Skocz do zawartości

Jak się nadaje numer inwentarzowy?

wróć do serwisu Księgowość 38 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_ona

Guest_ona
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2009 - 12:07

witam!Chciałabym sie dowiedzieć jak nadaje sie numer inwentarzowy.Np w książce inwentarzowej na stronie 53 pod pozycją 1 mam czajnik to czy to jest właściwy zapis 53/1 a kolejny zakup będzie 53/2.Z góry dziękuję.

#2 Guest_abc

Guest_abc
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2009 - 12:09

czemy się pchacie robić rzeczy o których nie macie bladego pojęcia?zadajecie pytania tak idiotyczne jak 3 letnie dzieci (albo i 2 letnie)masz politykę rachunkowości,zasady gospodarki mieniem,czy coś w tym rodzaju?Nie? To weź sprawę na logigę debilko!

#3 Guest_KS

Guest_KS
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2009 - 12:22

do "abc" Nie ma głupich pytań, sa tylko głupie odpowiedzi

#4 Guest_anka

Guest_anka
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2009 - 12:46

000! normalnie w szocku jezdem!

#5 Guest_ola

Guest_ola
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2009 - 12:57

abc mądre sie urodziło...ciekawe czy nie irytuje sie swoim idealnie madrym jestetstwem.... myśle wiec jestem...uczony z nieba nie spadł!!!?

#6 Guest_abc

Guest_abc
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2009 - 12:59

~KS ~anka ~ola a wy to ile mądrzejsze? każda dziub otworzyła ale nawet tyle co ja nie udzieliła wskazówek

#7 Guest_mandziola

Guest_mandziola
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2009 - 13:34

ABC - jesteś zwykłym chamem - jak można rzucać inwektywami w kogoś kogo się nie zna??.Ona - nie wiem czemu chcesz nadawać numer inwentarzowy po nr. strony ksiązki , ale jak tak sobie zapiszesz w polityce...Możesz sobie nadać numer dla grup przedmiotów np. biurka - 01.Kupiłas birko i robisz np tak:01-grupa przedmiotów,1-liczba porządkowa - pierwsze zakupione biurko, K - dział do którego zakupiono biurko (ksiegowość), Jb (jednostka budżetowa) nazwa firmy, 09 rok zakupu.

#8 Guest_anka

Guest_anka
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2009 - 15:44

dziub otwieram / to słownictwo abc/ i wyjaśniam: u mnie nr inwentarzowy to jest nr KŚT/łamany przez kolejny nr środka trwałego np: zestaw komputerowy 491/1, 491/2 itd. Aabc: jak masz zły dzień bo cię szef albo szefowa opier.... to najpierw się zastanów: "a moze mieli rację?" a potem wyładowuj swoje frustracje na forum-to taka rada na przyszłośc, zresztą całkiem zyczliwa.

#9 Guest_Mirasek

Guest_Mirasek
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2009 - 15:58

25 dzień miesiąca !!!Kończy się rozliczanie podatków, VAT-owanie... to tego upał!!!Udziela się co niektórym.Dobrze, że nie wszystkim Księgowym, ale tym o słabej psychicektóre w tym zawodzie nie mają szans!!!A Tobie ~abc - proponuję kupić sobie ochraniacz na szczękę, i sprowokować walkę z jakimś cwaniaczkiem większym od siebie...

#10 Guest_Mirasek

Guest_Mirasek
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2009 - 16:10

Zrób tak jak pisze Mndziola lub Anka Zapisz sobie w polityce( zasadach) rachunkowości w części dotyczącej środków trwałych.Wszystkie środki trwałe otrzymują w chwili wprowadzenia do ewidencji numer inwentarzowy, zawierający następujące elementy:Np.: K / xxx / xxx / 2009DZIAŁ K ( księgowość) / numer klasyfikacji/ nr kolejny w grupie / rok wprowadzenia do ewidencjiMiłego dnia dla Was ;-)))

#11 Guest_abc

Guest_abc
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2009 - 16:36

~ona powinna mi podziękować,bo dopiero jak wam przysr...ć to jej odpowiedzieliście,zresztą ja dałem początek odpowiedzi!!!!

#12 Guest_Mirasek

Guest_Mirasek
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2009 - 16:40

Bez komentarza !!!

#13 Guest_Ola

Guest_Ola
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2009 - 16:46

Czy można np. tylko 1/2009, 2/2009 itd. a w następnym roku 1/2010, 2/2010 itd.?

#14 Guest_abc

Guest_abc
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2009 - 17:09

O w pordę - jaka porażająca inteligencja!!!!!!!! ola - brawo!!!!

#15 Guest_Ola

Guest_Ola
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2009 - 17:16

Naprawdę abc jesteś popier.....

#16 Guest_eska

Guest_eska
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2009 - 00:12

Jeśłi ktoś prowadzi tylko KPIR to nie ma przecież Polityki Rachunkowości

#17 Guest_abc

Guest_abc
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2009 - 10:17

~Ola może i jestem po...jakoś tak,ale pomyśl! jak możesz zrobić numerację używając tylko takiej kombinacji 1/2009, 2/2oo9????tak zrobisz z wyposażeniem czy pozostałymi srodkami,a jak będą środki trwałe to co znowu 1/2009, 2/2009?Po czym je później odróżnisz? jak będą dwie 1,dwie 2 itd ZAJARZYŁAŚ?Uruchom mizerne IQ

#18 Guest_dorzia

Guest_dorzia
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2009 - 11:49

to ty chyba czegoś nie jarzysz, alfabecie, nikt tu nie potrzebuje twoich cennych porad , może masz zbyt wysokie IQ i marnujesz się siedząc samotnie przed kompem . Wyjdź na słonko , energia słoneczna czyni cuda.

#19 Guest_abc

Guest_abc
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2009 - 11:59

Każdemu wolno popisać sobie,baaaaa powiem więcej ja nawet odpowiadam więc o co chodzi chodząca encyklopedio? Jakoś nie widzę zebyś jej pomogłaTy tez chyba nie jarzysz? ja twoich porad i wskazówek co powinienem również nie potrzebuję i o nic cię nie pytałemJa pytania nie zadałem,więc milcz!

#20 Guest_mandziola

Guest_mandziola
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2009 - 12:01

Drogi Adminie - czy np. idac po numerze IP, nie moznaby zbanowac tego osobnika, który ubliża uczestnikom forum? Ja rozumiem, że forum jest otwarte, ale wszystko ma swoje granice i ja np. nie mam ochoty czytać wypocin tego osobnika...

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych