Skocz do zawartości

księgowanie w programie Księgowość Vulcan

wróć do serwisu Księgowość 87 odpowiedzi w tym temacie

#41 Guest_malika

Guest_malika
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2010 - 15:55

To prawda, winny być dwie daty:- data wystawienia faktury- data sprzedaż ( dot.rejestru sprzedaży VAT)- data wpływu faktury

#42 Guest_edyta

Guest_edyta
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2010 - 16:02

czyli podsumowujac: w vulcanie - data dokumentu=data wystawienia fa, a data operacji=(i tu mam wątpliwości) data wpływu czy data ksiegowania fa?

#43 Guest_Iza

Guest_Iza
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2010 - 10:11

ja mysle inaczej data operacji to data zdarzenia czyli data sprzedazy, a jesli ksiegujemy z data wplywu to data wplywu staje sie data dokumentu

#44 Guest_ula

Guest_ula
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2010 - 22:22

Jak zadekretować dochody -wynajem sali,wpłaty za żywienie w szkole,wpłaty za żywienie w przedszkolu ,czesne za przedszkole chodzi mi głównie o konta jakie użyć przy- naliczeniu dochodów- wpływ środków na konto dochodów- przelew dochodów na konto jst z góry dziękuję proszę o radę

#45 Guest_Renata

Guest_Renata
  • Goście

Napisano 11 marzec 2010 - 15:56

Proszę o pomoc. Jak ustawić kolumny do sprawozdania Rb-27S, które konta uwzględnić, jakie strony, karegorie. Z góry dziękuję za pomoc.

#46 Guest_Ola

Guest_Ola
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2010 - 23:33

Prosze o pomoc jak ustawić kolumny w sprawozdaniu Rb-28S, które konta uwzględnic ,jakie strony , kategorie.Z góry dzieki za pomoc.

#47 Guest_billea

Guest_billea
  • Goście

Napisano 11 luty 2011 - 17:14

Prosze o pomoc w następującym temacie:zaczełam księgować na vulcanie, i jak ksieguje dokumenty w buforze to maja one kolejno nadane numery w tzw standardzie, osobna numeracje maja dokumenty BO i PL, i wsztsko fajnie drukuje dekretacje, podpinam do dokumentów, i zawsze pisałam numer na czerwono na kazdym dokumencie taki jaki nadawał program, problem w tym że potem jak zaksięguje cały miesiąc to program numeruje dokumenty wszystkie jedna numeracją. I inny numer mam na wydruku, a inny jest w dzienniku, musiałabym za kazdym razem zamykac miesiąc przed ponumerowaniem dokumentów, i odpisywac numery z dziennika. Chyba ze numerowac wg tych numerów które sa w buforze. jak myslicie czy to bedzie prawidłowe?Dziekuje

#48 Guest_inga

Guest_inga
  • Goście

Napisano 14 luty 2011 - 09:12

pomóżcie proszę: dopiero uczę się programu Vulcan - mam problem z następującą sprawą: chcąc zrobić zestawienie budżetowe zawierające wszystkie koszty i wydatki widzę, że program nie ujmuje kosztów z raportu kasowego (wydatki ujmuje). Czy to kwestia ustawień? Co mam zrobić? Dodam, że dokument jest poprawnie zaksięgowany...

#49 Guest_ml

Guest_ml
  • Goście

Napisano 21 luty 2011 - 15:47

pomóżcie proszępierwszy rok księgowałam w vulcanie, teraz mam problem jak zrobić przeksięgowania roczne kosztów, czy jest taka możliwość w programie zrobić to z automatu czy też wklepywać ręcznie koszty wg klasyfikacji budżetowej? bardzo proszę o podpowiedź

#50 Guest_ELJOT

Guest_ELJOT
  • Goście

Napisano 27 maj 2011 - 12:31

Mam pytanie proszę o pomoc jak ustawić kolumny do sprawozdania Rb- 34S i co powinno znajdować się na stonie pierwszej sprawozdania do dochody - wykonane czy jest to konto 132 strona WN , na stonie drugiej umieszcza się wykonanie - wydatki i saldo rachunku bankowego. Natomiast jak ustawia sie Naleznosci i zobowiazania proszę o pomoc bo to dla mnie jest nowy temat i nie mogę sobie z tym poradzić . pozdrawiam ELJOT

#51 Guest_początkująca

Guest_początkująca
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2011 - 13:37

Proszę o pomoc w ustawieniach kolumn do sprawozdania RB 34S.Pracuję na Vulcanie. Czy w kolumnach do sprawozdania Rb 34s trzeba ustawićDebet Dochody - wykonanie(Rb 34,Rb 34S,)(+) z BOKredyt Wydatki - wykonanie (Rb 34, Rb 34S)Saldo zobowiązania na koniec okresu.Bardzo proszę koleżanki o podpowiedź.

#52 Guest_doris

Guest_doris
  • Goście

Napisano 06 lipiec 2011 - 17:21

Proszę pomóżcie. Jakie ustawienia kolumn wybrać, by wchodził stan środków na początek i koniec okresu w sprawozdaniach RB 34s?Widać tam tylko zera, a przecież dekretację mam ok.Dochody i wydatki grają....

#53 Guest_wiola

Guest_wiola
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2011 - 12:02

witamDopiero zaczęłam księgowanie na tym programie i mam problem. Źle zaksięgowałam fakturę, zrobiłam próbne spr Rb i zauważyła błąd, po poprawieniu księgowania na Rb jest cały czas błąd, jak poprawić sparwozdanie? czy trzeba coś zmienić w ustawienoiach?pozdrawiam

#54 Guest_anna

Guest_anna
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2011 - 13:16

spróbuj zrobić przyporzadkowanie danych

#55 Guest_wiola

Guest_wiola
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2011 - 13:42

Anna, a mogłabyś mi podpowiedzieć jak to się robi?

#56 Guest_kiwi

Guest_kiwi
  • Goście

Napisano 19 sierpień 2011 - 23:38

dziewczyny, pracuje na symfonii, czy mozna robic w ten sposob ze faktury ksiegowac pod data ostatniego dnia miesiaca? ja dostaje dokumenty np. za lipiec - 10 sierpnia - bo ksiegowowsc jest w innym miejscu i ksieguje wszystko pod jedna data - ostatniego ale date zdarzenia wpisuje data wystawienia fakturyczy tak mozna? czy skarbówka sie przyczepi? w polityce rachunkowosci mam wpisane ze dokuemny sa ksiegowane na ostatni dzien miesiaca...i czy na fakturze musi byc nr ksiegowy? wpisany czy wystarczy ze mam wszystko w symfonii?prosze o rade...

#57 Guest_Teresa

Guest_Teresa
  • Goście

Napisano 24 październik 2011 - 10:00

Proszę o pomoc w prawidłowym zaksięgowaniu takiego zdarzenia. ZFŚS pracownicy pojechali na wyjazd integracyjny z Funduszu przyznano dofinansowanie wyjazdu z koniecznością potrącenia podatku. Szkoła dostała fakturę za wyjazd pracowników. jak powinno wyglądać księgowanie aby te zdarzenia: opłacenie podatku, zapłacenie faktury zostały przeprowadzone prawidlowo. bardzo dziekuje i czekam na pomoc, pozdrawiam Teresa

#58 Guest_wiola

Guest_wiola
  • Goście

Napisano 25 październik 2011 - 13:22

do teresawydaje mi się że:fra 851/201zapłata 201/135a skąd masz ten podatek?

#59 Guest_Teresa

Guest_Teresa
  • Goście

Napisano 26 październik 2011 - 08:35

Dzięki za odpowiedź . Podatek został naliczony od świadczń dla pracowników z Socjalnego (jest juz wyczerpana kwota wolna od podatku)Dofinansowanie to przeznaczyli pracownicy na wyjazd tj. opłacenie fv. I dlatego problem.pozdrawiam Teresa

#60 Guest_krzysiek

Guest_krzysiek
  • Goście

Napisano 16 listopad 2011 - 13:00

a podatek to naliczenie 231-225, i zapłata 225-130

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych