Skocz do zawartości

INTENDENT

wróć do serwisu Księgowość 84 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Baśka

Guest_Baśka
  • Goście

Napisano 21 październik 2009 - 12:52

CZY JEST NA FORUM KTOŚ Z PRZEDSZKOLA? CHODZI MI O ROZLICZENIE INTENDENTA OD A DO Z TZN.JAK KSIĘGUJECIE NP. F-RY ZAKUPU - ZBIORCZO CZY POJEDYNCZO? cZY KWITARIUSZE PRZYCHODOWE DOPINACIE DO WYCIĄGÓW BANKOWYCH? jAK ROZLICZACIE ODPISY ZA PRZEDSZKOLE? BĘDĘ WDZIĘCZNA ZA KAŻDĄ PODPOWIEDŹ

#2 Guest_Baśka

Guest_Baśka
  • Goście

Napisano 21 październik 2009 - 13:13

I CO NIKT NIE MA INTENDENTA????

#3 Guest_pomocna

Guest_pomocna
  • Goście

Napisano 21 październik 2009 - 14:05

Nie jestem z przedzkola alez budzetówki ( szkoła ze stołówka). U mnie oprócz komputerowego prowadzenia rachunkowosci (ksiąg rachunkowcy- dziennik głowna) mamy prowadzony tzw. system magazynowy czyli intendentka wprowadza każda fakturę ( lub wczesniej wz do faktury) robi dzienne rapory rozchodu z magazynu(czyli to co idzie do kotła ) natomiasta ja jako głowna ksiegowa wprowadzam ten czastkowy dziennik pod jena pozycja do ksiegi głowna na koniec miesiaca. Zbiorczo nie możesz ksiegować faktur bo póżniej nie bedziesz mogła wydać z magazynu do codziennego raporu rozchodu. Nie możesz zdjąć ze stanu(czyli rozchodować czegośczego jescze nie masz na stanie). Moim zdaniem niezaleznie od formy prowadzenia ksiegowosco (papierowa czy przy uzyciu komputerów) musisz faktury ksiegowac pojedyńczo a przynajmniej przyjmować na stan magazynu.Nie wyobrazam sobie abyś nie prowadziła magazynu, przecież nie kupisz na fakturę produktów które pójda ci na jeden wsad do kotła. To wszystko winno być opisane w polityce rachunkowści bądź polityce magazynowej, która może być iontegralną częścia polityki rachunkowości. W kwestii kwitariuszy nie powinnaś dopinać kwitariuszy do dowodów wpłat. Powinnaś kwitarusze oddawać ksiegowej ( ona je zaksieguje na przychód dla jednostki i nalezności od ciebie) a samą wpłate do banku zamknie jej sie konto naleznosci od ciebie( to juz zależy jaki nr konta ma na to przeznaczone czy z grupy 201 czy 234,240 ). Nie bardzo rozumiem co to sa odpisy na przedszole wiec nie wiem jak je nalezy rozliczać.

#4 Guest_Baśka

Guest_Baśka
  • Goście

Napisano 21 październik 2009 - 14:46

No dzieki.Mi chodziło właśnie o to, że intendent wprowadza f-ry do ewidencji magazynowej i dla księgowej robi raport przychodów i tam te f-ry są. Czy w takim razie księgowa musi jeszcze raz wprowadzić te f-ry cz wystarczy zbiorczo?Odpisy są za żywienie za te dni w które nie było dziecka

#5 Guest_carunia

Guest_carunia
  • Goście

Napisano 21 październik 2009 - 16:19

u mnie intendentka prowadzi magazyn, robi na koniec m-ca zestawienie przychodów, rozchodów i to co zostaje na zapasie - 310 i ja to mam w ewidencji księgowej,ponadto na zakupy ma zaliczke stałą , tak że na koniec m-ca zawsze jest rozliczona i zostaje w niej w kwocie wyjściowej, całkiem zaliczka jest rozliczna na koniec roku, kwitariusze dostaję od intendentki i podpinam pod wyciąg na któym jest wpłata(intendentka wpłaca do banku to co wpłacają do niej rodzice)odpisy za przedszkole rozliczam w m-cu nastepnym jak juz wiem jak się one kształtują, na koniec m-ca nauczycielki mi wypełniają ile jakie dziecko nie chodziło, nanoszę na program do odpłatności i w m-cu nastepnym jest to rozliczne, czyli jak ktos nie chodził 5 dni w październiku to w listopadzie ma potrącane.

#6 Guest_Lidka

Guest_Lidka
  • Goście

Napisano 27 październik 2009 - 09:27

mam pytanko czy zamówienia żywności na stołówkę są realizowane jako zamówienia publiczne a jeśli tak to proszę doradzić jak to robić?

#7 Guest_Brydzia

Guest_Brydzia
  • Goście

Napisano 29 październik 2009 - 23:09

jestem intendentką,pracuje w małym przedszkolu,zakupy robie na zeszyt a co tydzień mama wystawiane faktury płatne na przelew,faktury opisuje i wpisuje na zestawienie faktur pojedynczo,na koniec miesiąca robi sie zestawienie miesiąca i wartość faktur musi sie zgadzać z magazynem z przychodem kartotek,a jadłospisy z rozchodem kartotek.dpisy sie robi za każdy nieobecny dzień dzieckai robi się zwroty.

#8 Guest_beta

Guest_beta
  • Goście

Napisano 23 listopad 2009 - 23:03

A jak się intendentki rozliczają na koniec roku. Co ma się zgdzać? Przcież to co się kupuje na fakturę nie zużywa się od razu.

#9 Guest_carunia

Guest_carunia
  • Goście

Napisano 24 listopad 2009 - 08:09

zawsze na koniec roku robiona jest inwentaryzajca magazynów, u nas zarówno spozywczego jak i gospodarczego, no i oczywiście rozliczana jest zaliczka.

#10 Guest_ania

Guest_ania
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2009 - 22:08

Jestem intendentką w przedszkolu, odpisy robi się w kwitariuszach w pierwszej rubryce wpisujesz jaka kwota powinna być gdyby dziecko chodzilo caly miesiąc, w miejscu gdzie pisze odsetki wpisujesz kwotę którą odejmujesz od stawki jaka powinna być gdyby dziecko chodziło cały miesiąc a w ostatniej rubryce kwitariusza wpisujesz kwotę jaką powinnaś dostać (czyli pierwsza rubryka minus rubryka(odsetki)). Zwrot pieniędzy robi się jeżeli nieobecność dziecka jest większa niż dni w następnym miesiącu np. w październiku było 22 dni i dziecko nie chodziło 21 dni zaś w listopadzie jest 20 dni i wtedy musisz 1 dzień zwrócić. Ale to się raczej nie zdarza częściej gdy rodzic rezygnuje z obiadów i przechodzi tylko na śniadania.

#11 Guest_madafaka

Guest_madafaka
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2010 - 13:22

jaka ksiazke polecilybyscie intendentce chodzi mi o normy zywieniowe tabele kaloryczne przepisy haccap rpzliczenia itd

#12 Guest_madafaka

Guest_madafaka
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2010 - 13:23

zywienie dzieci przedszkolnych

#13 Guest_madafaka

Guest_madafaka
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2010 - 13:29

jaka ksiazke polecilybyscie intendentce chodzi mi o normy zywieniowe tabele kaloryczne przepisy haccap rpzliczenia itd

#14 Guest_Lenka

Guest_Lenka
  • Goście

Napisano 03 luty 2010 - 07:44

Witam.Dopiero zaczynam prace jako intendentka.Czy moglby mi ktos wskazac ,ewentualnie podac numery ewidencyjne towarow,,bo moj poprzednik roznie to wpisywal,,,np u niego cebula raz byla 10/1 innym raze 10/15 nie wiem o co w tym chodzi...

#15 Guest_carunia

Guest_carunia
  • Goście

Napisano 03 luty 2010 - 08:44

możesz sama sobie ustalić jak będziesz numerować, u mnie intendentka robi to nie w programie (aczkolwiek niedługo szkolenie i będziemy sie przestawiać na komputer;-) tylko ręcznie więc ustaliła sobie tak że np: Ananas...Symbol A, a gdy kupi go po raz drugi i np jest inna cena to daje juz A1 i tak dalej ... pierwsza literka nazwy i potem różne ceny to numerek....możesz zrobić odwrotnie cyferka i numerek ale po alfabecie łatwiej znaleźć kartoteki, zeszycik załozyć na taki indeks i wszystko dotowe:)pozdrawiam i mam nadzieję ze pomogłam.

#16 Guest_MagdA

Guest_MagdA
  • Goście

Napisano 17 luty 2010 - 22:44

lENKO A NIE MASZ DO TEGO WSZYSTKIEGO PROGRAMU KOMPUTEROWEGO, JA WSZYSTKO PROWADZĘ W PROGRAMIE KOMPUTEROWYM, CO DO KARTOTEK TO MOŻNA DAĆ SYMBOL, JAK KTOŚ CHCE, JA NIE DAJĘ, NIE JEST TO OBLIGATORYJNE. WSZYSTKO PRZYCHODOWUJĘ NA F-RĘ LUB PZ,POTEM ŚCIĄGAM I NA KONIEC MIESIĄC DAJĘ ODPOWIEDNIE ZESTAWIENIA, OCZYWIŚCIE WSZYSTKO TO ROBI ZA MNIE PROGRAM.CO DO NORM ŻYWIENIA - ZNOWU ROBI TO ZA MNIE PROGRAM, MAM PO PROSTU JE W PROGRAMIE, KTÓRY MÓJ JADŁOSPIS PORÓWNUJE Z TYMI NORMAMI I PRZEDSTAWIA, CO JEST DOBRE, CO ZŁE PROSTO MÓWIĄC

#17 Guest_MAGDA

Guest_MAGDA
  • Goście

Napisano 17 luty 2010 - 22:46

AHA F-RY KSIĘGUJĘ W PROGRAMIE OSOBNO, NIE ZBIORCZO, PRZECIEŻ KAŻDEGO DNIA ŚCIĄGAM COŚ Z MAGAZYNU, BO TOWARY SĄ POTRZEBNE DO PRZYGOTOWANIA POSIŁKÓW - TO TEŻ OCZYWIŚCIE ROBI ZA MNIE PROGRAM, NIE WYOBRAŻAM SOBIE JUŻ RĘCZNEJ ROBOTY

#18 Guest_beti

Guest_beti
  • Goście

Napisano 21 luty 2010 - 21:08

chciała bym się dowiedzieć gdzie ten program nabyłaś i ile kosztował. Będę wdzięczna za informację kto był jego autorem.

#19 Guest_mania

Guest_mania
  • Goście

Napisano 22 luty 2010 - 09:52

~MagdA pisz małymi literami (wyłącz Caps Lock).Duże litery oznaczają krzyk

#20 Guest_Ela czy w

Guest_Ela czy w
  • Goście

Napisano 06 marzec 2010 - 19:54

Pani Magdo jestem intendentem od 25 i dopiero teraz mam możliwość zakupu programu .Bardzo proszę o podanie nazwy progranu ,który pani używa. Jak w pani przedszkolu wygląda sprawa zamówień publicznych

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych