Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zdjęcie

stypendium stażowe

fundusze europejskie programy przychód stypendia umowa

wróć do serwisu Księgowość 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Oleńka

Oleńka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 286 postów

Napisano 25 marzec 2013 - 14:54

odbywam płatny staż w ramach pewnego projektu, który jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego. otrzymuje stypendium stażowe, które pochodzi ze środków realizowanego projektu.Czy to stypendium zostanie zwolnione od podatku dochodowego od osób fizycznych?

#2 MVP

MVP

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 83 postów

Napisano 25 marzec 2013 - 15:09

Raczej tak - na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 137 ustawy o PIT. Przepis ten zwalnia z PIT środki finansowe otrzymane przez uczestnika projektu jako pomoc udzielona w ramach programu finansowanego z udziałem środków europejskich, o których mowa w ustawie z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (Dz. U. Nr 157, poz. 1240 z późn. zm.).

Przez uczestników projektu, o których mowa w przywołanym wyżej przepisie, należy rozumieć osoby, dla których faktycznie przeznaczona jest pomoc udzielona w ramach projektu. A użyte w powyższym przepisie pojęcie „z udziałem środków europejskich” należy rozumieć, jako współfinansowanie pomocy z tych środków.

Zgodnie z art. 2 pkt 5 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (Dz. U. Nr 157, poz. 1240 ze zm.) przez środki europejskie rozumie się środki, o których mowa w art. 5 ust. 3 pkt 1, 2 i 4. Zgodnie z tym przepisem, do środków europejskich zalicza się m.in. środki pochodzące z funduszy strukturalnych (w tym Europejskiego Funduszu Społecznego) wymienione w art. 5 ust. 3 pkt 1 ustawy o finansach publicznych.

Jeżeli faktycznie byłaś uczestnikiem projektu stażowego finansowanego z EFS, to stypendium jest zwolnione z PIT.Dodaj odpowiedź  Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: fundusze europejskie, programy, przychód, stypendia, umowa

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych