Skocz do zawartości

INTENDENT

wróć do serwisu Księgowość 84 odpowiedzi w tym temacie

#61 Guest_Joanna

Guest_Joanna
  • Goście

Napisano 24 kwiecień 2014 - 14:45

Czy są jakieś szkolenia, poradniki gdzie dowiem się wiecej o rozliczaniu i prowadzeniu dokumentacji dla intendenta?

#62 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20741 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 25 kwiecień 2014 - 07:38

Myślę, że najpierw trzeba by zacząć od zakresu swoich obowiązków, które masz albo otrzymasz i dopiero wtedy dowiesz się co się od ciebie wymaga więc dostosujesz potrzeby w zakresie szkolenia, czy prowadzenia dokumentów

#63 Guest_mmel

Guest_mmel
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2015 - 12:02

Jestem nowa na stanowisku intendenki i mam problem moze koś udzieliłby mi pomocy. Mam do wypełnienia kwitariusze z którymi sobie poradziłam , moj problem polega na tym że mam zrobić zestawienie ( chyba tak to sie nazywa)  Zaległosci, Nadpłaty, Bieżoce, Odpisy, Wpłaty. Jak to liczycie? czy jak oblicze z jednej kartki kwitariusza to tą kwote przenoszę na drugą i sumuje z kwotą ktora wyjdzie na 2 kartce...? będę wdzięczna za pomoc.

#64 Guest_Alisza

Guest_Alisza
  • Goście

Napisano 08 luty 2015 - 16:20

Witam, mam pytanko czy w jadłospisach dla dzieci w przedszkolach podają Państwo wartości kaloryczne posiłków??

Jak wylicza się ile danego składnika potrawy należy użyć do przygotowania jakiejś potrawy?

Z góry dziękuję za odpowiedź

#65 Joanka S

Joanka S

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 687 postów

Napisano 08 luty 2015 - 17:16

Na takie pytanie zapewne powinien odpowiedzieć dietetyk,którego zapewne macie zatrudnionego a ilości zużytych składników do przygotowania potraw znajdziesz zapewne w recepturach.

#66 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 08 luty 2015 - 20:18

Dziękuję za odpowiedź problem w tym, że w przedszkolu nie ma zatrudnionego dietetyka wszystko będę musiała zrobić sama sad.png.

Czy są gdzieś w necie wzorce wyliczania lub pisania receptur  potraw?? Chodzi mi o wyliczenie poszczególnych składników danej potrawy.  

#67 Joanka S

Joanka S

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 687 postów

Napisano 08 luty 2015 - 21:01

HACAP się kłania.Nie może intendent brać na siebie takich obowiązków.

Poszukaj :

http://www.wikt.pl/i...&id=317&catid=2

www.nowator.edu.pl/_publikacje
http://www.carsekt.e...cp/haccp(8).pdf

http://www.carsekt.e...cp/haccp(6).pdf

http://www.carsekt.e...cp/haccp(7).pdf

Tutaj masz receptury:

http://www.nowator.e...6-rozdzial4.pdf

#68 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 09 luty 2015 - 19:32

Dziękuję bardzo za literaturę. Proszę jeszcze o informację jak wylicza się ile dana porcja powinna ważyć dla 3-6 latka? Czy jest jakiś licznik?

#69 Guest_Aga

Guest_Aga
  • Goście

Napisano 14 marzec 2015 - 03:09

Skoro do obowiązków intendentki należy m.in prowadzenie ewidencji wydawanych posiłków, to rozumiem, że w przypadku, gdy nie odlicza kosztów podczas TYGODNIOWEJ nieobecności dziecka w szkole, można to potraktować jako wyłudzenie, łamanie prawa i oczywiście lenistwo w połączeniu z brakiem kompetencji...?

#70 Guest_Artur

Guest_Artur
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2015 - 10:07

Mam problem z programem VULCAN w ZBIORCZYM ZESTAWIENIEM OBROTÓW INDEKSÓW MATERIAŁOWYCH

od miesiąca kwietnia.2015 do końca czerwca.2015 wydruki wymienionych zestawień
pokazują minusowe wartości indeksów.Moje pytanie brzmi Co mam zrobić by wyeliminować minusy ??
Podaję nr licencji 022096 programu VULCAN  pracuje na systemie windows xp 

Proszę pomóżcie 

#71 Guest_Marta

Guest_Marta
  • Goście

Napisano 28 październik 2015 - 22:26

mam pytanko!kto ograniczy w końcu pracę intendenta. czy stanowisko administracyjne można łączyc ze stanowiskiem fizycznym ile można wytrzymac siedzac w pracy czy w domu jezeli wiekszosc casu spedza sie w kuchni jaka za to jest nagroda 1200 zł smieszne

ja pracuję jako nauczycel i intendent. Nauczyciel na pół etatu, intendent umowa zlecenie za 300 zł brutto.

#72 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2016 - 10:32

Jako Dyrektor przedszkola postanowiłam wspomóc pracę mojej Pani Intendentce i zamówiłam stworzenie specjalnego oprogramowania, które znacznie ułatwia i przyspiesza rozliczanie.

- opłaty pobytowej (na zasadzie odbić karty zbliżeniowych)

- opłaty za wyżywienie dzieci

- rady rodziców

- zajęć dodatkowych

- innych zobowiązań

Jak kiedyś zajmowało jej to 2 dni to teraz robi to w 2 godziny.

Aktualnie tworzę założenia do programu dla rozliczania magazynu.

Polecam firmę PControl

#73 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20741 postów

Napisano 03 czerwiec 2016 - 09:34

Za reklamę firma płaci?

Czy może tematu nie "zajarzyłaś"?

#74 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2016 - 15:27

Witam, mogłybyście mi powiedzieć jak zamyka się miesiąc w programie magazyn Vulcana ?Dopiero uczę się tego programu a już mi koniec miesiąca spędza sen z powiek ,więc wasze rady byłyby bardzo pomocne .podaję maila .izydorbuzak@interia.pl. Dzięki wielkie

#75 Adrian2

Adrian2

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 68 postów

Napisano 22 styczeń 2017 - 16:12

Aż rudno uwierzyć, że ktoś to ciągle robi wszystko ręcznie. Od tego są programy komputerowe. Wystarczy dobry program komputerowy, by pracy było dużo mniej. Ważne by uwzględniał zmiany jakie weszły wraz z początkiem roku. Takim programem jest https://afaktury.pl/ . Prosty w obsłudze, intuicyjny i dostosowany do nowych wymagań. 

#76 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20741 postów

Napisano 22 styczeń 2017 - 19:43

Aż rudno uwierzyć, że ktoś to ciągle robi wszystko ręcznie. Od tego są programy komputerowe. Wystarczy dobry program komputerowy, by pracy było dużo mniej. Ważne by uwzględniał zmiany jakie weszły wraz z początkiem roku. Takim programem jest https://afaktury.pl/ . Prosty w obsłudze, intuicyjny i dostosowany do nowych wymagań.

Aż trudno uwierzyć że prostego pytania nie rozumiesz

#77 Guest_Ewa

Guest_Ewa
  • Goście

Napisano 19 marzec 2020 - 19:16

lENKO A NIE MASZ DO TEGO WSZYSTKIEGO PROGRAMU KOMPUTEROWEGO, JA WSZYSTKO PROWADZĘ W PROGRAMIE KOMPUTEROWYM, CO DO KARTOTEK TO MOŻNA DAĆ SYMBOL, JAK KTOŚ CHCE, JA NIE DAJĘ, NIE JEST TO OBLIGATORYJNE. WSZYSTKO PRZYCHODOWUJĘ NA F-RĘ LUB PZ,POTEM ŚCIĄGAM I NA KONIEC MIESIĄC DAJĘ ODPOWIEDNIE ZESTAWIENIA, OCZYWIŚCIE WSZYSTKO TO ROBI ZA MNIE PROGRAM.CO DO NORM ŻYWIENIA - ZNOWU ROBI TO ZA MNIE PROGRAM, MAM PO PROSTU JE W PROGRAMIE, KTÓRY MÓJ JADŁOSPIS PORÓWNUJE Z TYMI NORMAMI I PRZEDSTAWIA, CO JEST DOBRE, CO ZŁE PROSTO MÓWIĄC

#78 Guest_Krystyna Olsztyn

Guest_Krystyna Olsztyn
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2020 - 07:09

Bez programu komputerowego to bym już sił nie miała. Najpierw robiłam na karteczkach, potem mąż zrobił mi to w excelu. Kilka lat temu dyrekcja zakupiła program (vulcan) ale to był koszmar. Nic z tego nie rozumiałam.  A potem mój kochany małżonek znalazł gdzięś www.stolowka.com

Dyrekcja na szczęście nie robiła problemu ze zmianą. Ufff.

Programy w naszej pracy się przydają - inaczej to już za te grosze co zarabiam dawno bym się poddała.

Pamiętam swoje początki - było strasznie.

Koleżanka używała Spiżarnię - zmieniła na ten sam co ja mam teraz. Mówi, że dużo łatwiejszy w obsłudze.

A druga koleżanka liczy do dzisiaj na karteczkach i za nic nie daje się namówić.

Co do księgowości, to na szczęście mamy drugą dojeżdżającą osobę i nie muszę się o to martwić.

A jak ma się super zespół kucharek -to praca naprawdę miła.

#79 Guest_Meg999

Guest_Meg999
  • Goście

Napisano 03 październik 2020 - 10:35

Witam ,mam pytanie jeśli chodzi o pieniądze na żywienie. Czy wy też tak macie ,że pieniądze na żywienie pochodzą tylko z odpłatnością na żywienie od rodziców A gmina nie dorzuca już nic ? Pracuje w samorządowym przedszkolu . Wcześniej mialam budżet na cały roku A teraz księgowy nic mi nie mówi. Powiedział tylko że tyle ile wpłaca rodzice tyle idzie na żywienie. Jak to jest ?

#80 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20741 postów

Napisano 03 październik 2020 - 11:01

Witam ,mam pytanie jeśli chodzi o pieniądze na żywienie. Czy wy też tak macie ,że pieniądze na żywienie pochodzą tylko z odpłatnością na żywienie od rodziców A gmina nie dorzuca już nic ? Pracuje w samorządowym przedszkolu . Wcześniej mialam budżet na cały roku A teraz księgowy nic mi nie mówi. Powiedział tylko że tyle ile wpłaca rodzice tyle idzie na żywienie. Jak to jest ?

Jest tak, jak zapisano w Uchwale samorządu terytorialnego.
Zajrzyj do uchwały a dowiesz się, czy przedszkole jest dotowane, czy może ma się utrzymywać (wyżywienie) z dochodów własnych.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych