Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy kierowca może przepracować w jednym ...

wróć do serwisu Kadry 11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 516265 postów

Napisano 23 maj 2011 - 12:06

Kierowca naszej firmy wykonujący przewozy samochodami ciężarowymi czasami pracuje 15 godzin na dobę. Praca powyżej 10 godzin to dla niego godziny nadliczbowe. Czy na podstawie obowiązujących przepisów można tyle pracować jednego dnia? Czy nie naruszamy w jego przypadku minimalnego odpoczynku dobowego oraz maksymalnego wymiaru czasu pracy w transporcie drogowym? Powrót do artykułu: Czy kierowca może przepracować w jednym dniu 15 godzin

#2 Guest_tom

Guest_tom
  • Goście

Napisano 23 maj 2011 - 12:06

czy moge przepracowac 17godz w ramach wypadku i usuwania szkod aby przywrucic ruch do normalnosci tzn byla to jazda z komisja wypadkowa czy w takich okolicznosciach moglem przekroczyc godziny w takiej ilosci godzin

#3 Guest_Paw

Guest_Paw
  • Goście

Napisano 11 luty 2014 - 20:42

A kto tu mówi o 15 h pracy ??? Ludzie kierowca to nie jest lekarz. Chodzi o AKTYWNOŚĆ w ciągu doby czyli wszystko co nie jest odpoczynkiem dobowym tzn.  jazda, inna praca, dyżur oraz przepisowe przerwy 15 lub 30 lub 45 minut oraz nieprawidłowe przerwy czyli np. krótsze niż 15 minut bądź 3h oraz nieuzasadnione przerwy. Nie ma matematycznej możliwości aby praca wynosiła 15h ponieważ wówczas nie starczy doby na wykonanie nieprzerwanego odpoczynku 9h oraz przerw. Poza tym kierowca nie może pracować dłużej niż 60 w tygodniu.

Trzeba najpierw sobie wytłumaczyć jakie czynności należą do pracy aby potem nie mówić o czymś praca jeśli nią nie jest.

#4 Guest_Paw

Guest_Paw
  • Goście

Napisano 11 luty 2014 - 20:48

Moim zdaniem tak ponieważ mówi o tego rodzaju sytuacjach art. 12 rozp. 561/2006. Musi jednak być wykonany wydruk i stosownie opisany a jeśli jest niemożliwy bo np. tachograf uległ zniszczeniu to protokół z Policji gdzie będzie wzmianka o zniszczeniu urządzenia rejestrującego czas pracy.

#5 Guest_karol

Guest_karol
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2015 - 23:46

cos tu jest nie teges.w zakladach ludzie pracuja po 8 godz a ja kierowca robiac 11 godz przerwy mam pracowac 13 godz?w mojej firmie tak jest.jestem codziennie w domu,jezdze w kolo komina.ale czy to jest w porzadku ze pracuje 13,15 godz?jazdy mam malo ale pracy duzo

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2015 - 00:01

ja robie2 kursy,laduje sie,rozladowywuje,stoje w kolejkach u nas na firmie,do tego cos sie posuje.I po 10 do 15 godz sie pracuje.Kazdy sie boi odezwac bo straci prace,i ciekawe jak naprawde jest z czasem pracy dla kierowcow

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2015 - 23:16

jaki wydruk?przeciesz w dobie odbiore 11 godz odpoczynku,wiec nie musze robic wydruku chyba ze sie myle.Tylko chodzi mi o to ze gdy 11 zrobie pauzy to 13 pracuje.razem daje 24 h.doba w porzadku.ale czy to zgodnez prawem?chyba 40 godz tygodniowo powinno sie pracowac a nie 65h. do tego co druga sobote pracuje.wiec godz mam duzo. inspekcja transportu pilnuje tylko pauz i godz jazdy,a inspekcja pracy chyba powinna sie zajmowac ilosciami godz jak w przypadku u mnie. ?

#8 Guest_michal

Guest_michal
  • Goście

Napisano 09 luty 2015 - 13:22

co tam 13 czy 15 godzin pracy w szpitalu w Bełchatowie kierowca pracuje 24 godziny i to po wczesniejszej pracy tez 24 i tak wolno ???????????????????????????????? a co na to ispekcja , policja sa bezkarni

#9 Guest_kw

Guest_kw
  • Goście

Napisano 13 luty 2016 - 11:41

mydło i powidło a odpowiedzi na pytanie brak :-)

#10 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19286 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 13 luty 2016 - 11:48

mydło i powidło a odpowiedzi na pytanie brak :-)

Ktoś zabronił ci udzielić odpowiedzi? :)

#11 Guest_xxxx

Guest_xxxx
  • Goście

Napisano 14 listopad 2018 - 17:34

może wynosic 15 godzin ponieważ wykonywał inna pracę i jazdę a 9 odpoczywał oczywiście sa to godziny nadliczbowe

#12 Guest_Kkkkk

Guest_Kkkkk
  • Goście

Napisano 22 listopad 2019 - 16:33

Bo kierowca to murzyn by napierda*łac 15 godzin dziennie. Ktoś wymyślił idiotyczny przepis i meczą ludzi. Sama se wsiądzi rób tyle czasu i śpij za darmo w kabinie. Juz w obozach więźniowie mieli lżej.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych