Skocz do zawartości

chorobowe wypadkowe

wypadkowe chorobowe składki

wróć do serwisu Kadry 43 odpowiedzi w tym temacie

#41 Guest_Dawid

Guest_Dawid
  • Goście

Napisano 10 marzec 2015 - 22:23

Witam.

W połowie stycznia uległem wypadkowi przy pracy. W lutym pracodawca wypłacił mi pełne wynagrodzenie za styczeń. W tym miesiącu za luty nie otrzymałem od

pracodawcy ani złotówki. Sprawdzałem na mojej stronie w ZUS, że składki pracodawca odprowadził za luty (co prawda mniejsze), i że za zwolnienie za styczeń

płatnikiem był ZUS, a przecież wynagrodzenie otrzymałem w pełnej wysokości od pracodawcy. Czy ktoś może mi wytłumaczyć o co w tym może chodzić? Z góry

dziękuję za pomoc.

#42 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13517 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 11 marzec 2015 - 22:18

a nie lepiej zapytać pracodawcy o co tu chodzi ?

#43 Guest_Małgorzata

Guest_Małgorzata
  • Goście

Napisano 01 styczeń 2016 - 22:17

Witam, mój mąż uległ wypadkowi w pracy dnia 20.11.2015 od tego też dnia jest na zwolnieniu do 8.01.2016. Zakład, w którym pracuje wypłacił mu pensje za listopad. Czy za kolejne dni płaci ZUS? Kiedy mąż otrzyma pieniążki? Czy ZUS płaci także za soboty niedzielę i święta? Jeśli po zakończeniu leczenia złoży o odszkodowanie. To po jakim czasie będzie ono wypłacone?

#44 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19288 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 01 styczeń 2016 - 23:50

Jeśli zakład zatrudnia powyżej 20 pracowników to za pozostałe dni zwolnienia również zapłaci,jeśli mniej to zasiłek wypłaci Zus.
Za soboty i niedziele zasiłek również przysługuje.
Na to ostatnie pytanie nikt poza zus ci nie odpowie.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wypadkowe, chorobowe, składki

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych