Skocz do zawartości

Zdjęcie

ZUS PUE

wróć do serwisu Kadry 34 odpowiedzi w tym temacie

#1 domino

domino

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 312 postów
  • LokalizacjaZachód :)

Napisano 24 kwiecień 2013 - 13:23

czy ktoś z Was ma już konto na pue.zus ?jak to jest z zaświadczeniami o niezaleganiu składek ?macie już jakieś doświadczenia lub opinie?

#2 Eni

Eni

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2544 postów

Napisano 24 kwiecień 2013 - 13:37

ja nie mam konta na PUE; o zaśw. też ostatnio nie wnioskowałam (więc nie wiem jak to teraz przebiega) - niestety nie pomogę wiec zbytnio... ;) ale też chętnie poczytam opinie tych, którzy aktywnie korzystają z tego portalu B)

#3 domino

domino

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 312 postów

Napisano 24 kwiecień 2013 - 13:41

no to czekamy ;)

#4 EmiliaD

EmiliaD

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 126 postów

Napisano 26 kwiecień 2013 - 11:04

Czy ktoś z Was korzysta z Platformy Usług Elektronicznych ZUS? Podobno coraz więcej osób załatwia sprawy za pośrednictwem Internetu lub telefonu. Wiecie jak to działa?

#5 domino

domino

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 312 postów

Napisano 26 kwiecień 2013 - 11:12

z ~eni tez czekamy na opinie....

#6 Asinta

Asinta

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 208 postów
  • Lokalizacjapodkarackie

Napisano 26 kwiecień 2013 - 11:20

tak, ja korzystam :-)

#7 Eni

Eni

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2544 postów

Napisano 26 kwiecień 2013 - 11:21

najlepiej żeby wątki się nie dublowały - byłoby przejrzyściej ... :)dlatego też podaję link o tym samym temacie założony przez ~domino :)http://forum.infor.p...60#entry174260a Admina poproszę o połączenie tych dwóch tematów w jeden wątek :)

#8 Asinta

Asinta

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 208 postów
  • Lokalizacjapodkarackie

Napisano 26 kwiecień 2013 - 11:23

dla mnie najważniejsza sprawa to możliwość sprawdzenia aktualnie zgłoszonych osób i ich członków rodzin (ubezpieczenia zdrowotne dzieci itp), poza tym każdą zmianę którą wysyłam płatnikiem mogę za około dwa dni sprawdzić w PUE Dołączona grafika
ogólnie polecam....

#9 EmiliaD

EmiliaD

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 126 postów

Napisano 26 kwiecień 2013 - 11:23

ups, przepraszam. Nie zauważyłam. No to czekamy na opinie :)

#10 Eni

Eni

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2544 postów

Napisano 26 kwiecień 2013 - 11:26

~Asinta - dzięki za opinię :) przyznaję, że jestem mile zaskoczona iż jest ona taka pozytywna...
jakoś tak trudno mi uwierzyć, że cokolwiek związanego z ZUSem może działać bez zarzutu... Dołączona grafika :)

#11 EmiliaD

EmiliaD

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 126 postów

Napisano 26 kwiecień 2013 - 11:27

haha :)

#12 Eni

Eni

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2544 postów

Napisano 26 kwiecień 2013 - 11:36

dzięki Adminie za expresową reakcję :)o ileż łatwiejsza byłaby nasza praca, gdyby ZUS działał tak sprawnie... ech, marzenia... :)

#13 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 516480 postów

Napisano 29 kwiecień 2013 - 07:29

E-ZUS czyli Platforma Usług Elektronicznych ZUS w szybkim tempie zdobywa kolejnych odbiorców swoich usług.

Więcej: "E-ZUS czyli klienci ZUS coraz bardziej online"

#14 rybka13

rybka13

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 41 postów

Napisano 02 maj 2013 - 19:01

założyłam na pue. zus swoje indywidualne konto i na moim przykładzie mówię - polecam wszystkim,naprawdę warto,każdy może sobie sprawdzić swoje zgłoszenia ,czy są odprowadzane składki,zgłoszenie do zdrowotnego członków rodzin,nie wymieniam wszystkich infromacji zawartych w zakładkach gdyż nie pamiętam ,a wg tego co zapowiada zus stopniowo będą się poszerzały o nowe informacje-w przyszłości chorobowe -

#15 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2013 - 20:07

Mogę się pochwalić kontem na pue mam je wraz z założeniem działalności, właśnie wypełniłem deklarację do ZUS. Szczerze mówiąc nie mogę porównać z tradycyjnym sposobem rozliczania bo nigdy się tak nie rozliczałem;D. Założenie działalności i wysyłanie dokumentów robię całkowicie elektronicznie, księgowość też prowadzę sam jest trochę zabawy ale na tym polega samozatrudnienie;)

#16 Guest_Basia

Guest_Basia
  • Goście

Napisano 09 lipiec 2013 - 07:27

czy ktoś z Was ma już konto na pue.zus ?jak to jest z zaświadczeniami o niezaleganiu składek ?macie już jakieś doświadczenia lub opinie?

tak w kwietniu zrobila dla firmy super posprawdzałam zgłoszenia członków bo niestety ludzie nie mysla i zgłaszają podójnie a potem problem bo dizecka nigdzie nie ma

#17 Guest_simon

Guest_simon
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2013 - 07:20

Na pue płatnicy, ubezpieczeni i świadczeniobiorcy mogą składać praktycznie wszystkie wnioski. Saomo założenie konta na PUE daje możliwość przeglądania np konta ubezpieczonego, płatnika itp. W celu wysyłania dokumentów do ZUS należy posiadać profil zaufany epuap (bezpłatny) albo certyfikat kwalifikowany (płatny).

Jeżli jest ktoś płatnikiem składek to może przy pomocy platformy PUE (KEDU)  wysyłać dokumenty do ZUS zrobione w "Płatniku" -  albo zrobić je na samej platformie przy pomocy kreatora.

#18 Guest_zbigniew

Guest_zbigniew
  • Goście

Napisano 18 październik 2013 - 08:54

Beznadzieja. co urząd to własne portale piny sryny. Musisz mieć łep jak komputer żeby tylko same loginy spamiętać. Portal działą wolno czekasz i czekasz .... jak to  w zusie. Dla przedsiębiorców tragedia totalna - jak chcesz wprowadzić jakiekolwiek dokumenty zgłoszenia, wysrejestrowania itd. to wklepujesz wszystko ręcznie import nie działa, podwójna robota. Ogólna ocena: 1 .

#19 Guest_koda

Guest_koda
  • Goście

Napisano 16 grudzień 2013 - 08:22

W sumie dobra rzecz, działam na tej platformie od marca, od kiedy straciłem możliwość składania dokumentów papierowo przez zatrudnienie szóstego pracownika. Tylko że często przy niej majstrują z kiepskim efektem, po każdej przerwie konserwacyjnej jest masa błedów. W październiku po konserwacji w okolicach 15 wysyłane dokumenty nie łączyły się i występowały błędy w dokumentacji płatnika musiałem złozyć wizytę w ZUS i ręcznie korygować.Teraz w grudniu po przerwie konserwacyjnej nie można zweryfikowac dokumentów bo wywala błędy mimo że wszystkie podstawy i składki się zgadzają (sprawdzone ręcznie). Zle sumowane składki program wpisuje w niewlaściwe pola i wylicza bzdury a w weryfikacji wywala błąd. Co innego pokazuje na dokumencie w trybie edycji a co innego w trakcie drukowania dokumentu. Wydaje się że majstrują przy niej ludzie którzy nie mają pojecia o zasadach ubezpieczeń albo nie bardzo wiedzą co robią  

#20 markus

markus

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 241 postów
  • Lokalizacjamazowieckie

Napisano 16 grudzień 2013 - 08:38

Ja też korzystam od czerwca. Jestem bardzo zadowolona, z każdego miejsca, o każdej porze, nie koniecznie z pracy można wszystko zrobić, nie trzeba mieć płatnika, zastanawiać się czy może baza się uszkodzi lub że może komputer padnie. On line zamawiam dokumenty jeśli chodzi o nadpłaty, zaświadczenia o nie zaleganiu. Ja tam widzę same plusy epuap. Polecam wszystkim. Czasem trzeba się przypomnieć o coś, ale poza tym dla mnie świetny, lepszy niż Płatnik. Miałam mały kłopot z zamówieniem dokumentów do korekty, ale reszta super.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych