Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

badania okresowe a lista obecności


wróć do serwisu Kadry 13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_aaa

Guest_aaa
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2010 - 13:01

Mam pytanie co na liscie obecnosci wpisujemy pracownikowi który byl dwa dni na badaniach okresowych????

#2 Guest_DL

Guest_DL
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2010 - 13:03

co chceszz. Ja wpisuję b.lek

#3 Guest_zołza

Guest_zołza
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2010 - 13:04

Nieobecność Usprawiedliwiona Płatna (NUP)

#4 Guest_aaa

Guest_aaa
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2010 - 13:08

Dziękuję

#5 Guest_Ja

Guest_Ja
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2010 - 12:40

Proszę o poradę. Jutro mam iść na badania okresowe. Czy przysługuję mi dzień wolny,czy muszę pójść do pracy(na 6-tą) i dopiero stamtąd na badania.,wrócić do pracy i po pracy iść do lekarz ( przyjmuje o godz. 14-tej). W moim zakładzie nie jest to wyjaśnione.

#6 Guest_zzzzzzzzz

Guest_zzzzzzzzz
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2010 - 12:46

Badania okresowe i kontrolne powinny być w miarę możliwości przeprowadzane w godzinach pracy. Za czas niewykonywania pracy w związku z przeprowadzanymi badaniami pracownik zachowuje prawo do wynagrodzenia, a w razie przejazdu na te badania do innej miejscowości, przysługuje mu zwrot kosztów podróży według zasad obowiązujących przy podróżach służbowych (art.229 § 3 k.p).Jak wynika z powyższego powinnaś iść na 6-tą do pracy, a ewentualnie zwolnić się aby zdążyć na badania.

#7 Guest_zzz

Guest_zzz
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2010 - 12:48

kodeks pracy mówi o zwolnieniu na czas przeprowadzenia badań i o zaliczeniu tego czasu do czasu pracy , więc tak na dobrą sprawę to zależy od zwyczajów w twoim zakładzie pracy, u mnie z reguły pracownicy biorą dzień wolny ale równie często robią badania rano i o 12.00 są w pracy na resztę dnia, to zależy od stanowiska :)).

#8 Guest_Ja

Guest_Ja
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2010 - 12:55

dziękuję za wyjaśnienie...:)

#9 Guest_Ja

Guest_Ja
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2010 - 14:43

moja p.kadrowa zapomniała o moich badaniach i dopiero w piątek(23.04) oznajmiła mi,że mam zrobić badania i powinnam sama o nich pamiętać(ważne są do 27.04). A dzisiaj usłyszałam jeszcze,że powinnam na badania wziąć dzień z urlopu,gdy nie zdążę...nie rozumiem..."zzzzz" czy mogę prywatnie z Tobą pisać? Mam kilka pytań odnośnie kodeksu pracy...pozdrawiam.

#10 Guest_AGA

Guest_AGA
  • Goście

Napisano 30 maj 2016 - 10:25

A co jeżeli pracownik pojechał na badania, zapomniał zabrać delegacji, której oczywiście nie podbił, co wpisujemy na liście obecności i na jakiej podstawie należy mu się zwrot kosztów dojazdu? Pojechał własnym autem.



#11 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 30 maj 2016 - 12:09

A co jeżeli pracownik pojechał na badania, zapomniał zabrać delegacji, której oczywiście nie podbił, co wpisujemy na liście obecności i na jakiej podstawie należy mu się zwrot kosztów dojazdu? Pojechał własnym autem.

Jeśli nie postemplował delegacji, to nie możesz mu nic wypłacić, bo nie masz podstawy. Jego strata.



#12 ZosiaA

ZosiaA

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 21721 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 30 maj 2016 - 12:18

A z czego wynika potwierdzenie pobytu na delegacji? przepisy już dawno tego nie wymagają, nie ma takiego obowiązku



#13 Guest_Magdalena

Guest_Magdalena
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2021 - 12:25

Dzień dobry.Jutro mam badania kontrolne po chorobie.Sadzę ,że skończę je w okolicach 12,a zwyczajowo pracuje do 14,czy po tych badaniach wracam w tym dniu na stanowisko pracy na te dwie godziny?i co w pisać w takim wypadku w liście obecności?

#14 ZosiaA

ZosiaA

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 21721 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 06 sierpień 2021 - 09:50

Wracasz do pracy, a badania u LMP są traktowane jak świadczenie pracy.



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych