Skocz do zawartości

garaż blaszak bez pozwolenia

wróć do serwisu Sektor Publiczny 66 odpowiedzi w tym temacie

#41 Guest_kdgWhmDVsKbi

Guest_kdgWhmDVsKbi
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2011 - 04:30

Well macdaamia nuts, how about that.

#42 Guest_majk

Guest_majk
  • Goście

Napisano 10 lipiec 2011 - 23:10

polska!polska!totalna porażka!pozdrawiam

#43 Guest_ARMANDO

Guest_ARMANDO
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2011 - 23:33

WITAM! MAM PODOBNĄ SYTUACJĘ - TJ. PLANUJĘ POSTAWIĆ NA DZIAŁCE BLASZAK BEZ POZWOLENIA, A NAWET ZGŁOSZENIA. DOGŁĘBNIE ZBADAŁEM SPRAWĘ POSTAWIENIA/MONTAŻU BLASZAKA NA DZIAŁCE (DZWONIŁEM W TEJ SPRAWIE NAWET DO STAROSTWA) I SPRAWA WYGLĄDA NASTĘPUJĄCO: WARUNKIEM POSTAWIENIA BLASZAKA NA DZIAŁCE JEST POSIADANIE POZWOLENIA NA BUDOWĘ/ROZBIÓRKĘ DOMU (ALE NIE POZWOLENIE NA MONTAŻ SAMEGO BLASZAKA!!!). INNYMI SŁOWY MÓWIĄC, JEŻELI KTOŚ POSIADA PRAWOMOCNE POZWOLENIE NA BUDOWĘ/ROZBIÓRKĘ (PONIEWAŻ NP. CHCE ROZPOCZĄĆ W NIEDŁUGIM CZASIE BUDOWĘ/ROZBIÓRKĘ) TO MOŻE BEZ KONIECZNOŚCI ZGŁOSZENIA POSTAWIĆ BLASZAK, PONIEWAŻ JEST ON TRAKTOWANY JAKO TYMCZASOWE POMIESZCZENIE NA SKŁADOWANIE NARZĘDZI/MATERIAŁÓW PODCZAS BUDOWY/ROZBIÓRKI. OSOBIŚCIE POSIADAM POZWOLENIE NA ROZBIÓRKĘ, ZATEM NIE MUSZĘ MIEĆ POZWOLENIA NA POSTAWIENIE BLASZAKA - JEST ON TRAKTOWANY JAKO TYMCZASOWE PROWIZORYCZNE POMIESZCZENIE GOSPODARCZE, KTÓRE W TRAKCIE BUDOWY MOŻE BYĆ WIELOKROTNIE PRZESTAWIANE. JESZCZE JEST INNY WARUNEK - BLASZAK NIE MOŻE BYĆ TRWALE PRZYMOCOWANY DO GRUNTU - TJ. NIE MOŻNA POSADOWIĆ GO NA WCZEŚNIEJ PRZYGOTOWANYCH FUNDAMENTACH/WYLEWCE IT. ALE MOŻE STAĆ NP. NA CEGŁACH, PŁYTACH ITP... POZDRAWIAM

#44 Guest_Widmo

Guest_Widmo
  • Goście

Napisano 16 lipiec 2011 - 20:57

@Armandowszystko to prawda, tyle tylko, że po pierwsze: decyzja o pozwoleniu na budowę lub o zezwoleniu na rozbiórkę nie jest dana "na zawsze" lecz obowiązuje tylko 3 lata, po drugie: po dokonaniu budowy/rozbiórki przy tzw. odbiorze blaszak musi zniknąć jako, że był tymczasowym obiektem budowlanym posadowionym w związku z budową/rozbiórką. Tak więc jest to rozwiązanie prowizoryczne.

#45 Guest_@@@@@

Guest_@@@@@
  • Goście

Napisano 25 lipiec 2011 - 14:56

Już się pogubiłem . Proszę powiedzcie mi co mam zrobić .Do stojącego od wielu lat budynku gospodarczego dostawiłem drewniany garażyk o powierzchni 7,5 m2 . Po wybużeniu ściany w w/w budynku gosp. uzyskałem garaż o łącznej pow . 16,5 m2 Co zchrzaniłem a co jeszcze mogę zrobić by całość było zgodne z prawem ?

#46 Guest_ZIBI

Guest_ZIBI
  • Goście

Napisano 18 październik 2011 - 17:39

WitamMam pytanie czy potrzebuję pozwolenia na ekspozycję takiego blaszaka na swoim terenie, czyli ustawiony w celach reklamowych dla firmy / oczywiście chodzi o ominiecie pewnych przepisów, które tylko utrudniają życie / czy ktoś może się w tym temacie wypowiedzieć wg. mnie jest to furtka.Z góry dziękuję za odpowiedź.Pozdrawiam

#47 Guest_Witam

Guest_Witam
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2011 - 21:37

Witam, czy na blaszak 7x7 muszę mieć pozwolenie ??

#48 Guest_PITEEREK

Guest_PITEEREK
  • Goście

Napisano 17 grudzień 2011 - 14:18

Masło maślane , widać że nie czyatcie postów !!!Wszyskie obiekty czy to garaż czy pomieszczenie gospodarcze wymagają zgłoszenia lub zgody na budowę ,nawet szambo szczelne musi mieć zgodę na budowę ..Ja postawiłem budynek gospodarczy 25 m2 bez zgłoszenia .Ponieważ sąsiedzi kórzy kupili obok działkę "krzywo patrzyli się na mój budynek " postanowiłme zgłosić się do Nadzoru o zalegalizowanie . Udało się , oczywiście zapłaciłem karę 5 000 zł , ale miałem dużo szcześcia bo po 2 mies. pse.sąsiadka zgłosiłą się do tego Nadzoru że nudynek stoi za blisko jej płotu ( a stoi 1 metr ) ...odesłali ją z kwitkiem .To co napisałem to poto żeby Was ustrzec przed budowaniem czego kolwiek na działce bez zgody czy zgłoszenia - zaoszczedzi Wam to nerwów oraz kasy

#49 Guest_panorama-mk@wp.pl

Guest_panorama-mk@wp.pl
  • Goście

Napisano 31 grudzień 2011 - 15:25

mam do kupienia działkę około 2arów w bardzo fajnym miejscu chciałbym postawić garaż wiatę jakiś budynek aby prowadzić działalność wymiany szybjak to najlepiej zrobić aby nie kupić działki a później nie da się nic wybudowaćMarcin- pomóżcie

#50 Guest_arch

Guest_arch
  • Goście

Napisano 31 grudzień 2011 - 17:09

poza sprawdzeniem ksiegi wieczystej itp papierow musisz sprawdzic w UM czy działka jest objeta planem miejscowym i co jest zawarte w planie-czy np. mozna prowadzic usługe ,a jesli nie ma planu powinieneś wystapić do Wydz. Bud. UM o warunki zabudowy okreslajac co chesz tam postawic... przed tym trzeba wystapic o zapewnienie podłączenia do sieci(wod-kan.,deszczowka,gaz,prad itp)

#51 Guest_dodo

Guest_dodo
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2012 - 13:29

20 cm od granicy postawione jest drewniane pomieszczenie gospodarcze połączone z domem. Po zakupie tegoż budynku uzyskaliśmy pozwolenie na rozbudowę tego domu (wraz z wszystkimi pozwoleniami). W projekcie domu to pomieszczenie gospodarcze jest przewidziane do rozbiórki (dokonaliśmy inwentaryzacji działki). Nowy sąsiad zza feralnego płotu grozi nam sądem - brak odległości 3m od budynku 9 Brak okien w ścianie. Czy mogą być jakieś konsekwencje z tego "budynku gospodarczego"? Dodam tylko, iż sam posiada 2 garaże (murowany i blaszany) w odległości 1m i 2m od granicy działki.

#52 Guest_Pati100

Guest_Pati100
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2012 - 22:20

Wszyscy zainteresowani stawianiem garażu! Najpierw zainteresujcie się jaki jest podatek od garażu - jako samodzielnego obiektu. Garaż, który jest w bryle budynku- to podatek 0.63 zł za metr2. Zaś obiekt, który jest samodzielnym budynkiem i nazwiecie go garaż ma podatek 5zł za m2. Także lepiej postawić stodołę, bądz budynek gospodarczy na zgłoszenie do 35m2 na wśi i do 25m2 w mieście. Procedura jest bardzo prosta w przypadku zgłoszenia altany, czy budynku gospodarczego. W starostwie bierze się wniosek oraz oświadczenie - wypełnia. Na mapkę (za ok 12 zł)nanosi się usytuowanie budynku względem granic i czeka 30 dni. Budynek z oknami może być sytuowany 4m od granicy a 3m jeżeli bez okien i drzwi lub w mniejszej odległóści jeżeli obok na działce jest podobny budynek. Jak urząd nie wniesie sprzeciwu, to po 30 dniach, przystępuje się do budowy, bez żadnych projektów, geodety, nie trzeba też obioru przez nadzór budowlany.

#53 Guest_ancyk29

Guest_ancyk29
  • Goście

Napisano 03 luty 2012 - 15:52

witam ! mam pytanie czy na postawienie budynku gospodarczego nie zwizanego ze stałym podłożem czyli blaszaka postawionego na 4 płytkach chodnikowych musze miec projekt i jakies pozwolenia na budowe czy wystarczy na zgłoszenie do starostwa.Zaznaczam ze blaszak ten bedzie stał na działce wydzierzawionej od gminy oraz 6 metrów oddziałki budynku mieszkalnego w którym mieszkam.

#54 Guest_Kamil

Guest_Kamil
  • Goście

Napisano 07 luty 2012 - 23:57

Witam. Mam pytanie do kogoś zorientowanego w temacie. Posiadam budynek drewniany z bala(gospodarczy) z betonową podmurówką interesuje mnie dobudowa kilku metrów z jednej strony i skrócenie z drugiej oraz obudowa do okola. Orientacyjnie jak wyglądają koszty pozwolenia i jakie dokumenty są potrzebne?

#55 Guest_lider

Guest_lider
  • Goście

Napisano 13 luty 2012 - 15:10

witam, mam problem - postawiłem blaszaka nieprzekraczajacego 25m kw na zgłoszenie które przyjęto w starostwie bez sprzeciwu. Blaszak jest używany jako skład narzędzi do przydomowego porządku (grabie, łopaty, rowery, narzędzia). Jednak w zgłoszeniu było napisane jako budynek gospodarczy blaszany i teraz pan ispektor nb stwierdził że trzeba mieć pozwolenie bo nie jest na trwałe związany z gruntem czyli nie spełnia roli budynku gospodarczego.proszę o pomoc

#56 Guest_Basia

Guest_Basia
  • Goście

Napisano 18 czerwiec 2013 - 12:13

Witam,

mieszkam w budynku ośmiorodzinnym. Podwórko jest wspólne. Sasiadka postawiła sobie garaż blaszany. Tez chce taki postawić, ale chce mieć wszystko prawnie załatwione. Wiem że musze mieć pozwolenie od mieszakńców i złozyc dokumenty. Przyjdzie Pasn, który wskaże grdzie te blaszaki moga stać. Co mam zrobić z ta sąsiadką. Nie ukrywam ,że jest irytująca i uważa żę to jest jej (nie ma na to aktu własności) a nigdy nikt prawnie nie dzielił działek.

#57 Guest_Rita

Guest_Rita
  • Goście

Napisano 05 lipiec 2013 - 07:36

Może podział quad usum tzn. tylko do używania?

#58 Ania_B

Ania_B

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2346 postów

Napisano 06 lipiec 2013 - 21:34

Na czym polega problem z tą Panią?

Nie chce podpisać zgody? Nie chce oddać swojego "blaszaka" - chyba wybudowała tylko na jedno auto, czy też nie chce go rezebrać w celu postawienia takich w innym wskazanym miejscu?

Zgodnie z ustaleniami ustawy prawa budowlanego na każdą budowlę nazwaną garażem potrzebne jest pozwolenie na budowę od właściwego organu. Jednym z wymaganych dokumentów jest wypis i wyrys z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta bądz decyzja o warunkach zabudowy – w przypadku braku w/w planu. Oba dokumenty można uzyskać we właściwym urzędzie miejskim wg. położenia nieruchomości, którą chce się zabudować.

Art 29 Prawa budowlanego - dokładnie określa obiekty, które nie wymagają pozwolenia na budowę a jedynie zgłoszenia w właściwym Starostwie Powiatowym. Nie wymienia garaży.

#59 Guest_Barbara

Guest_Barbara
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2014 - 14:51

Nieprawda, że potrzebny jest wypis z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Albo musi być obowiązujący plan albo potrzebna jest decyzja o warunkach zabudowy. Wypis nie jest wymagany żadnymi przepisami.

#60 Guest_dawid

Guest_dawid
  • Goście

Napisano 17 grudzień 2014 - 12:42

Witam, mam pod domem 51arów działki z czego jakieś nie całe 20 arów jest ogrodzone. Za tym ogrodzeniem chciałbym postawić garaż blaszany 7x8m. Chciałbym go postawić na fundamencie betonowym po inaczej nie da rady no bo kawałek go będzie. Czy potrzebuję jakieś plany itp?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych