Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy Aneks jest traktowany jak kolejna umowa?

aneks trzecia umowa na określony

wróć do serwisu Kadry 8 odpowiedzi w tym temacie

#1 gosiar

gosiar

    Użytkownik

  • Członkowie
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 08 kwiecień 2013 - 08:17

Pracownik miał od 01.02.2010r-28.02.2011r umowę na określony.Od 01.03.2011-01.03.2012r przedłużono ją Aneksem na następny rok.Od 01.03.2012r-01.03.2013r napisano mu nową na czas określony.Czy ten Aneks jest traktowany tak jak druga umowa na czas określony? I czy wtedy ta kolejna umowa od 01.03'12r jest już trzecią na określony czyli automatycznie powinna brzmieć jako "umowa na czas niekreślony? Czy tak? poproszę o inf? Pozdr i wszystkim miłego tygodnia życzę.

#2 Jakub Sieradzki

Jakub Sieradzki

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 346 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 08 kwiecień 2013 - 08:32

Dzień dobry,

W świetle obecnego brzmienia przepisów należy uznać że taki aneks jest kolejną umową. Wcześniejsza wykładnia przepisów, zezwalająca na wydłużanie aneksami czas trwania umowy o pracę zawartej na czas określony doprowadziła do nagminnej praktyki omijania przepisu art. 251 §1. czego skutkiem było dodanie paragrafu kolejnego:
art. 251 §2:
Uzgodnienie między stronami w trakcie trwania umowy o pracę na czas określony dłuższego okresu wykonywania pracy na podstawie tej umowy uważa się za zawarcie, od dnia następującego po jej rozwiązaniu, kolejnej umowy o pracę na czas określony w rozumieniu § 1.

#3 Katarzynka

Katarzynka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 770 postów

Napisano 08 kwiecień 2013 - 09:37

W czasie trwania pakietu antykryzysowego nie wolno było zawierać umów na czas określony powyżej 24 miesięcy łącznie a tu jak widzę tak było.

#4 gosiar

gosiar

    Użytkownik

  • Członkowie
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 08 kwiecień 2013 - 10:30

Czyli wtedy, kiedy został zawarty Aneks, to już powinna być umowa na nieokreślony? pomoże mi Pani?

#5 Katarzynka

Katarzynka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 770 postów

Napisano 08 kwiecień 2013 - 11:13

Moim zdaniem tak, ale jeśli jest możliwość poprawienia tego aneksu(!) to tak by wypadało zmienić. Jeśli nie to nowa umowa koniecznie na czas nieokreślony.Ta osoba pracuje po 02.03.2013 ? Bo to bardzo ważne a jakoś nie widzę tego w tekście pytania.

#6 ida

ida

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6629 postów

Napisano 08 kwiecień 2013 - 11:57

umowa zawarta w dniu 02.03 powinna być już umową na czas nieokreslony. Do tego czasu wszystko jest OK

#7 gosiar

gosiar

    Użytkownik

  • Członkowie
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 08 kwiecień 2013 - 12:50

tak ten pan pracuje dalej, dlatego chciałam mu zmienic umowę na nieokreślony. Tylko nie wiem od kiedy ona juz powinna taka właśnie być? Tzn czy juz od zeszłego roku czyli ta ostatnia która miał tj. od 01.03'2012r?

#8 ida

ida

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6629 postów

Napisano 08 kwiecień 2013 - 13:07

tak ten pan pracuje dalej, dlatego chciałam mu zmienic umowę na nieokreślony. Tylko nie wiem od kiedy ona juz powinna taka właśnie być? Tzn czy juz od zeszłego roku czyli ta ostatnia która miał tj. od 01.03'2012r?

???Jesli teraz zawierasz z nim kolejną umowę , to będzie ona na czas nieokreslony

#9 Katarzynka

Katarzynka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 770 postów

Napisano 08 kwiecień 2013 - 13:13

od następnego po dacie zakończenia poprzedniej, czyli od 02.03.2013 r.Poprzednich umów nie ruszaj.



Dodaj odpowiedź



  



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: aneks, trzecia umowa na określony

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych