Skocz do zawartości

świadectwo pracy - likwidacja stanowiska

wróć do serwisu Kadry 74 odpowiedzi w tym temacie

#41 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8743 postów

Napisano 26 luty 2014 - 12:49

tylko za zgodą pracownika, pracodawca może wycofac sie z wypowiedzenia;

jesli nie wyrazisz zgody na anulowanie wypowiedzenia umowa rozwiazana bedzie po okresie wypowiedzenia , z podstawą i przyczyną  wskazaną w wypowiedzeniu;

zasiłek dla bezrobotnych otrzymasz po 7 dniach od zarejestrowania się w UP, jesli Twoje wynagrodzenie bylo na poziomie co najmniej minimalnym

#42 Guest_Paweł

Guest_Paweł
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2015 - 14:17

Witam

Dostałem świadectwo pracy w którym napisano ze stosunek pracy ustał w wyniku: art42&3 KP z przyczyn ekonomicznych pracodawcy bez winy pracownika. chce się starać po 6 miesiącach o świadczenie przed emerytalne czy ta przyczyna na świadectwie pracy nie będzie problemem dla ZUS.

dziękuje i czekam na odpowiedz

#43 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8191 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 10 styczeń 2015 - 15:04

Art. 42. § 3.  W razie odmowy przyjęcia przez pracownika zaproponowanych warunków pracy lub płacy, umowa o pracę rozwiązuje się z upływem okresu dokonanego wypowiedzenia. Jeżeli pracownik przed upływem połowy okresu wypowiedzenia nie złoży oświadczenia o odmowie przyjęcia zaproponowanych warunków, uważa się, że wyraził zgodę na te warunki; pismo pracodawcy wypowiadające warunki pracy lub płacy powinno zawierać pouczenie w tej sprawie. W razie braku takiego pouczenia, pracownik może do końca okresu wypowiedzenia złożyć oświadczenie o odmowie przyjęcia zaproponowanych warunków.

Ale nie przyjąłeś zamiany warunków pracy,dlatego rozwiązano umowę o pracę.

#44 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8743 postów

Napisano 10 styczeń 2015 - 16:12

Witam

Dostałem świadectwo pracy w którym napisano ze stosunek pracy ustał w wyniku: art42&3 KP z przyczyn ekonomicznych pracodawcy bez winy pracownika. chce się starać po 6 miesiącach o świadczenie przed emerytalne czy ta przyczyna na świadectwie pracy nie będzie problemem dla ZUS.

dziękuje i czekam na odpowiedz

błąd !  musisz wnieść o sprostowanie świadectwa

jesli rozw. umowę po okresie wypowiedzenia, w świadectwie pracy pracodawca wpisuje:

wypowiedzenie przez pracodawcę - art 30 par 1 pkt 2 kp z przyczyn niedot. pracownika.....

jaka przyczyna ?

powinien wpisać przyczynę , a jesli podlega pod ustawę z 13 marca 2003 to na nią się powołuje

#45 Guest_Agata

Guest_Agata
  • Goście

Napisano 20 marzec 2015 - 08:33

Firma zatrudnia 5 osób. Rozwiązanie umowy o pracę (ze mną) na mocy porozumienia stron z powodu likwidacji stanowiska pracy. Po zasiłku dla bezrobotnych chcę ubiegać się o swiadczenie przedemerytalne - pozostałe warunki do uzyskania świadczenie spełniam.

Co dokładnie powinno zawierać świadectwo pracy? Jakiego sformuowania wymaga ZUS?

"Rozwiązanie umowy o pracę z przyczyn nie leżących po stronie pracownika - na mocy porozumienia stron, spowodowane likwidacją stanowiska pracy, art.30 par.1., pkt 1 Kodeksu pracy". Czy to wystarczy?

Jak napisłam firma zatrudnia < niż 20 osób. Wobec tego "Rozwiązanie umowy o pracę nastąpiło w związku z przyczynami niedotyczącymi Pracownika, na podstawie ustawy z dnia 13 marca 2003 r., o szczególnych zasadach rozwiązywania z Pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników. Dziennik Ustaw nr.90, poz 844 z późniejszymi zmianami."

I taki zapis będzie chyba niewłaściwy, wszak dotyczy on firm zatrudniających powyżej 20 osób?

#46 Guest_NIKA

Guest_NIKA
  • Goście

Napisano 10 kwiecień 2015 - 13:48

Pod warunkiem, że pracodawcxa zatrudnia > 20 pracowników.

a jeżeli zatrudnia mniej niż 20 osób, to czy można sporządzić zapis w takiej formie:

przez oświadczenie pracodawcy z zachowaniem okresu wypowiedzenia, art. 30 § 1 pkt 2  kp,w związku z art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 13.03.2003r. o szczególnych zasadach rozwiązywania  z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników

#47 Guest_Teresa

Guest_Teresa
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2015 - 16:11

Mam 56 lat  i 35 lat pracy w obecnym zakładzie przepracowałam 13 lat i teraz z końcem maja br,zakład pracy przejmuje inny właściciel ale bez załogi, jestem do zwolnienia, jak powinno brzmieć w moim przypadku świadectwo pracy??

#48 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8743 postów

Napisano 18 kwiecień 2015 - 18:19

Mam 56 lat  i 35 lat pracy w obecnym zakładzie przepracowałam 13 lat i teraz z końcem maja br,zakład pracy przejmuje inny właściciel ale bez załogi, jestem do zwolnienia, jak powinno brzmieć w moim przypadku świadectwo pracy??

otrzymałaś wypowiedzenie umowy ? jaką przyczynę podał pracodawca, ile osób zatrudnia ?

#49 Guest_Teresa

Guest_Teresa
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2015 - 10:51

Witam,

Złożyłam wniosek o przyznanie świadczenia przedemerytalnego, spełniam wszystkie warunku. Na świadectwie pracy pracodawca (zatrudniający około 50 osób ) jako przyczynę ustania stosunku pracy podał dokładnie "za wypowiedzeniem art 30 paragraf 1 pkt 2 przez zakład pracy - likwidacja stanowiska pracy". ZUS wydał decyzję odmowną podając w uzasadnieniu "na świadectwie pracy wskazano podstawę prawną nie kwalifikującą do przyznania świadczenia". Czy słusznie? Mam zamiar odwołać się od tej decyzji, czy mam szansę na przyznianie świadczenia? Bardzo proszę o pomoc.

#50 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8743 postów

Napisano 01 lipiec 2015 - 20:31

Witam,

Złożyłam wniosek o przyznanie świadczenia przedemerytalnego, spełniam wszystkie warunku. Na świadectwie pracy pracodawca (zatrudniający około 50 osób ) jako przyczynę ustania stosunku pracy podał dokładnie "za wypowiedzeniem art 30 paragraf 1 pkt 2 przez zakład pracy - likwidacja stanowiska pracy". ZUS wydał decyzję odmowną podając w uzasadnieniu "na świadectwie pracy wskazano podstawę prawną nie kwalifikującą do przyznania świadczenia". Czy słusznie? Mam zamiar odwołać się od tej decyzji, czy mam szansę na przyznianie świadczenia? Bardzo proszę o pomoc.

w świadectwie pracodawca powinien napisać:

za wypowiedzeniem dokonanym przez pracodawcę - art 30 par 1 pkr 2 kp w zw. z art 10 Ustawy z dnia 13 marca 2003 r. o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników (Dz.U. Nr 90, poz. 844 ze zm.)

koniecznie odwołaj się od decyzji;

likwidacja stanowiska też wskazuje na przyczyne dot. pracodawcy

#51 Guest_Teresa

Guest_Teresa
  • Goście

Napisano 06 lipiec 2015 - 07:42

Dziękuję za opinię. Odwołanie złożyłam, teraz czekam na decyzję...

w świadectwie pracodawca powinien napisać:

za wypowiedzeniem dokonanym przez pracodawcę - art 30 par 1 pkr 2 kp w zw. z art 10 Ustawy z dnia 13 marca 2003 r. o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników (Dz.U. Nr 90, poz. 844 ze zm.)

koniecznie odwołaj się od decyzji;

likwidacja stanowiska też wskazuje na przyczyne dot. pracodawcy

Dziękuję za opinię. Odwołanie złożyłam, teraz czekam na decyzję...

#52 Guest_romana

Guest_romana
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2015 - 21:38

Czy mogę starać się o świadczenie przedemerytalne jeżeli stosunek pracy ustał w wyniku rozwiązania:na mocy porozumienia stron art.30 &1 pkt 1 kodeksu pracy w związku z art. 10 ust 1 ustawy z dnia13.03.2013r. O szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników (likwidacja stanowiska pracy)

#53 Guest_romana

Guest_romana
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2015 - 21:41

Czy mogę starać się o świadczenie przedemerytalne jeżeli stosunek pracy ustał w wyniku rozwiązania:na mocy porozumienia stron art.30 &1 pkt 1 kodeksu pracy w związku z art. 10 ust 1 ustawy z dnia13.03.2013r. O szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników (likwidacja stanowiska pracy)

#54 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8743 postów

Napisano 16 lipiec 2015 - 07:22

tak, jesli spełniasz pozostałe wymogi możesz starac sie o świadczenie przedemerytalne

#55 Guest_romana

Guest_romana
  • Goście

Napisano 16 lipiec 2015 - 08:00

tak, jesli spełniasz pozostałe wymogi możesz starac sie o świadczenie przedemerytalne

Bardzo dziękuję za błyskawiczną odpowiedź. Pozostałe warunki spełniam. Pozdrawiam.

#56 Guest_jarek

Guest_jarek
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2015 - 12:19

Zastanawiam się, co wpisać w świadectwie pracy w przypadku likwidacji stanowiska. Wypowiadam umowę o pracę z zachowaniem okresu wypowiedzenia. Świadectwo pracy w pkt 3 powinno zawierać sformułowanie: "rozwiązanie umowy z powodu likwidacji stanowiska pracy na podstawie ustawy z 13 marca 2003 r. o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników (Dz.U.nr 90, poz. 844 z późn. zm.)? Czy wystarczy podać art. 30 § 1 pkt 2 Kodeksu pracy?

#57 Guest_jarek

Guest_jarek
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2015 - 12:21

Zastanawiam się, co wpisać w świadectwie pracy w przypadku likwidacji stanowiska. Wypowiadam umowę o pracę z zachowaniem okresu wypowiedzenia. Świadectwo pracy w pkt 3 powinno zawierać sformułowanie: "rozwiązanie umowy z powodu likwidacji stanowiska pracy na podstawie ustawy z 13 marca 2003 r. o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników (Dz.U.nr 90, poz. 844 z późn. zm.)? Czy wystarczy podać art. 30 § 1 pkt 2 Kodeksu pracy?

#58 Guest_jarek

Guest_jarek
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2015 - 12:26

#59 Guest_jarek

Guest_jarek
  • Goście

#60 Guest_jarek

Guest_jarek
  • Goście

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych