Skocz do zawartości

jak wybrać dobre biuro rachunkowe?

wróć do serwisu Moja Firma 188 odpowiedzi w tym temacie

#21 Bopp

Bopp

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 grudzień 2013 - 17:27

najlepsza jest rekomendacja znajomych, w Internecie to mnóstwo marketingu nie mającego wiele z rzeczywistością

Dokładnie jak napisał kolega. Popytaj znajomych kto co poleca i będzie łatwiej. Ewentualnie poszukaj artykułów, ale nie sponsorowanych bo wtedy też z nich niewiele wynika.

#22 Guest_Agata333

Guest_Agata333
  • Goście

Napisano 16 grudzień 2013 - 18:09

Z pełną uczciwością polecam firme Primea Finanse. Zakładając firmę otrzymałem nieocenioną pomoc przy zakładaniu działalności gospodarczej i prowadzeniem ksiąg rachunkowych. Wszystko wykonane skrupulatnie i na czas, cena również przystępna.

#23 Guest_Natalia

Guest_Natalia
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2013 - 13:35

Możesz zasięgnąć opinii innych znajomych albo sprawdzić kancelaria podatkowa Kraków Dołączona grafika Powodzenia

#24 Sua

Sua

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1150 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk.

Napisano 18 grudzień 2013 - 13:46

Ja dorzucę dwie rzeczy - sprawdź czy biuro prowadzi książkę przychodów i rozchodów a także księgi rachunkowe (pełna księgowość). Jak już rozwiniesz działalność i będziesz musiał przejść na pełną księgowość to lepiej pozostać u dotychczasowego księgowego.

Sprawa druga - zajrzyj w cennik i wczytaj się w niego bardzo dokładnie. Zdarza się, że za obsługę kadr i płac zapłacisz w jednym biurze 30 zł/mc/pracownik a w drugim 40 zł/mc/pracownik.Z tym, że pierwsze biuro doliczy do faktury 30 zł za sporządzenie umowy o pracę, 30 zł za wystawienie PIT11, 30 zł za świadectwo pracy i każdy dodatkowy dokument jaki ty, jako pracodawca masz obowiązek wydać pracownikowi. A drugie biuro zrobi to w ramach obsługi miesięcznej.

#25 Guest_tadeusz

Guest_tadeusz
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2013 - 21:28

Dorzucę trzy grosze od siebie na podstawie swojego własnego doświadczenia.

Najlepiej robić KPiR samemu. Wystarczy dobry, intuicyjny program. Ja używam R2księgi.

A jeżeli bardzo się boisz że nie podołasz (chociaż to bezpodstawne bo jak można się bać czegoś czego się nie robiło) to wybierz solidne biuro. Ja przerabiałem kilka które były średnio solidne i dochodziło do paradoksów że na liście płac dostawałem np. zawyżone wynagrodzenia pracowników bo ktoś nie dopatrzł, że dwóch pracuje od połowy miesiąca...... żenada.... I tak trzeba było ich sprawdzać i pilnować

#26 Guest_shado

Guest_shado
  • Goście

Napisano 24 grudzień 2013 - 21:30

Dobre biura rachunkowe są polecane przez zadowolonych klientów, a nie reklamują się.

Obie drogi zdobywania klientów są w dzisiejszych czasach równie ważne. Czasami ktoś kto zakłada firmę szuka biura rachunkowego w internecie, a nie pyta wśród znajomych. 

#27 shado

shado

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 24 grudzień 2013 - 21:33

Najczęściej jak się ktoś zawiedzie na pierwszym nieprofesjonalnym biurze rachunkowym to przestaje patrzeć przez pryzmat ceny lub przypadkowego wyboru i zaczyna bardziej dokładnie wybierać biuro. 

#28 Guest_Kamil

Guest_Kamil
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2014 - 12:29

Witam;
Najlepsze biuro rachunkowe- to sprawdzone biuro rachunkowe, czyli "wywiad środowiskowy" wśród znajomych, którzy korzystają i są zadowoleni.
Właściciel musi mieć licencję, to jest oczywiste, ale często jest tak, że tylko właściciel ją ma.
Każde biuro musi mieć OC, ale sprawdź na jaką sumę i czy jest również polisa na zdarzenia nie objęte OC.
Ważne jest również to, czy biuro działa od niedawna, czy ma już doświadczenie- na certyfikacie będzie rok wydania.
Bliskość biura od siedziby firmy też może być atutem, miła obsługa, godziny pracy biura itp.

Moim skromnym zdaniem dobre biuro rachunkowe powinno posiadać kilka cech, podrzucam fajny artykuł, może Ci się przydać: http://taxexpert24.p...moze-byc-drogie

Ja sam jestem przedsiębiorcą, mam kilka firm i dla mnie bardo ważna jest dobra księgowość Dołączona grafika

#29 Guest_Maciej68

Guest_Maciej68
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2014 - 13:10

Ja od dwóch lat korzystam z www.biuropetra.pl i jestem zadowolony. Można z nimi współpracować online, ale ja wolę zawieć dokumenty, niech ich księgowa wprowadzi sama, bo wie najlepiej co i jak.

Pozdrawiam

#30 Guest_Cend

Guest_Cend
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2014 - 09:46

JEżeli chodzi o biura rachunkowe, to ja osobiście korzystam z usług tego biura:

rachunkowosc-weryfikacja.com.pl

Są na rynku już prawie 20 lat.

#31 Guest_Cend

Guest_Cend
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2014 - 09:46

JEżeli chodzi o biura rachunkowe, to ja osobiście korzystam z usług tego biura:

Są na rynku już prawie 20 lat.

#32 Guest_Anters

Guest_Anters
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2014 - 09:05

Zgodze się w tym przypadku z przedmówcą. Również korzystam z usług tego biura i jestem bardzo zadowolony.

#33 Majurka

Majurka

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 29 styczeń 2014 - 11:40

Zgadzam się z Małgorzatą Rodak. Takie firmy wybierać najlepiej z polecenia, bo im więcej osób poleca to znaczy, że jest ok. Właśnie z polecenia trafiłam na finanspol. Ważne też, żeby firma nie była firmą nieznaną i krótko prosperującą. Najlepiej zawsze obejrzeć stronę www danej firmy, zobaczyć czym się zajmuje, co pisze o sobie, jakich ma np. klientów.

#34 Guest_agaagnieszka

Guest_agaagnieszka
  • Goście

Napisano 03 luty 2014 - 22:32

Od niedawna prowadzę własną działalność (gastronomia) i mogę śmiało polecić Kancelarię Podatkową Sterling w Rzeszowie. W porównaniu z innymi biurami rachunkowymi z którymi rozmawiałam, tutaj mogłam się dowiedzieć jakie mam możliwości odnośnie form opodatkowania, systemu księgowości itp. i jakie rozwiązania są dla mnie korzystne. Myśle, że o wyborze biura rachunkowego powinna świadczyć nie tylko cena czy bezbłędność ale także to, czy można liczyć na profesjonalną poradę tak niezbędna gdy dopiero wchodzi się na rynek. Wystarczy rozmowa telefoniczna żeby to ocenić.  Jeśli komuś się przyda podaję stronę  http://www.kpsterling.pl

#35 Guest_JanekJanek

Guest_JanekJanek
  • Goście

Napisano 06 luty 2014 - 14:35

[font="'times new roman', serif;"]Jeżeli stawiasz na profesjonalizm to polecam [/font][font="'times new roman', serif;"]biuro Goja[/font] we Wrocławiu. Korzystam z ich usług i nigdy nie miałem zastrzeżeń.

#36 Guest_Firma88

Guest_Firma88
  • Goście

Napisano 06 luty 2014 - 22:08

Jak wybrać dobrze  biuro rachunkowe? Przede wszystkim dowiadywać się i szukać opinii, klientów, którzy współpracują  danym biurem. Ja wpisałam w wyszukiwarkę: biura księgowe Warszawa i od razu zainteresowałam się firmą http://www.kancelari...ntant.pl/Uslugi Uważam, że warto zwrócił uwagę na ich profesjonalizm i różnorodność usług.

#37 Guest_kacperrr

Guest_kacperrr
  • Goście

Napisano 13 luty 2014 - 14:15

jeśli jesteś z Łodzi lub okolic to mogę polecić biuro agnes na łagiewnickiej. Bardzo sympatyczni ludzie, a do tego ceny są konkurencyjne w porównaniu do innych biur.

#38 Guest_Łukasz O

Guest_Łukasz O
  • Goście

Napisano 13 luty 2014 - 20:44

Hej, jeżeli masz problem z doborem biura rachunkowego to skorzystaj z serwisu www.biurarach.plDzięki niemu znajdziesz biuro rachunkowe a przede wszystkim w ciągu 5 minut porównasz poziom cen jakie oferują biura rachunkowe w Twoim regionie. Pozdrawiam

#39 Guest_Dergn

Guest_Dergn
  • Goście

Napisano 17 luty 2014 - 11:24

Ja osobiśćie mogę polecić wam to biuro rachunkowe:

Jak dla mnie jest zdecydowanie najlepsze.

#40 Guest_Dergn

Guest_Dergn
  • Goście

Napisano 17 luty 2014 - 11:24

Ja osobiśćie mogę polecić wam to biuro rachunkowe:

Jak dla mnie jest zdecydowanie najlepsze.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych