Skocz do zawartości

Księgowość w OSP

wróć do serwisu Księgowość 211 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Piotrek

Guest_Piotrek
  • Goście

Napisano 11 luty 2009 - 06:08

Witam.Czy w stowarzyszeniu nie mającego statusu OPP musimy prowadzić pełną księgowość?Czy prowadzenie książki skarbnika wystarczy, a może potrzebne są jakieś inne księgi?Za odpowiedx dziękuje.

#2 Guest_agata

Guest_agata
  • Goście

Napisano 11 luty 2009 - 08:42

Witam :-) ja prowadzę tylko książkę skarbnika, dochodzą czasem sprawy kadrowe, nie musisz prowadzić ksiąg rachunkowych. Ważne żeby udokumentować wszystkie dochody i wydatki, sporządzać sprawozdania i rozliczać się z otrzymanych dotacji. Pozdrawiam

#3 Guest_Piotr

Guest_Piotr
  • Goście

Napisano 12 luty 2009 - 21:12

Czy prowadzicie w OSP amortyzacje środków trwałych?

#4 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 13 marzec 2009 - 09:04

Oczywiście, że musisz prowadzić pełną księgowość, jedynie możesz stosować uproszczenia zgodnie z rozporządzeniem MF z dnia 15.11.2001 r. w sprawie szczególnych zasad rachunkowości dla niektórych jednostek niebędących spółkami handlowymi, nieprowadzących działalności gospodarczej. Polecam ponadto książkę Rachunkowość w Ochotniczej Straży Pożarnej wydaną przez ZOSR RP w 2002 roku. Wszystko jest w niej opisane ze szczegółami.

#5 Guest_Renata

Guest_Renata
  • Goście

Napisano 24 marzec 2009 - 14:17

ja też mam tylko książkę skarbnika. Podobno OSP jeśli nie prowadzi dz. gosp. i prowadzi tylko działalność statutową nie ma obowiązku prowadzenia księgi handlowej.

#6 Guest_agata

Guest_agata
  • Goście

Napisano 25 marzec 2009 - 11:19

a co w przypadku kiedy OSP sprzeda jednorazowo coś ze swojego majątku i osiągnie z tego tytułu przychód? czy już jest to działalność gospodarcza? czy trzeba zakładać księgi??? Do Piotra- amortyzacji nie naliczamy.

#7 Guest_Mortycja

Guest_Mortycja
  • Goście

Napisano 25 marzec 2009 - 11:27

nie wiem co to jest książka skarbnika ale, jeśli jest to stowarzyszenie to trzeba mieć opracowaną politykę rachunkowości tak jak w każdym innym przypadku i prowadzić ewidencję księgową na kontach, tylko w sposób uproszczony - tak jak napisała Ania,proszę podać meila to wyślę politykę i poradnik dla stowarzyszeń, może się przyda

#8 Guest_mk

Guest_mk
  • Goście

Napisano 25 marzec 2009 - 12:01

misztalm@op.pl poprosze o polityke i porADNIK

#9 Guest_Mortycja

Guest_Mortycja
  • Goście

Napisano 25 marzec 2009 - 12:04

poszło

#10 Guest_agata

Guest_agata
  • Goście

Napisano 25 marzec 2009 - 12:47

ja tez poproszę! ks_d@interia.pl

#11 Guest_monika

Guest_monika
  • Goście

Napisano 25 marzec 2009 - 12:51

Martycja proszę też o politykę i poradnik. Z góry dziękuję.ospraczki@kmpsp.suwalki.pl

#12 Guest_Renata

Guest_Renata
  • Goście

Napisano 25 marzec 2009 - 18:58

Poproszę Mortycjo o te materiały - przyda mi się to bardzo! Wynika z tego ,że szybciutko na ten rok zakładamy księgę handlową, aby nie było żadnych problemówZ góry dziękuję za tyle odpowiedzi :)))athaner@interia.pl

#13 Guest_Renata

Guest_Renata
  • Goście

Napisano 25 marzec 2009 - 19:08

Jeszcze mam pytanie dla księgowych OSP:czy koszty księgujecie na kontach rodzajowych 401-409, czy wystarczy tylko jedno 400?jak wygląda księgowanie "imprez" strażackich typu festyny- czy jako przychód księgowany jest zysk tytułem np. darowizna lub wpłata od mieszkańców?Bardzo proszę o wskazówki

#14 Guest_elvisek

Guest_elvisek
  • Goście

Napisano 13 kwiecień 2009 - 23:45

Jesli by to nie sprawiało problemu ja tez bym skorzystał z tego poradnika.elvisek465@o2.pl

#15 Guest_Karol_ina

Guest_Karol_ina
  • Goście

Napisano 04 maj 2009 - 15:29

Dzień dobry, jeżeli ktoś z Państwa może przesłać materiały dot. księgowości w OSP to proszę o przesłanie na adres artek.fm@poczta.fm.Mam jeszcze pytanie czy należy przesłać do Krajowego Rejestru Sądowego bilans, rach.wyników oraz inf.dodatkową?

#16 Guest_elwirka

Guest_elwirka
  • Goście

Napisano 09 maj 2009 - 00:30

Dzień dobry, bardzo proszę o przysłanie materiałów dot.księgowości w OSP na adres juju2.52@tlen.pl

#17 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 12 maj 2009 - 11:13

Witam. Ja również prosiłbym o przesłanie "polityki i poradnik dla stowarzyszeń" na: elephant_ml@o2.pl

#18 Guest_aliszka_40

Guest_aliszka_40
  • Goście

Napisano 12 maj 2009 - 15:01

Ja równiez prosiłabym o przesłanie polityki i poradnika ,mój adres eliszka_40@o2.plz góry dziękuję i pozdrawiam

#19 Guest_malgoska54

Guest_malgoska54
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2009 - 13:58

Bardzo,barzdo proszę o przesłanie mi polityki i poradnika dot.księgowościw OSP na adres drabinamagda@wp.pl

#20 Guest_wolly

Guest_wolly
  • Goście

Napisano 08 czerwiec 2009 - 14:39

proszę o przesłanie polityki i poradnika dtyczącego prowadzenia księgowości w OSP na adres wolly78@interia.pl

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych