Skocz do zawartości

wczasy pod gruszą a pit

wróć do serwisu Kadry 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_zielona żaba

Guest_zielona żaba
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2013 - 18:29

witam,mam ogromną prośbę: w moim pit-11 w pozycję INNE wpisana jest kwota 800 zł (wczasy pod gruszą) a jako należny podatek widnieje kwota 144 zł, czyli podatek od całej kwoty. Jak wykazać w pit-37 że de facto jestem zwolniona z podatku do kwoty 380 zł??? Będę bardzo wdzięczna za pomoc!

#2 olka1

olka1

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 57 postów
  • Lokalizacjapomorskie

Napisano 10 kwiecień 2013 - 06:48

w pit-11 powinien być wykazany przychód opodatkowany, zastanów się czy nie było z funduszu innychświadczeń na które wykorzystałaś ulgę/ bilety,paczki itp/jesli nie to pracodawca winien poprawić pit

#3 ConradoNieMoreno

ConradoNieMoreno

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1138 postów
  • Lokalizacjanajwiększa wieś na Mazowszu

Napisano 10 kwiecień 2013 - 06:51

Witaj !Jesli "grusza" była jedynym świadczeniem to masz źle pobraną zaliczkę na podatek. Opodatkowaniu podlega przychód jako róznica wypłacona powyżej 380 zł. Czyli 800 - 380 = 420 x 18%= 75,6 z ł- tyle powinna wynosic zaliczka i taką możesz wpisac w odpowiednie rubryki.

Pozdrawiam, życząc miłego dnia - niezależnie od tego jak bardzo zdenerwował Cię mój post.

Jedyna inicjatywa w której biorę aktywny udział:

Q <klik>

#4 Guest_zielona żaba

Guest_zielona żaba
  • Goście

Napisano 10 kwiecień 2013 - 07:01

tak, to było jedyne świadczenie....w takim razie pogadam z księgowościa...choć to nie bedzie łatwe (raz licząc mi wypłate podzielili pensję na 31 dni miesiąca a potem odjęli mi 2 pierwsze dni, które były wolne i w których w ogóle nie musiałam pracować - tylko dlatego że miałam umowe nie od 1-szego a od 3-go:////)...ale może coś wskóram;)Bardzo Wam dziękuję za pomoc!!!!!!!!!!pozdrawiam serdecznie:)

#5 ConradoNieMoreno

ConradoNieMoreno

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1138 postów
  • Lokalizacjanajwiększa wieś na Mazowszu

Napisano 10 kwiecień 2013 - 08:37

tak, to było jedyne świadczenie....w takim razie pogadam z księgowościa...choć to nie bedzie łatwe (raz licząc mi wypłate podzielili pensję na 31 dni miesiąca a potem odjęli mi 2 pierwsze dni, które były wolne i w których w ogóle nie musiałam pracować - tylko dlatego że miałam umowe nie od 1-szego a od 3-go:////)...ale może coś wskóram;)Bardzo Wam dziękuję za pomoc!!!!!!!!!!pozdrawiam serdecznie:)

podeprzyj się interpretacją IS z Poznania: ILPB1/415-1186/09-2/TW - ;)

Pozdrawiam, życząc miłego dnia - niezależnie od tego jak bardzo zdenerwował Cię mój post.

Jedyna inicjatywa w której biorę aktywny udział:

Q <klik>

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych