Skocz do zawartości

'Wiedza i praktyka' nabija w butelkę!!!!!!!

wróć do serwisu Księgowość 30 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_V

Guest_V
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2013 - 16:39

Ja nie zamiawiałam materiałów, bo wszystkie telefony tego typu ignoruję. Jednak i tak mi przysłali. Jako smieci wywaliłam je do kosza. Moja firma dostaje masę reklamówek i z miejsca ląduja na makulaturze. Dziś odebrałam przypomnienie o zapłacie. Zażądałam od nich przeprosin w ciągu 3 dni, inaczej zawiadamiam prokuraturę o próbie wyłudzenia. Z pewnością nie będę się cackać, bo niczego nei zamawiałam.

#22 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 7101 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 27 sierpień 2013 - 16:46

Uważajcie na Bibliotekę Prawa Pracy, też masakra.

#23 KarolKor

KarolKor

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 20 październik 2013 - 20:22

Ja najpierw zamówiłem kilka książek a potem okazało się, że niby zamówiłem też abonament na dostęp do jakiejś strony internetowej. Przez telefon, próbowali mi wmówić, że zamawiałem i że mają nagranie rozmowy. Odparłem że ja też tę rozmowę mam nagraną (co jest prawdą) i możemy porównać wersje. Odczepili się od razu.

Jeżeli cokolwiek byście u nich jednak zamawiali niepomni na ostrzeżenia tych co zostali nabici w butelkę TO NAGRYWAJCIE WASZE ROZMOWY Z NIMI!!! Macie do tego prawo nawet nie informując o tym rozmówcy, gdyż nagrywacie własne rozmowy. Nie macie tylko prawa upowszechniać takich nagrań np. w Internecie. W ten sposób nie będą mogli wam wciskać, że coś zamówiliście i musicie teraz za to płacić.

Druga sprawa: wartość merytoryczna ich publikacj. Zamówiłem książkę "Podatkowa księga przychodów i rozchodów w praktyce" za 138,60zł. Za taką cenę spodziewałem się rzetelnego i szerokiego opracowania. W rzeczywistości to prawie broszurka, ledwie 132 strony łącznie z 5 stronami reklam, stroną tytułową, spisem treści itp. Totalna porażka!!!

Podsumowując: nie warto w ogóle wchodzić z nimi w żadne kontakty, to typowa firma próbująca sprzedawać mokrą wodę i czekająca na jakiekolwiek uchybienie lub zapomnienie klienta żeby oskubać go ile się da!

#24 Guest_zdolny

Guest_zdolny
  • Goście

Napisano 23 październik 2013 - 12:38

biegle-info.blogspot.com

#25 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 21 maj 2014 - 13:56

Ja równiez miałam podobne doświadczenie z tym wydawnictwem. W rozmowie telefonicznej otrzymałam propozycję otrzymania bezpłatnego podręcznika, w przypadku rezygnacji, miałam takową informację przesłać mailem. Otrzymałm od nich ten bezpłatny egzemlarz - kompletnie bezużyteczny, otrzymałam też od nich maila z podziękowaniem. Na tego maila od razu wysłałam informację o rezygnacji. Po czym po upływie 1,5 miesiąca otrzymałam od nich fakturę na ponad 180 zł!!!! Faktura zresztą przyszła z błędami!

Na szczęście maili nie kasuję. Płacić NACIĄGACZOM nie zamierzam, zwłaszcza, że oficjalnego maila z rezygnacją. Zastanawiam się tylko , jak się bronić przed takimi praktykami???

Myślę, że najlepszym sposobem byłoby wytoczenie pozwu zbiorowego przeciwko takiej firmie. JAk się właśnie zorientowałam, Osób, które miały podobne do moich doświadczenia z tą firmą jest bardzo dużo!!!!

Może wspólnymi siłami poradzimy sobie z tymi praktykami!!!

Pozdrawiam.

#26 Guest_Wojtek

Guest_Wojtek
  • Goście

Napisano 26 grudzień 2014 - 21:46

A ja uważam że to fair,uprzedzają,a że gapowicze płacić muszą.....Zasada jest prosta więc nie ma co narzekać,to biznes.A że nie o wszystkim piszą co chcecie czytać........no cóż,pewnie wszystkiego nie da się zamieścić pod indywidualnego czytelnika,tak to można przy indywidualnych odpowiedziach i napewno nie za 100 czy 50 zł.Ja na współpracę z nimi nie narzekam,mam wiele ich publikacji a rezygnując z czegokolwiek,nawet z abonamentu nie mam nigdy problemu.

Czy wiesz, jak nazywa się zawód, który uprawiasz?

#27 Guest_zenona

Guest_zenona
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2015 - 13:07

Witam ! Jestem w identycznej sytuacji jak Pani. Ale ja nie mam czasu na pilnowanie terminu odsyłania niezamawianej         niepotwierdzonej  przesyłki,więc po telefonie na nr podany na fv na taka samą kwotę jak Pani fv i krótkiej rozmowie która skończyła się stwierdzeniem "kwota jest ostateczna i podlega zapłacie" napisałem do prokuratury w Rudzie Śląskiej doniesienie o przestępstwie.Śledztwo prowadzi komenda policji w Rudzie Śl.Policjant prowadzący nie zraża się niska kwotą, ponieważ jeśli gdzieś jest też złożone takie doniesienie o wyłudzeniu  (a przy tej skali działania oszustów jest to b. prawdopodobne) podlegają pod przestępstwo ciągłe i kwota nie ma znaczenia, a jeśli jestem jedyny który tak postąpił to przez trzy lata moje doniesienie jest aktualne i nawet policja przy dzisiejszym stanie komputeryzacji wychwyci następne i sprawa wraca.Polecam wzięcie pod uwagę takie rozwiązanie wszystkim oszukanym przez w i p.

Witam serdecznie.Chciałabym się dowiedzieć czy udało się coś zrobić ,w sprawie doniesienia do prokuratury.Mam podobną sytuację.Już nawet nie pamiętam czy wogóle wyraziłam zgodę na bezpłatna publikację. Zaczęły do mnie przychodzić publikacje..Kiedy się zorientowałam , że to prawdopodobnie publikacje płatne.,zaraz napisałam rezygnacje.Pani mi odpisała, że przyjmuje rezygnację ale muszę zapłacić fakturę...... Zadzwoniłam dlaczego mi przysyłają czsopisma i to jescze obciążają mnie fakturą.Więc  dostałam odpowiedź,że muszę zapłacić. Co jest dziwne ,że wiadomość którą otrzymałam ,nie była potwierdzeniem rozmowy ,tylko zamówieniem na publikacje.Pani mówiła,że rozmowy są nagrywane,więc poprosiłam,żeby mi odtworzono rozmowę,że nic nie zamawiałam ale pani powiedziała ,że to jest dla ich użytku.Czy takie nękanie klientów tymi ciagłymi telefonami jest prawne.Już ostatnio poprostu wyłączyłam niegrzecznie telefon ,bo nie wytrzymałam.Bardzo proszę o odpowiedź.Pozdrawiam

#28 Guest_Robert

Guest_Robert
  • Goście

Napisano 31 lipiec 2018 - 08:29

Podstępnie formułowana „umowa” brak odmowy oznacza zamówienie prenumeraty i dwóch egzemplarzy badziewia. Zalecam ostrożność. Omijać szerokim łukiem.

#29 KarolKor

KarolKor

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 06 sierpień 2018 - 22:25

Mnie też kilka lat temu naciągnęli, była jakaś promocja, zamówiłem publikacje, które okazały się nic nie warte (zeszycik z wiedzą ogólną, którą można znaleźć w googlu za ponad 100 zł) no i oczywiście prenumeraty i dostępy do serwisów, których nie zamawiałem. Odniosłem wrażenie, że oni mają jakiś układ na poczcie, bo data stempla była zaraz po zamówieniu, ale paczka przyszła po miesiącu, kiedy oczywiście już minęły magiczne 14 dni na odesłanie tego chłamu. Zacisnąłem zęby, zapłaciłem ale od tamtej pory jak dzwonią to nawet nie daję im powiedzieć 2 słów, po pierwszym rzucam słuchawką.

Odradzam i ostrzegam. Mam nadzieję, że przeczyta to kilka osób i może o te kilka osób mniej naciągną.

#30 Guest_Katarzyna Krzemińska

Guest_Katarzyna Krzemińska
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2018 - 10:02

Szanowni Państwo prosimy o kontakt z naszym Centrum Obsługi Klienta pod nr 22 518 28 08 lub na adres mailowy: klient@wip.pl. Jesteśmy przekonani, że uda nam się sprawę wyjaśnić. Nasi Klienci już od 20 lat korzystają z naszej oferty i dlatego zachęcamy do kontaktu z nami. Na pewno znajdziemy satysfakcjonujące dla Państwa rozwiązanie. Pozdrawiamy Wiedza i Praktyka

#31 xirgoou

xirgoou

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 14 wrzesień 2018 - 14:04

Nie posiadam zbyt dużego doświadczenia w tym temacie. Ciężko będzie mi więc pomóc...

(...) rządzący czerpią satysfakcję ze sprowadzania ustaw do roli politycznej plasteliny. (...).

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych