Skocz do zawartości

Mam dwa Pity do rozliczenia jak to rozliczyc??

wróć do serwisu Księgowość 173 odpowiedzi w tym temacie

#161 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2017 - 16:01

dziękuje za odpowiedz. Emerytalne i rentowe . bardzo proszę o pomoc

#162 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13512 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 03 kwiecień 2017 - 22:06

Na pewno od zasiłku płaciłaś te składki, masz ich kwotę wykazaną w PIT-11 ?

#163 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2017 - 21:15

Na pewno od zasiłku płaciłaś te składki, masz ich kwotę wykazaną w PIT-11 ?

Nie rozumiem, czemu Cię to dziwi koleżanko. Od zasiłku dla bezrobotnych odprowadzane są składki emerytalne i rentowe.

#164 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13512 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 14 kwiecień 2017 - 22:59

Ze strony Inforu

"Składki na ubezpieczenia społeczne za bezrobotnych finansują w całości urzędy pracy, ze środków Funduszu Pracy."

dlatego zadałam to pytanie 

#165 Guest_Kamila

Guest_Kamila
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2017 - 17:26

Witam, jeśli dostałam dwa PITY 11, jeden z umowy o dzieło, a drugi z umowy zlecenie to czy mogę je rozliczyć w jednym PICIE 37?

#166 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13512 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 19 kwiecień 2017 - 19:23

nawet musisz 

#167 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 24 kwiecień 2017 - 18:32

Witam,

Pracownik (Białorusin), miejsce zamieszkania Białoruś (kierowca) otrzymał z zakładu pracy PIT-11 z tyt. um. o pracę i IFT-1R z tyt. um. zlecenia. W jaki sposób powinien się rozliczyć, jaki PIT powinien złożyć??

#168 Guest_Biulion

Guest_Biulion
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2017 - 16:06

Prawda , trzeba je rozliczyć razem w picie 37 . Ja aż tak dobrze nie znam sie na księgowości , ale sama juz troche czasu rozliczam pity . dla mnie i mojej rodzinie . Jakaurat korzystam z takiego programu -pitax . Jest bardzo prosty . Ogólnie jeśli masz więcej niz jeden pit , to potem po wprowadzani danych do systemu , trzeba zaznaczyć , ile sie dostało pitów 11 . I najpierw wypełniasz od jednego zakładu pracy ( przepisujesz tylko  kwoty ) a potemz drugiego , program potem sam liczy i tyle . Co do Białorusi to tutaj nie się wypowie bardziej kompetentna osoba wink.png

#169 Guest_Justyna

Guest_Justyna
  • Goście

Napisano 14 luty 2018 - 19:53

Witam

Otrzymałam 2 Pit-y 11 od dwóch różnych pracodawców, u jednego pracowałam od stycznia do marca, u drugiego od marca do grudnia. Pytanie dotyczy kosztów uzyskania przychodu, do tej pory korzystałam z podwyższonej kwoty, odliczając sumę kosztów imiennych biletów miesięcznych. I-szy pracodawca wpisał kwotę 417,18 zł jako kwotę kosztów uzyskania przychodu, natomiast za zsumowane bilety wychodzi kwota ok. 1200 zł za te 3 m-ce, natomiast II pracodawca wpisał kwotę 1891,25 zł. Czy na ten moment mogę zsumować koszy od II pracodawcy i podwyższone od I. Czy zsumować można tylko te kwoty podane w PIT - 11.

#170 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13512 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 14 luty 2018 - 21:48

Ale wg mnie drugi pracodawca wpisał za dużą kwotę kosztów za 10 miesięcy. Ciekawe skąd ją wziął. 

#171 Guest_Justyna

Guest_Justyna
  • Goście

Napisano 16 luty 2018 - 19:36

Pojęcia nie mam skąd, przy dojazdach i pracując u dwóch pracodawców koszty wynoszą coś ok 2500 zł może stąd to wynika. Pytanie jednak czy zamiast tych z I-go pita można wpisać za bilety i zsumować z II pitem

#172 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13512 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 16 luty 2018 - 20:45

"może stąd to wynika" - nie, jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Pracodawca w PIT-11 wykazuje kup faktycznie ujęte w trakcie roku na wypłaconych listach płac

W zeznaniu rocznym wpisuje się koszty albo ustawowe albo faktyczne na podstawie imiennych biletów, o ile są one wyższe niż ustawowe.  

#173 Guest_Justyna

Guest_Justyna
  • Goście

Napisano 17 luty 2018 - 10:38

"W zeznaniu rocznym wpisuje się koszty albo ustawowe albo faktyczne na podstawie imiennych biletów, o ile są one wyższe niż ustawowe" czyli w moim przypadku w Pit 11 od I-ego pracodawcy mogę zamiast tych 400 zł wpisać kwotę z biletów i doliczyć to z kosztów z 2-go Pita i w taki sposób się rozliczyć ?

#174 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 19 luty 2018 - 23:45

Proszę o pomoc jaka kwote wpisac w KUP, gdy:

-na jednym picie KUP wynosi 1001,25 i jest to pit z jednego stosunku pracy

-na drugim picie KUP wynosi 417,18 i jest to pit z jednego stosunku pracy podwyzszone

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych