Skocz do zawartości

ŚWIADECTWO PRACY -proszę o pomoc

wróć do serwisu Kadry 23 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Duśka

Guest_Duśka
  • Goście

Napisano 27 marzec 2012 - 12:04

WitamProszę pilnie o pomoc w następującej sprawie.mam pracownika zatrudnionego od 01.10.2009 na okres 3 lat na czas określony.Z dniem 01.01.2012 r. zmieniono pracownikowi aneksem umowę z czasu określonego na nieokreślony.Okazało się że trzeba pracownikowi wystawić świadectwo pracy za okres od 01.10.2009 do 31.12.2011 r. (zaległe) zgodnie z nowymi przepisami obowiązującymi od 21 marca 2011 r.Prosze o pomoc z jaką datą powinno być wypisane świadectwo pracy z datą 31 grudnia 2011 r. (choć to nie był dzień pracy) tylko sobota a w tym zakładzie soboty i niedziele są dniami wolnymi.Czy z datą 02 stycznia 2012 r, a okres zatrudnienia wpisac od 01.10.2009 r. do 31.12.2011 r.prosze o pomoc

#2 Guest_Ola

Guest_Ola
  • Goście

Napisano 27 marzec 2012 - 12:06

A nie jest tak,że świadectwo wystawia się na życzenie pracownika, czy może jeszcze ktoś się wypowiedzieć?

#3 Guest_Ola

Guest_Ola
  • Goście

Napisano 27 marzec 2012 - 12:07

Oczywiście mam na myśli te pierwsze

#4 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów
  • Lokalizacjaśrodek Polski

Napisano 27 marzec 2012 - 12:07

wystawienie świadectwa za okres umowy na czas określony w tym przypadku nie ma nic wspólnego ze zmianami z 2011 (bo nie dotyczą one umów, zawartych przed wejściem zmian). Natomiast umowa, zawarta 1.10.2009 na 3 lata., jest nieprawidłowa (ustawa antykryzysowa), no ale nie drzemy włosów z głowy, wystaw świadectwo za te 3 lata, nowa umowa od 01.01.2012 i szafa gra
Bo wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy. Kubuś Puchatek

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 27 marzec 2012 - 12:14

Przepraszam umowa o pracę była na okres 2 lat .Umowę już nowa pracownik ma na czas nieokreślony.Nadal nie uzyskałam odpowiedzi z jaką datą powinno się wystawić świadectwo pracy (patrzecie wstecz).Czy z datą 31 grudnia (choć to sobota i dzień niepracujący w zakładzie) czy z datą 02 stycznia 2012 o to mi chodzi proszę o pomoc w tej sprawie?????????

#6 ida

ida

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6629 postów

Napisano 27 marzec 2012 - 12:15

to zależy kiedy był podpisany aneks. Aneks de facto oznacza rozwiązanie umowy terminowej i nawiązanie nowej na czas nieokreslony i z tymi datami nalezy wystawić świadectwo pracy.

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 27 marzec 2012 - 12:24

Umowa o pracę jest od dnia 01.01.2012 a spiana w dniu 30.12.2011 r.Nie mogę przecież spisać świadectwa pracy z datą 30.12.2011 (piątek ) jak umowa obowiązywała do 31 grudnia to wiem napewno.Ale chodzi mi o to czy moge to świadectwo spisać z datą 02 stycznia 2012 r. (skoro 31 grudzień -to sobota ) i dzień wolny od pracy.????Oczywiście w treści sw.wpisuje ze pracownik był zatrudniony od tego 01.10.2009 do 31.12.2011 .r

#8 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów
  • Lokalizacjaśrodek Polski

Napisano 27 marzec 2012 - 12:26

oczywiście, że tak możesz (zadajesz dosyć nieprecyzyjne pytania)
Bo wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy. Kubuś Puchatek

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 27 marzec 2012 - 12:30

sorkaaa ale dzięki za odpowiedźDołączona grafika uczymy się każdego dnia czegoś nowego więc......

#10 Guest_ewa

Guest_ewa
  • Goście

Napisano 27 marzec 2012 - 15:34

Wypowiedzieliśmy umowe pracownikowi który chce przejść na zasiłek przedemerytalny , na świadectwie pracy musi mieć bardzo szczegółowo opisany sposób rozwiazania umowy , czy tak bedzie poprawnie : "rozwiązanie umowy o pracę w trybie Art30 par.1 pkt.2 Kodeksu pracy , tj, za wypowiedzeniem dokonanym przez pracodawcę, z przyczyn niedotyczących pracownika.Pracownik ten obecnie jest na L4 czy po rozwiązaniu umowy (jeżeli bedzie dalej chorował) to zwolnienia mają być wystawione na firmę w której był pracownikiem czy na ZUS

#11 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 7101 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 27 marzec 2012 - 16:26

Art. 30 § 1 pkt 2 K.p. w związku z art. 10 ust. 1 (zwolnienia indywidualne) ustawy z dnia 13 marca 2003 r. o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników (Dz. U. nr 90, poz. 844 ze zm.) Pamiętaj, że na zwolnieniu lekarskim nie możesz wypowiedzieć umowy ( nie dotyczy to likwidacji zakładu pracy). Zwolnienia lekarskie na zakład pracy.

#12 Renata

Renata

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 23 postów

Napisano 28 marzec 2012 - 07:15

Mam pytanie odnośnie wystawienia świadectwa pracy. Pracownik od 1 września ma umowę na czas określony, która ma trwać do końca sierpnia. Z dniem 1 marca chcemy z pracownikiem zawszeć porozumienie zmieniające i zmienić umowę na czas nieokreślony. Czy muszę wystawić świadectwo pracy bez wniosku pracownika? Czy mogę ewentualnie później wystawić świadectwo pracy uwzględniając wszystkie okresy zatrudnienia czyli umowę na czas określony i nieokreślony? Czy może musze pamiętać aby wystawić świadectwo pracy w ciągu 24 miesięcy?

#13 mml

mml

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1465 postów

Napisano 28 marzec 2012 - 07:21

Jeżeli zmieniasz porozumieniem rodzaj umowy, to nie wystawiasz świadectwa pracy.

#14 Guest_Ula

Guest_Ula
  • Goście

Napisano 28 marzec 2012 - 07:49

Renata, musisz wystawić świadectwo pracy za okres od 1 września do końca lutego. Koniecznie!

#15 mml

mml

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1465 postów

Napisano 28 marzec 2012 - 07:52

Ula, a na jakiej podstawie twierdzisz, że Renata musi wystawić świadectwo? umowa o pracę nie rozwiązuje się! zmienia sie tylko rodzaj umowy. Nie wprowadzaj w błąd.

#16 Renata

Renata

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 23 postów

Napisano 28 marzec 2012 - 07:53

A dlaczego nie wystawiam? Słyszałam że powinnam wystawic nawet jeżeli zastosujemy prozumienie badz tez wypowiedzenie.

#17 Renata

Renata

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 23 postów

Napisano 28 marzec 2012 - 07:54

Prosze madre głowy o rade

#18 mml

mml

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1465 postów

Napisano 28 marzec 2012 - 07:56

przeczytaj art. 97 kp.
"jeśli pracownik pozostaje w zatrudnieniu u tego samego pracodawcy na podstawie umowy o pracę na okres próbny, umowy o pracę na czas określony lub umowy o pracę na czas wykonania określonej pracy, pracodawca wydaje świadectwo pracy obejmujące zakończone okresy zatrudnienia na podstawie takich umów - w dniu upływu 24-miesięcznego terminu od dnia zawarcia pierwszej z umów terminowych – art. 97 § 11 k.p.,

:) jeśli rozwiązanie lub wygaśnięcie umowy o pracę nawiązanej przed upływem 24 miesięcy przypada po upływie tego terminu – świadectwo pracy wydaje się w dniu rozwiązania lub wygaśnięcia umowy o pracę stosunku pracy lub jeżeli nie było to możliwe nie później niż w ciągu 7 dni od dnia upływu tego terminu - art. 97 § 12 k.p.,

c) w ciągu 7 dni od złożenia przez pracownika wniosku o wydanie świadectwa pracy obejmującego zakończone okresy zatrudnienia przypadające przed dniem zgłoszenia wniosku przez pracownika, a jeżeli zachowanie tego terminu nie było możliwe, nie później w ciągu 7 dni od dnia upływu tego terminu - art. 97 § 13 k.p."

#19 Guest_Ula

Guest_Ula
  • Goście

Napisano 28 marzec 2012 - 07:57

mml - poczytaj o nowych zasadach wystawiania świadectw (zmiany od 21 marca 2011). Do umów zawartych przed ta datą - świadectwa wystawia się na zyczenie pracownika, do umów zawartych po tej dacie - za okresy obejmujące 24 m-ce. Jednak w przypadku Renaty, jeśli umowa zmienia się na umowę na czas nieokreslony, trzeba wystawić swiadectwo obejmujące umowy okresowe (nawet jak zatrudnienie trwa nadal).

#20 mml

mml

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1465 postów

Napisano 28 marzec 2012 - 08:00

wiesz, nie wiem może jeszcze "śpię", ale nie mozna wystawić świadectwa pracy jak umowa nie została rozwiązana.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych