Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ważne terminy przy prowadzeniu firmy

wróć do serwisu Moja Firma 10 odpowiedzi w tym temacie

#1 A.Conte

A.Conte

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 92 postów

Napisano 15 marzec 2013 - 08:35

Witam!Chciałbym założyć wątek dotyczący ważnych terminów przy prowadzeniu firmy. Prosiłbym Was o wpisywanie tych terminów, przez co powstanie, myślę często szukany, zbiór informacji dla początkujących przedsiębiorców.Dziękuję :)

#2 ConradoNieMoreno

ConradoNieMoreno

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1138 postów
  • Lokalizacjanajwiększa wieś na Mazowszu

Napisano 15 marzec 2013 - 09:07

Witaj !

Myślę, że wielokrotne przepisywanie i kopiowanie treści nie ma większego sensu dlatego proponuje regularnie zaglądać lub np. zapisać się na newsletter http://mojafirma.infor.pl/ jesli się zapiszesz, to bodaj 2 razy w tygodniu na twój email trafi skrót nowododanych informacji a wśród nich tabela z wykazem ważnych terminów w aktualnym i w nadchodzącym miesiącu.

Ze swojej strony polecam takei rozwiązanie tematu - sam to zresztą stosuje Dołączona grafika

Pozdrawiam, życząc miłego dnia - niezależnie od tego jak bardzo zdenerwował Cię mój post.

Jedyna inicjatywa w której biorę aktywny udział:

Q <klik>

#3 heniek

heniek

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 03 kwiecień 2013 - 20:11

Uważam, że zakładając niektóre firmy musimy również pamiętać o obsłudze sprzętu o bazie danych o kopiach archiwizowanych. Niezbędna jest więc obsługa informatyczna. Ale to tylko dla firm wymagających. Polecam www.obslugainformatyczna24.pl

#4 Jakub Sieradzki

Jakub Sieradzki

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 346 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 13 kwiecień 2013 - 18:31

Witam,Prowadząc działalność gospodarczą warto pamiętać zwłaszcza o terminach:- do 7 dnia każdego miesiąca należy zapłacić podatek dla osób opodatkowanych w formie karty podatkowej,- do 10 dnia każdego miesiąca należy zapłacić składki na ubezpieczenie społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz Fundusz Pracy (dotyczy samego przedsiębiorcy),- do 15 dnia każdego miesiąca należy zapłacić składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz Fundusz Pracy i/lub Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych,- do 20 dnia każdego miesiąca należy zapłacić zryczałtowany podatek od przychodów ewidencjonowanych,- do 20 dnia każdego miesiąca należy dokonać wpłaty zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą na zasadach ogólnych.

#5 Roza

Roza

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 110 postów

Napisano 14 kwiecień 2013 - 17:55

I jeszcze tu jest zbiór wszystkich ważnych terminów dla przedsiębiorców:http://www.infor.pl/terminarz/

#6 Anna G.

Anna G.

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 63 postów

Napisano 23 listopad 2013 - 21:07

do 25 każdego miesiąca złożenie deklaracji VAT-9M oraz zapłata podatku przez podatników niemających obowiązku składania deklaracji VAT-7, VAT-7K, VAT-7D i VAT-8, którzy są zobowiązani do zapłaty podatku z tytułu importu usług oraz dostawy towarów i świadczenia usług opodatkowanych u nabywcy (dotyczy czynności, dla których obowiązek podatkowy powstał w miesiącu poprzednim)

#7 Radomiak

Radomiak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1747 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 23 listopad 2013 - 22:01

Od 2013 roku zmienił się termin do kiedy musimy składać wykazy i wnosić opłaty z tytułu korzystania ze środowiska. Za 2013 rok czas mamy do 31 marca 2014 roku. Podmioty korzystające ze środowiska ustalają we własnym zakresie wysokości należnych opłat i wnoszą je za dany rok kalendarzowy na rachunek właściwego urzędu marszałkowskiego.  

#8 KsięgowaEwa

KsięgowaEwa

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 523 postów

Napisano 25 listopad 2013 - 21:40

do 15-go składamy vat UE jezeli jest to deklaracja miesięczna, jeżeli nie przekroczymy limitu możemy złożyć kwartalnie.

do 20-go PIT4

#9 Guest_klarys

Guest_klarys
  • Goście

Napisano 26 listopad 2013 - 12:52

najważniejsze wiadomo zusy i us :) zapomnisz raz nic się nie dzieje piszesz odwołanie i przeprosiny ale później nie ma już przeproś :) dlatego idąc po sznurku do kłębka trzeba mieć dobrą księgową która to ogarnie i nie będzie zauważalna w firmie, tka byś ty mógł spokojnie pracować a nie zastanawiać się, czy Pani Krysia puściła przelewy :) ja korzystam z tego biura rachunkowego: http://www.infakt.pl...iuro_rachunkowe i jestem zadowolona :) wszystko mam na czas bo trzymają poziom 

#10 Guest_klarys

Guest_klarys
  • Goście

Napisano 26 listopad 2013 - 12:52

najważniejsze wiadomo zusy i us :) zapomnisz raz nic się nie dzieje piszesz odwołanie i przeprosiny ale później nie ma już przeproś :) dlatego idąc po sznurku do kłębka trzeba mieć dobrą księgową która to ogarnie i nie będzie zauważalna w firmie, tka byś ty mógł spokojnie pracować a nie zastanawiać się, czy Pani Krysia puściła przelewy :) ja korzystam z tego biura rachunkowego: http://www.infakt.pl...iuro_rachunkowe i jestem zadowolona :) wszystko mam na czas bo trzymają poziom 

#11 Guest_jozek

Guest_jozek
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2014 - 16:25

Gdybyś miał firmę w raju podatkowym:

http://mspinfo.pl/category/raje-podatkowe/ na pewno nie musiałbyś płacić tylu pieniędzy na państwo. A tak musisz płacić ZUS do 10 lub 15 dnia kolejnego miesiąca, podatek do 20, a VAT do 25.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy