jeżeli osoba spełnia warunki uprawniające do nabycia tych świadczeń oraz złożyła wniosek o ustalenie: 1) niepełnosprawności lub stopnia niepełnosprawności w terminie miesiąca od dnia utraty ważności poprzedniego orzeczenia i 2) prawa do świadczeń rodzinnych uzależnionych od niepełnosprawności w terminie trzech miesięcy od dnia wydania orzeczenia.

#35 Guest_ala

Guest_ala
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2012 - 18:06

WitamPomóżcie co mam robicOd zeszłego roku staram sie o zasiłek na babcie i dziadka obydwoje mają orzeczenia.Mój problem polega na tym że gdy zmarła moja mama (która też miała orzeczenie i mogłam na nia postarac sie o zasiłek ale pani w gopsie nie poinformowała o czyms takim,dopiero znajoma mi o tym powiedziała) która sie nimi opiekowała ten obowiązek spadł na mnie.Mam swoją rodzine i chciałabym podjąc prace ale ze wzgledu na dziadków nie mogę ,babcia praktycznie nie chodzi a dziadek cukrzyk i sercowiec.Złożyłam papiery do gopsu ale dostałam odmowe ponieważ dziadek żyjeodwołałam sie ale tez odmowa do ponownego rozpatrzenia. I tak załatwiłam odpis od orzeczenia dziadkowego z zusu (na który czekałam miesiąc) bo pan w gopsie mi powiedział że by to zmieniło postac rzeczy a tu g... bo dziadkowie mają jeszcze dwie córki i syna (syn nie może sie opiekowac bo tez ma orzeczenie)Jedna córka mieszka 20 km od rodzinnego domu,prowadzi działalnosc handlowa i nie ma możliwosci nimi sie opiekowac, druga córka nie mieszka w domu rodzinnym 34 lata ma swoja rodzine.Poza tym przyniosłam zaświadczenia od lekarza kardiologa że ma chorobę wiencowai że nie jest w stanie sprawowac opieki.Oczywiscie w gminie dostałam odmowe ze względu na ta chora ciocie,odwołałam sie i przyszło mi dzis pismo że sko utrzymuje dezyzje wójta i jest to decyzja ostateczna i moge sie tylko do sądu odwołac. Co mam teraz robic?

#36 Guest_jędruch

Guest_jędruch
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2012 - 07:51

Do.AliWiedz że GOPS-y zawsze dają odmownie,nie wolno im przyznawać takich świadczeń.Odwołaj się do SA(sądy administracyjne)jest to droga bezpłatna,oczywiście za ich pośrednictwem.Pozdrawiam.

#37 Guest_ala

Guest_ala
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2012 - 16:40

Dziękuje za odpowiedz.A czy jest możliwość odwołać sie samemu bo w dezyzjii z SKOLu pisze ze można za ich pośrednictwem, nie chce iść do GOPSu bo oni z każda rzeczą robią problemy i bede musiała sie znowu wykłócać a brak mi sił wole zrezygnowac.A jakbym chciała to jak to bym musiała napisac?Bardzo prosze pomóżcie.

#38 Guest_zdzisek

Guest_zdzisek
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2012 - 00:54

Witam.Jestem na rencie inwalidzkiej.stopień znaczny-niezdolny do samodzielnej egzystencji,czy moja żona niby rolnik,(1,12 ha przeliczeniowe)może starac się o owe świadczenie w GOPS .Płaci KRUS,zajmuje się domem,dziecmi i mną.Pracownik Socjalny stwierdził rok Temu że dobrze sobie radzimy,sam otrzymuję rentę z KRUS.Co o tym sądzicie?,Pozdrawiam

#39 Guest_Anonim

Guest_Anonim
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2012 - 17:31

mam w domu chorą teściową ma chorobę krwi i jest po udarze czy mogę starać się o świadczenie ;pracuje i mąż też pracuje ;

#40 Guest_jędruch

Guest_jędruch
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2012 - 10:43

do(Ali)Witam.NIE. jeżeli chodzi o odwołanie się.Robisz to tak:piszesz dwa odwołania jednakowe które jedno oddajesz do GOPS-u zaś drugie muszą podbić pieczątką z datą o wpłynięciu dokumentu,i potwierdzenie jest twoje.jeszcze jedno,odmowa była z GOPS-su czy z SKO.gdy zanosi się wnioski o pomoc nie dyskutuje się z nimi mają obowiązek przyjąć.Nie mogę pisać dokładnie na forum,proszę podać adres E-mail to postaram się pomóc pozdrawiam.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych