Skocz do zawartości

euler hermes windykacja naleznosci

wróć do serwisu Księgowość 42 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_MG

Guest_MG
  • Goście

Napisano 28 październik 2011 - 08:39

A propos pozwu zbiorowego Wg mnie trąbienie, że ma się 3 miesiące ochrony gratis, a później zapisywania w regulaminie, że trzeba zgłosić do windykacji 2 miesiące przed końcem okresu ubezpieczenia (żeby tzw wypadek ubezpieczeniowy nastąpił przed końcem ubezpieczenia) to naciąganie klientów. Ile jeszcze osób ma takie odczucia i problem z nimi z tego wynikający?

#22 Guest_xULYmWomUkHbW

Guest_xULYmWomUkHbW
  • Goście

Napisano 31 październik 2011 - 17:25

Thought it wuldon't to give it a shot. I was right.

#23 Guest_lech

Guest_lech
  • Goście

Napisano 25 listopad 2011 - 13:45

Fajna jest firma INTACTO z Łodzi, ale działają w całej Polsce. Pracują tam sami prawnicy więc wszystko mają w małym paluszku. Miałem doświadczenie z różnymi firmami windykacyjnymi, ale ta wydaje się być najlepszą. Nie wzięli ode mnie ani złotówki. Dopiero jak odzyskali kasę. Polecam panią Asię tel: 535855665.

#24 Guest_megi

Guest_megi
  • Goście

Napisano 25 listopad 2011 - 14:43

uwalniam się od nich od przyszłego roku :))) firma straszna. płać składki i płacz...można przez nich windykować ale to czy sprawa wygrana czy nie haracz ściągną i to nie mały. SĄ BARDZO DRODZY i mają dużo kruczków i pułapek w umowie, a właściwie to w regulaminie bo do niego odsyłają. NIE POLECAM!!!!

#25 Guest_peterjestem

Guest_peterjestem
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2011 - 15:32

nie musicie z ich usług korzystać - na rynku jest napewno jakaś konkurencja...

#26 Guest_MG

Guest_MG
  • Goście

Napisano 21 grudzień 2011 - 08:45

@peterjestemto tak jakbyś radził kobiecie zgwałconej przez znajomego - mogłaś się z nim nie zadawać, jest tylu innych fajnych facetów.

#27 Guest_Kuba

Guest_Kuba
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2012 - 15:10

Ja osobiście polecam współracę z Hermesem, wcześniej ubezpieczałem należności w KUKE. To jest dopiero masakra. To jest taki Urząd SKarbowy. Na wszystko czekasz, czekasz, czekasz a później mówią że odszkodowania nie będzie. Jeżeli ktoś jest miał doczynienia z KUKE i z Hermesem, to wybó będzie oczywisty.Niestety ale czytając większość wpisów, odnoszę wrażenie że nie czytacie tego co podpisujecie a później sa proetensje.Jeżeli ktoś chcę wiecej informacji, mogę podrzucić na maila.

#28 Guest_beata

Guest_beata
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2012 - 15:50

Witam. Panie Kubo, mam zamiar podpisać umowę z EH. Jednak chciałabym jeśli to możliwe o parę wskazówek na e-mail na które punkty umowy zwrócić szczególną uwagę.Dziękuję i pozdrawiam

#29 Guest_maniek

Guest_maniek
  • Goście

Napisano 24 maj 2013 - 11:57

Witam!Własnie mam problem z EH. Chciałem rozwiazac umowe ale niedopatrzyłem 2-miesiecznego okresu wypowiedzenia. Nie skutkują argumenty, że kondycja firmy jest słaba i nie stac nas w tym roku na opłacenie polisy. NIE POLECAM TEJ FIRMY NIKOMU.

#30 Adam

Adam

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 602 postów

Napisano 27 czerwiec 2013 - 11:08

Generalnie, przed udaniem się po pomoc do firmy windykacyjnej warto ocenić, czy w przypadku konkretnego zadłużenia bardziej korzystny dla wierzyciela nie będzie bezpośredni kontakt z dłużnikiem i np. wydłużenie terminów płatności, ponieważ oddanie roszczenia do windykacji generuje sporo kosztów po stronie dłużnika i trwa długo. Co więcej, wierzyciel będzie ponosił odpowiedzialność karną za niezgodne z prawem działania windykatora. Może zostać skazany przez sąd za współsprawstwo, podżeganie albo pomocnictwo. Zakres jego odpowiedzialności zależeć będzie od tego, czy wiedział o metodach stosowanych przez wynajętą przez siebie firmę i godził się na nie. Jednak nawet gdy wykaże, że nic o nich nie wiedział, to będzie odpowiadał za to, że niedokładnie sprawdził windykatorów, którym zlecił pracę.

Dlatego też, aby uniknąć problemów, wierzyciel zanim powierzy firmie windykacyjnej prowadzenie sprawy, powinien zebrać o niej jak najwięcej informacji. Może np. domagać się przedstawienia referencji oraz zaprezentowania metod działania.

Należy pamiętać, że dłużnik zawsze ma prawo zawiadomić prokuratora o tym, że jest zastraszany lub został napadnięty. Powinien wskazać wówczas śledczemu osoby, które nachodziły go w firmie i w domu oraz wierzyciela, w którego imieniu działały.

Prokurator z całą pewnością jednak nie zajmie się sprawą dłużnika, gdy ten poskarży się, że windykator zagroził mu np. przerwaniem przez wierzyciela dostawy w razie braku płatności za otrzymywane towary. Jeżeli taka możliwość została przewidziana w umowie zawartej między dłużnikiem i wierzycielem, to stwierdzenia windykatora nie można uznać za groźbę karalną.

#31 Guest_jasiu

Guest_jasiu
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2013 - 14:33

a jeżeli moja umowa uległa automatycznemu przedłużeniu o jeden rok bo nie dopatrzyłem terminu 2 miesięcznego przed wygaśnieciem to co mogę zrobić w tej sytuacji?? 

#32 Ania_B

Ania_B

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2346 postów

Napisano 08 sierpień 2013 - 13:07

Dokładnie przeczytaj treść umowy. Zwłaszcza postanowienia dotyczące jej wygśnięcia, odstąpienia od niej. Sprawdz czy określone zostały warunki wypowiedzenia - z ważnych powodów-.

Strony umowy o świadczenie usług windykacyjnych nie mają w tym zakresie pełnej swobody - zgodnie bowiem z przepisem art. 746 § 3 kodeksu cywilnego w związku z przepisem art. 750 kodeksu cywilnego nie można z góry się zrzec uprawnienia do wypowiedzenia umowy z ważnych powodów.

A za ważne powody uważane są: sytuacje o charakterze obiektywnym, np. zmiana sytuacji gospodarczej; czy też sytuacje, które odnoszą się do osób, stron, stosunków pomiędzy nimi, np. nieporozumienie pomiędzy dającym zlecenie a je przyjmującym.

#33 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2013 - 12:09

W jaki sposób można rozwiąząć umowę z Hermesem, po jej automatycznym przedłużeniu przez nich?

#34 Guest_wojtek

Guest_wojtek
  • Goście

Napisano 03 październik 2013 - 06:37

My współpracujemy 2 lata i w sumie jesteśmy zadowoleni. Szkody zostały nam wypłacone, o ile oczywiście zostały dotrzymane terminy złożenia do windykacji. Faktycznie mają różne kruczki w umowie, ale wystarczy je dokładnie przestudiować.
Minus za wysokie składki, które podnieśli z uwagi na kryzys.
Co do raportów z windykacji, rzeczywiście nie są zbyt obszerne Dołączona grafika
Ale jak się powie części dłużników, że ubezpiecza nas HERMES to już płacą od razu po telefonie Dołączona grafika
Informacje o niewypłacalności itd. - bezcenne

A właśnie ja robię na odwrót.Prowadzę sklep budowlany i przed zakupem od nowej firmy zadaje pytanie:Czy płatność macie w tej durnej firmie hermes?,jeżeli tak to z miejsca kończymy współpracę.Rok temu ta firma zablokowała mnie u paru moich dostawców ,musiałem wszystko brać za gotówkę.Nie miałem żadnych długów czy zaległości,poprostu zadzwoniła do mnie pani i poprosiła o odnowienie dochodów z przed 3 lat ale się nie zgodziłem,powiedziałem że moich dochodów nawet moja żona nie zna a wy macie wiedzieć?NIE.TOTALNIE ODRADZAM JAKĄ KOLWIEK WSPÓŁPRACĘ Z TĄ FIRMĄ Z RESZTĄ CHYBA DUŻE FIRMY POZNAŁY ŻE TA FIRMA JEST TOTALNIE ZBYTECZNA I KTÓRA BARDZIEJ SZKODZI NIŻ POMAGA.

#35 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 26 marzec 2014 - 00:48

podbijam wątek - ciekawą alterantywą dla Eulera jest COFACE. Generalnie tylko te dwie firmy liczą się na rynku ubezpieczenia należności.

#36 Guest_tatarkiewicz

Guest_tatarkiewicz
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2016 - 10:36

Witam.Odpowiadajac na pytanie: Euler Hermes to jedna wielka porażka. Chcieli mnie namowic na ubezpieczenie.Z natury jestem nieufny i zlecilem im tylko odzyskanie wierzytelności i zapowiedzialem ze jak odzyskaja podpisuje od razu ubezpiecznei.Na poczatku były szumne zapowiedzi przedstawiciela Tomasza P..Podpisałem zlecenie i na szumnych zapowiedziach sie skonczylo. mimo iż wskazywałem im gdzie nalezy i mozna uderzyc aby odzyskac wierzytelnoisc(ponad150tys) nie zrobili praktycznie nic! Odzyskali ,a raczej wierzyciel sam spłacil 40tys.co uwazali za swoj sukces.Niemniej zdziwic sie mozna przy probie rozwiazania tego "zlecenie" gdzie dostalem od razu odpowiedz ze "Zlecenie jest nierozwiązywalne" oraz że "jesli odzyskam pieniadze po wygasnieciu zlecenia,w drodze sądowej to i tak wezma prowizję(ciekawe za co?)Ogólnie odradzam ,być moze trafiłem na takich przedstawicieli i windykatorów(Grzegorz T... ) ale to chyba przypadłośc całej firmy. Wystapiłem do uokik o przyjrzenie sie zapisom umowy i o dziwo udało sie załatwic rozwiazanie zlecenia,i nawet na maila (w kopii do wszystkich świętych z tej firmy) że :" nie wezma ani grosza z odzyskanych wierzytelnosci po upływie zlecenia" ,czyli że mam ich z głowy.Ale niesmak pozostał.Na pewno nie podpisze z nimi umowy o ubezpieczenie wierzytelności bo nie chcę byc tak traktowany przez żadna firme jak oni mnie potraktowali. Klienta traktuja tam jak klienta tylko do podpisania dokumentów(radze dobrze czytac mały druczek :) ) a potem jesteś już dla nich dojna krową.

#37 Guest_5um

Guest_5um
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2016 - 10:47

Jak się współpracuje z firmą EH przez dłuższy czas. Porozmawia tu i tam. Zapyta u brokera i przemyśli drażniące nas elementy umowy to w następnych umowach daje się wiele problemów rozwiązać. Teraz pojawiło się kilka firm brokerskich które pomagają w negocjacjach.

Z mojego doświadczenia:

- można negocjować termin wypowiedzenia i skrócić go nawet do 3 dni.

- można podnieść wartość ubezpieczenia z 25 do 40 krotności składki

- objąć ubezpieczeniem cały okres umowy

- można zmniejszyć udział własny

- wykupić dostęp do informacji wywiadowni gospodarczej - bardzo pomocne narzędzie

- bardzo szybka analiza i uzyskiwanie limitów kredytowych

- można uzyskać zwrot kosztów windykacji

Ja generalnie polecam korzystanie z tego typu form zabezpieczenia firmy przed kłopotami. Pewność decyzji finansowych w oparciu o konkretne dane. Wzrost płynności. Przekazanie nierzetelnych klientów konkurencji - niech się męczy.

ps.

Firmy które nie chcą ujawniać swoich informacji o dochodach (pacz Guest_Wojtek) omijam z daleka. Sorry za szczerość ale z przekrentasami nie współpracuje. EH nie zablokował firmy p. Wojtka u dostawców. EH tylko nie rekomenduje współpracy a pewnie też były zaległości. 

#38 Alat

Alat

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 12 luty 2016 - 15:35

Ja windykację należności zleciłabym kancelarii prawnej. Skutecznie, bezpiecznie i zgodnie z prawem. Bałabym się takich firm zewnętrznych.

#39 elka2002

elka2002

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 639 postów

Napisano 31 marzec 2016 - 13:54

Tutaj http://samodzielnawindykacja.pl można znaleźć ciekawe artykuły na temat windykacji. Moje zdanie jest takie, że należy zawsze najpierw samemu spróbować odzyskać pieniądze, a dopiero potem zwracać się po pomoc do tego typu firm. Można na tym wiele zyskać.

#40 Guest_Piotr

Guest_Piotr
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2016 - 06:36

jest jeszcze trzecia firma ATRADIUS oraz wywiad gospodarczy polecam CRIBIS.pl

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy