Skocz do zawartości

pomysł na biznes

wróć do serwisu Moja Firma 26 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_olaicek

Guest_olaicek
  • Goście

Napisano 03 listopad 2011 - 15:09

Witam.Dostałam propozycję otwarcia własnego biznesu. Jest to mobilna myjnia parowa. Urządzenie zainstalowane jest w aucie, więc miałabym czyścić z dojazdem do klienta. Jest to system franczyzowy. Miałabym na początek zainwestować 6000zł netto. Co myślicie o takim biznesie? A może ktoś z Was już realizuje taki pomysł? Tak bardzo proszę opisać swoje spostrzeżenia, czy biznes się zwraca, w jaki sposób zdobywacie klientów, itd.

#2 Guest_Robert

Guest_Robert
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2014 - 13:43

A co myślicie na temat malarni proszkowej. Czy to dobry pomysł na biznes?

#3 Guest_Karol

Guest_Karol
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2014 - 15:46

To zależy gdzie i jak dużo musisz zainwestować?

#4 Guest_Robert

Guest_Robert
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2014 - 13:29

Malarnia w niedużym mieście (40 tysięcy mieszkańców) nie muszę dużo inwestować, bo mam własny plac i magazyn więc największy koszt to sprzęt.

#5 Guest_Darek

Guest_Darek
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2014 - 09:42

Moim zdaniem dobry, coraz więcej osób na taki pomysł wpada. Maszyny można kupić tu: http://www.zugilprojekt.pl/  firma mieści się w Wieluniu. Ja już jestem specjalistą w tej dziedzinie, bo mój brat właśnie otworzył malarnię.

#6 Krzysztof_G

Krzysztof_G

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 63 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 maj 2014 - 10:59

Wydaje mi się, że dobrym pomysłem jest również wynajem maszyn budowlanych, cos w stylu takiego serwisu jak www.superbudowlani.pl Można to połączyć z własną firmą budowlaną i posiadając już odpowiedni sprzęt budowlany po prostu go również wynajmować, bo wiadomo, że nie jest on stale potrzebny, a szkoda, by leżał nieużywany. Dzięki temu tak naprawdę prowadzi się dwa interesy jednocześnie. 

#7 kosiarzyna90

kosiarzyna90

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 maj 2014 - 11:19

Ja osobiście zastanawiam się nad stworzeniem swojego startupa. jestem na etapie tworzenia biznes planu. :) mam nadzieję, że zaraz po zakończeniu studiów będę pracować już na swoim

#8 Marek O

Marek O

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 870 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 marzec 2015 - 21:21

Lakiernictwo proszkowe jest moim zdaniem dość opłacalne. W moim mieście i okolicy brak jest dobry lakierników samochodowych. Agregaty lakiernicze nie są wcale takie drogie, komory lakiernicze również, więc nie tak ciężko jest założyć taki biznes. Zawsze można też załapać się na jakieś unijne dofinansowanie - jak ktoś ma głowę i czas na papierkową robotę :P

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 26 marzec 2015 - 10:31

Trzeba by najpierw lokalny rynek zbadać.

#10 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2015 - 17:00

Lakiernicy dobrze przędą, mam znajomego w tej branży. Dobry biznes.

#11 GogLLo

GogLLo

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 28 postów

Napisano 26 maj 2015 - 17:39

Znajomy posiada podobny biznes. Funkcjonuje z powodzeniem od roku.

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 27 maj 2015 - 09:02

Tylko w taki biznes to trzeba sporo włożyć..

#13 Guest_DamianW85

Guest_DamianW85
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2016 - 14:24

Moim zdaniem coś takiego jest dosyć słabym pomysłem ale możesz spróbować, wkładu własnego wcale nie masz dużego. Ja aktualnie otwieram warsztat mechaniczny połączony z myjnią ponieważ takiego nie ma w moim mieście. Aktualnie załatwiam raport dotyczący oddziaływania inwestycji na środowisko w firmie Kikecolab i myślę że niedługo ruszę z tym biznesem.

#14 boczka

boczka

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 12 maj 2016 - 15:58

Nigdy nie ma się pewności czy coś pójdzie czy nie.

#15 Piotrekk

Piotrekk

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 24 sierpień 2017 - 14:35

A co sądzicie na temat własnego gabinetu higienistki stomatologicznej http://www.kobiecybi...-czy-to-realne/. Chciałabym otworzyć taki gabinet w mieście do 50tyś mieszkańców, wiem że dużo osób nigdy o czymś takim nie słyszało, dlatego trochę się boje, że może by to nieudana inwestycja

#16 moniczka12

moniczka12

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 131 postów
  • LokalizacjaŁódż

Napisano 05 wrzesień 2017 - 15:12

Ale sama higienistka to chyba raczej marny gabinet, jak już to lepiej dogadać się z jakimś dentystą i otworzyć coś razem. Ja natomiast czytałam, że bardzo popularne stają się w naszym kraju usługi wirtualnej asystentki i szczerze zainteresowałam się tym tematem. Nawet znalazłam ciekawe szkolenie w tym kierunku - http://brandassist.p...lna-asystentka/ i coraz bardziej myślę o własnym biznesie, na początek może skorzystam z szkolenia a potem może inkubator. A jak się rozkręci to własna działalność. 

#17 marmarc

marmarc

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 05 wrzesień 2017 - 20:16

W 100% zgadzam się z moim poprzednikiem. Nic dodać, nic ująć...

Nieważne, jak bardzo życie daje człowiekowi w kość, zawsze jest lepsze niż to drugie

#18 Onstappent

Onstappent

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 194 postów

Napisano 28 wrzesień 2017 - 11:00

pamiętaj żeby od razu zrobić zastrzeżenie znaku towarowego. zawsze tak jest że na starcie sie zapomina, a szkoda w ogóle tego nei zrobić 

#19 luke45

luke45

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 543 postów

Napisano 29 wrzesień 2017 - 10:50

Takie mobilne myjnie mają wzięcie.

Always look on the bright side of life!

#20 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 02 październik 2017 - 19:22

Biuro kredytowe to w dzisiejszych czasach dobrze prosperujący biznes.. Dobre warunki współpracy oferuje Lendero - broker finansowy.Szybko prowizję wypłacają.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy