Skocz do zawartości

Praca na pełen etat + własna działalność gospodarcza

wróć do serwisu Księgowość 33 odpowiedzi w tym temacie

#21 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 12298 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 17 luty 2017 - 20:28

Moim zdaniem spółka z o.o. nie jest formą "własnej działalności gospodarczej", bo spółka to osoba prawna. A osoba fizyczna może być co najwyżej jej udziałowcem. 

#22 Guest_Izabela

Guest_Izabela
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2017 - 22:23

Prowadzenie własnej działalności to duża odpowiedzialność, ale jednak zawsze pracujesz na siebie. To zawsze inaczej. Możesz sobie ułatwić wypełnianie tych obowiązków, polecam do tego system CRM. Jest tani, intuicyjny i możesz go dostosować do potrzeb własnej firmy. Tutaj link i więcej info: www.kamflex.pl/blog/69#cena-crm

#23 wera_

wera_

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 37 postów

Napisano 28 listopad 2017 - 15:20

Izabela zwróciła uwagę na bardzo ważny temat, mianowice systemy, które pomagają usprawnić pracę w firmie.

Osobiście polecam system JIRA -

http://jirasolutions...anie-i-serwis/

Naprawdę świetny program, prosty w obsłudze, a dodatkowo można w nim tworzyć projekty, zadania i komunikować się miedzy pracownikami.

#24 Forumowicz84

Forumowicz84

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 134 postów

Napisano 12 grudzień 2017 - 23:25

Oj, to ciężko pewnie to wszystko uporządkować, jeśli chodzi o sprawy papierkowe. Jeśli jeszcze nie wiesz, o takim rozwiązaniu jak księgowość online, to mogę polecić ją jak najbardziej, ponieważ daje wiele komfortu i oszczędności pieniędzy. Dobra jest ta, którą oferuje https://wfirma.pl

#25 matix920

matix920

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 16 grudzień 2017 - 12:44

Witam, ja mam podobny problem.

Pracuję na etacie, dojeżdżam do innego miasta około 60km. Mam w planach zakup samochodu 9 osobowego, aby pozyskać innych ludzi dojeżdżających do miasta mojej pracy- z poza firmy. zakładam, że po odliczeniu kosztów paliwa oraz eksploatacji przynosiłoby to niewielki zysk. Czy w takiej sytuacji potrzebuję licencji na przewóz osób (ew. przewóz na potrzeby własne) oraz zakładanie działalności gospodarczej? 

#26 Guest_Mackina

Guest_Mackina
  • Goście

Napisano 10 kwiecień 2018 - 23:42

ja też póki co pracuję na etacie ale myślę coraz poważniej nad otwarciem placówki bankowej. Ktoś z Was może otwierał taki "biznes"? Możecie coś doradzić, zasugerować? Co muszę wiedzieć?

#27 opiekunnestbank

opiekunnestbank

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 17 kwiecień 2018 - 16:25

Szanowna Pani, jeżeli jest Pani zainteresowana otwarciem placówki bankowej, to zachęcam do zapoznania się z ofertą Nest Banku: nestbank.pl/franczyza Korzyści jakie płyną z takiej formy współpracy, to m.in.: prowadzenie działalności konkurencyjnej poza placówką, prowadzenie sprzedaży mobilnej oraz telemarketingu czy też profesjonalne szkolenia produktowe.

Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji.

Pozdrawiam,

Opiekun Klienta Nest Bank

nestbank.pl

#28 bronson

bronson

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 47 postów

Napisano 17 czerwiec 2018 - 12:11

Szanowna Pani, jeżeli jest Pani zainteresowana otwarciem placówki bankowej, to zachęcam do zapoznania się z ofertą Nest Banku: nestbank.pl/franczyza Korzyści jakie płyną z takiej formy współpracy, to m.in.: prowadzenie działalności konkurencyjnej poza placówką, prowadzenie sprzedaży mobilnej oraz telemarketingu czy też profesjonalne szkolenia produktowe.

Pozdrawiam,

nestbank.pl

Czy wymagane jest doświadczenie/wykształcenie z zakresu finansów, jeżeli chciałbym otworzyć placówkę partnerską Nest Banku?

#29 opiekunnestbank

opiekunnestbank

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 26 czerwiec 2018 - 18:48

Szanowny Panie, Nest Bank nie dyskryminuje przedsiębiorców, którzy nie posiadają doświadczenia finansowego. System partnerski Nest Banku adresowany jest do osób, które nie boją się trudnych wyzwań, ciężkiej pracy a równocześnie są ukierunkowane na uzyskanie satysfakcjonujących przychodów. Nie dyskryminujemy osób bez doświadczenia czy osób nie mających doświadczenia w finansach. Wymagamy jednak, aby Partner nie posiadający doświadczenia, zatrudniał przynajmniej jednego pracownika, który takie doświadczenie ma. Więcej informacji nestbank.pl/franczyza/kogo-szukamy.html

Pozdrawiam,

nestbank.pl

#30 tex77

tex77

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 27 czerwiec 2018 - 11:17

Ja nie mam za bardzo doświadczenia i wiedzy w tym temacie. Dlatego też nie bardzo będę w stanie pomóc...

Bo sen to jest najwspanialsza rzecz dana przez Boga człowiekowi. Bo Bóg się w nich na ogół usprawiedliwia, że miał lepsze intencje, niż mu wyszło.

#31 Jarko333

Jarko333

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaGostynin

Napisano 31 lipiec 2018 - 17:58

witam, czy należy informować pracodawcę o rozpoczęciu działalności gospodarczej? czy pracodawca może mieć z tym problem, jeśli nie jest to działalność konkurencyjna?

Jeżeli nie masz w umowie zapisu o zakazie konkurencji to nie musisz więc najlepiej jak sprawdzisz swoją umowę i aneksy do niej.

#32 Mar-Tax

Mar-Tax

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 693 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra

Napisano 03 sierpień 2018 - 13:56

Jeżeli nie masz w umowie zapisu o zakazie konkurencji to nie musisz więc najlepiej jak sprawdzisz swoją umowę i aneksy do niej.

Niby trochę tak, ale z drugiej strony nie do końca B)

Informować nie trzeba, ale wycofać PIT-2, żeby pracodawca nie potrącał kwoty wolnej by wypadało, więc i tak sprawa się rypnie :D

"Mar-Tax" Biuro Rachunkowe Jelenia Góra

http://martax.jgora.pl

https://www.facebook.com/biuro.martax

#33 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 12298 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 03 sierpień 2018 - 14:40

A niekoniecznie, bo nie ma obowiązku informowania pracodawcy z jakiego powodu wycofuje się PIT-2  :) 

#34 Mar-Tax

Mar-Tax

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 693 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra

Napisano 04 sierpień 2018 - 08:06

No pewnie - przecież nie napisałem, że trzeba podać powód :P

Tak czy inaczej biorąc pod uwagę możliwe powody wycofania PIT-2 i wiek (zgaduję) pracownika często nietrudno jest się domyślić :)

"Mar-Tax" Biuro Rachunkowe Jelenia Góra

http://martax.jgora.pl

https://www.facebook.com/biuro.martax

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych