Skocz do zawartości

księgowość -nudna praca

wróć do serwisu Księgowość 105 odpowiedzi w tym temacie

#41 Guest_Agnieszka

Guest_Agnieszka
  • Goście

Napisano 05 maj 2009 - 11:39

Pracuję już w księgowości tyle lat.......że nawet nie wyobrażam sobie pracy w innym miejscu.Nigdy,ale to NIGDY nie nudziłam się w tej pracy,nie ma mowy o "przysypianiu" tu cały czas trzeba być czujnym,spostrzegawczym,mieć oczy naookoło głowy :)

#42 Guest_magda

Guest_magda
  • Goście

Napisano 12 maj 2009 - 23:01

Witam serdecznie,ja pracuję w księgowości 1,5 roku i codziennie rano marzę o tym, aby nastał taki dzień, że nie będę musiała tam iść. Na początku studiów rachunkowych myślałam o tym kierunku w kategoriach "co ja tu robię" ale szkoda mi było rezygnować bo oceny miałam dobre i byłam ostatecznie jedną z lepiej radzących sobie osób. Myślałam, że może wszyscy mają chwile załamania i że tak już musi być. Gdy zaczęłam pracę patrzyłam na wszystkie księgowe i się zastanawiałam jak one wytrzymały tak pracując tyle lat. Cały dzień trzeba siedzieć, kręgosłup wysiada, oczy też, strasznie nudno i nerwowo. Jednym słowem dla mnie zmarnowane 5 lat studiów i nie wyobrażam sobie takiej pracy na dłużej. Ps. Są to oczywiście moje osobiste odczucia i mam nadzieję, że nikogo nie uraziłam. Jak zmienię tą pracę na inną zawsze będę cenić księgowe bo praca nie jest łatwa.Pozdrawiam,Magda

#43 Guest_beata

Guest_beata
  • Goście

Napisano 14 maj 2009 - 16:50

Ja też chętnie bym zmieniła. Niestety pracuję w księgowości już 15 lat i chyba jestem skazana na to, żeby się przy tych papierach zestarzeć. TRAGEDIA!!! Ale marzy mi się, żeby mieć pracę mniej odpowiedzialną, mniej stresującą i bardziej przyjemną. Szkoda, że nie mogę marzeń tych spełnić, bo muszę w tej firmie prowadzić tą księgowość cały czas. Taki mam dziś dołek. Jutro mam nadzieję będzie lepiej.

#44 Guest_mandziola

Guest_mandziola
  • Goście

Napisano 15 maj 2009 - 01:07

Kurcze - ja bym szukała innej pracy na Waszym miejscu. Zanim zaczęłam prace w ksiegowości pracowałam jako asystentka nadzoru inwestorskiego. Jak ja się męczyłam... składanie bzdurnych pism, parzenie kawy (to czasem ale jednak) jakies upierdliwe uzupełnianie ksiazki kancelaryjnej, umawianie spotkań - dla mnie dno... Dopiero w "papierkach" poczułam się w domu. Wiadomo czasem padam na "pysk" i marze wtedy zeby byc rentierem - ale nie zamieniłabym ksiegowości na nic innego. Dla mnie to fascynujące...

#45 Guest_cfkprofit

Guest_cfkprofit
  • Goście

Napisano 15 maj 2009 - 02:10

Praca w księgowości jest cudowna.www.cfkprofit.com

#46 Guest_tdmmm

Guest_tdmmm
  • Goście

Napisano 15 maj 2009 - 12:44

jest ciekawie - to oczywiście moje osobiste odczucia

#47 Guest_tdmmm

Guest_tdmmm
  • Goście

Napisano 15 maj 2009 - 12:47

WITAM MOŻE KTOŚ ZNA TERMIN EGZAMINU NA CERTYFIKAT ( LIPIEC, SIERPIEŃ)

#48 Guest_ola

Guest_ola
  • Goście

Napisano 15 maj 2009 - 15:42

życzę wszystkim zadowolenia ze swej pracy

#49 Guest_Zoska

Guest_Zoska
  • Goście

Napisano 11 lipiec 2009 - 16:03

To zależy co sie robi i z kim pracuje. Ja bym tam chciała leżec i pachnieć

#50 Guest_madzia

Guest_madzia
  • Goście

Napisano 11 lipiec 2009 - 20:16

Każdy różnie pisze ale to jest np. dla mnie realizacja moich marzeń i robię to co lubię. Kocham np. szukac błędu na koncie jak mi coś nie gra a stysfakcję mam dużą jak znajdę. Uwielbiam pełną księgowośc ale przy tym cały czas muszę śledzic ustawy. Każdy powinien robic to co lubi.Pozdrawiam wszystkich.

#51 Guest_m.

Guest_m.
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2009 - 05:13

A ja bym bardzo chciała pracować w księgowości,ale tak jak ktoś to już pisał wyżej wszędzie chcą ludzi z doświadczeniem i od razu nasuwa się pytanie a gdzie nie którzy mają zdobyć to doświadczenie skoro nikt nie chce im dać szansy???

#52 Guest_Agnieszka

Guest_Agnieszka
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2009 - 09:47

Nie mów nikt,poprostu próbuj.Każdy gdzieś zaczynał i w końcu znajdzie się firma,która da ci szansę.Może najpierw jakieś pół etatu,albo pomocnicze stanowisko w księgowości,no i ważne jest aby nie mieć wygórowanych ambicji wynagrodzeniowych.Czasami ktoś myśli że jak skończył ekonomię + kurs dla księgowych to już może myśleć o sobie że z niego fachowiec :-)

#53 Guest_jim-invest

Guest_jim-invest
  • Goście

Napisano 23 grudzień 2009 - 21:03

www.jim-invest.strefa.plWitam posiadam firme w organizacji i szukam dobrego biura rachunkowego,które będzie umiało rozliczyć papiery wartosciowe w postaci obligacji przesiębiorstw.

#54 Guest_do m.

Guest_do m.
  • Goście

Napisano 25 grudzień 2009 - 16:46

Z ksiegowością jest tak, ze młodym osobom nie jest ciężko znależć pracę pod warunkiem, że zaczyna się na studiach. Po pierwsze pracodawcy łatwiej wtedy sie pogodzić, że zatrudnia niedoświadczoną osobę, bo najczęściej robi to na zlecenie przez co ma mniejsze koszty (przy studentach nie ma zusu i ogólnie maja oni niższe wymaania finansowe). Jak ktoś chce zatrudnić na etat i ma ponosić wyższe koszty, to woli żeby nie była to osoba, której wszystko trzeba tłumaczyc od a do z i któramusi się dopiero powoli we wszytsko wdrożyć i nauczyć prawie wszystkiego (studia, czy kursy ograniczają się do prostych przykładów, gdzie nie pracuje się z dokumenami źródłowymi i wszytsko najczęsciej podane jest jak na tacy).

#55 Guest_Jaga

Guest_Jaga
  • Goście

Napisano 28 grudzień 2009 - 12:23

m - wystarczy ze poczytasz anonse w gazetach "dam pracę" i napewno cos znajdziesz

#56 Guest_doświadczone księgowe

Guest_doświadczone księgowe
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2010 - 13:11

od rana drinasa i jedziemy

#57 Guest_księgowa- zołza :)

Guest_księgowa- zołza :)
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2010 - 14:02

~danka - komputer księgowa wykorzystuje do:1)czytania horoskopu2)czytania info z plotkarskich stron np. "pudelek"3)znajdowania nowych przepisów kulinarnych no i najwazniejsze:4)portale internetowe typu "randka","jak leci" i kilka innych bardziej nieprzyzwoitych5)płaci swoje r-ki ze swojego(albo i nie) rachunku bankowego6)poklikanie na "Naszej klasie"No i..........fajrant,dzień pracy się skończył,nawet na nic nie miałam czasu.ale jutro też jest dzień :)

#58 Guest_księgowy

Guest_księgowy
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2010 - 14:54

a jeszcze "laski"? fajna stronka!!mniam

#59 Guest_nk

Guest_nk
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2010 - 19:50

witam, a ja mam pytanie:czy gospodarka materiałowa, wyjaśnianie faktur itp może być interesująca?dostalam taką ofertę pracy i się zastanawiam czy skorzystać z oferty. dodam tylko ze nie mam doświadczenia.z góry dziękuje za odpowiedzi

#60 Guest_Nudy

Guest_Nudy
  • Goście

Napisano 14 marzec 2010 - 01:54

Bardzo nudna praca dla ludzi co sobie lubią spędzać całe życie w papierach. Tylko dla introwertyków do sześcianu - inni się w tej robocie zamęczą z nudy.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych