Skocz do zawartości


KOLEJNY ANEKS DO UMOWY O PRACĘ


wróć do serwisu Kadry 20 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_madzia

Guest_madzia
  • Goście

Napisano 06 listopad 2009 - 14:39

Mam pytanie, szef znowu kaze mi pracownikowi zmienić umowę na mocy aneksu podwyzszając mu pensje i wymiar etatu.Poniewaz pracownik miał juz jeden aneks do umowy to czy ten drugi mam numerowac jako 2? I jeszcze jedno pytanie który zapis jest prawidłowy " pracodawca i pracownik zgodnie oświadczaja iz z dniem 01.11.2009 zmieniaja na mocy aneksu wiążącą ich umowę o pracę zawartą w dniu 01.02.2008 czy wiażący ich aneks do umowy o pracę z dnia 01.07.2008

#2 Guest_Just

Guest_Just
  • Goście

Napisano 06 listopad 2009 - 14:40

moim zdaniem aneks jest do umowy o pracę, zapis jest ok

#3 Guest_madzia

Guest_madzia
  • Goście

Napisano 06 listopad 2009 - 14:40

Dodam że w pierwszym aneksie była zmiana wynagrodzenia i podwyzszenie etatu do 3/4

#4 Guest_Monika

Guest_Monika
  • Goście

Napisano 06 listopad 2009 - 14:42

to co ty piszesz to porozumienie zmieniające - aneksów nie powinno się stosować odnosisz się do ostatniej umowy

#5 Guest_zzz

Guest_zzz
  • Goście

Napisano 06 listopad 2009 - 14:42

zawrzyjcie z pracownikem porozumienie zmieniające, bo właściwie nie ma czegoś takiego jak aneks do umowy o pracę. A jeśli już coś zmianiasz to umowę a nie aneks. więc zmiana do umowy z dnia... a nie do aneksu.

#6 Guest_Just

Guest_Just
  • Goście

Napisano 06 listopad 2009 - 14:43

jeszcze dodałabym "pracodawca i pracownik zgodnie oświadczaja iz z dniem 01.11.2009 zmieniaja na mocy aneksu wiążącą ich umowę o pracę zawartą w dniu 01.02.2008 W ZAKRESIE OTRYZMYWANEGO WYNAGRODZENIA. OD ...PRACOWNIK BEDZIE OTRZYMYWAŁ WYNAGRODZENIE... . Pozostałe warunki umowy pozostają bez zmian.

#7 Guest_Monika

Guest_Monika
  • Goście

Napisano 06 listopad 2009 - 14:45

nie na mocy aneksu, porozumienie zmieniające

#8 Guest_Just

Guest_Just
  • Goście

Napisano 06 listopad 2009 - 14:45

do Monika - a czemu nie powinno się stosować aneksów, ja stosuję i narazie nikt sie nie doczepił, ale moze cos się zmieniło

#9 Guest_Madzia

Guest_Madzia
  • Goście

Napisano 06 listopad 2009 - 14:45

Dobrze to zrobię porozumienie zmieniające, dziekuję

#10 Guest_Monika

Guest_Monika
  • Goście

Napisano 06 listopad 2009 - 14:45

nie zapomnij o inf. z art. 29 KP

#11 Guest_zzz

Guest_zzz
  • Goście

Napisano 06 listopad 2009 - 14:46

Monika ma rację , w prawie pracy nie ma takiego pojęcia jak "aneks do umowy", powinno się stosować porozumienie zmieniające bądź wypowiedzenia zmieniające

#12 Guest_doriss

Guest_doriss
  • Goście

Napisano 06 listopad 2009 - 14:47

Just, spokojnie w umowach o pracę aneks = porozumienie zmieniające

#13 Guest_mata

Guest_mata
  • Goście

Napisano 06 listopad 2009 - 14:47

Tak, też stosuję porozumienie zmieniające.

#14 Guest_Just

Guest_Just
  • Goście

Napisano 06 listopad 2009 - 14:48

Strony umowy o pracę tj. ... jako Pracodawca oraz Pani ... jako Pracownik zgodnie postanawiają, iż z dniem ... nastąpi zmiana w wysokości otrzymywanego wynagrodzenia. Od dnia ... Pani ... będzie otrzymywała wynagrodzeniew wysokości:Płaca brutto: ... PLN(słownie złotych: ... 00/100)Pozostałe warunki umowy pozostają bez zmian.

#15 Guest_Monika

Guest_Monika
  • Goście

Napisano 06 listopad 2009 - 14:48

to znaczy aneks w sumie to to samo co porozumienie zmieniające , aneksowanie umów jeszcze przez wejściem w życie ustawy z 21.08.2009 o łagodzeniu skutków kryzysu , były traktowane jako kolejne umowy !też nie mam nic do aneksów, sama zmieniam aneksem płace minimalną co roku , ale w tym przypadku porozumienie jest trafniejsze

#16 Guest_Just

Guest_Just
  • Goście

Napisano 06 listopad 2009 - 14:53

ok:)

#17 Guest_janusz

Guest_janusz
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2016 - 10:00

pytanie,

nowa praca - umowa o pracę na okres próbny 3mc, która skończyła się parę miesięcy temu i do tej pory pracowałam bez żadnej umowy. Wczoraj dostałam aneks, w którym jest mowa  zmianie wynagrodzenia i reszta warunków pozostaje bez zmian. Czy mogę się zwolnić z dnia na dzień ?



#18 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 07 październik 2016 - 12:03

w/g mnie aneks to inaczej załącznik, aneks można numerować lub nie. powinna widnieć data po to, by można określić który z nich jest aktualnie ważny ale nie jest to regułą. ogólnie aneksem zmienia się wszystkie zasady postanowień zawartych w umowie. tak więc powinno się sporządzić aneks na mocy którego zmienia się zapis np: "w §5 pk7 zmienia zapis z..... na ...... który zacznie obowiązywać od.... data" w tytule czego dotyczy i data podpisania, na dole podpisy stron. kopie w ilości stron zainteresowanych. prościej się nie da. Jeżeli chodzi o porozumienie jest to własnie ten aneks, w tytule wpisujemy "POROZUMIENIE jako Aneks nr.....  do umowy z dnia....... ". tak czy siak jest to aneks lub załącznik do umowy a to czego dotyczy musimy po prostu wpisać, że np dotyczy sprawy, porozumienia, zmiany decyzji, cokolwiek.



#19 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 07 październik 2016 - 12:10

pytanie,

nowa praca - umowa o pracę na okres próbny 3mc, która skończyła się parę miesięcy temu i do tej pory pracowałam bez żadnej umowy. Wczoraj dostałam aneks, w którym jest mowa  zmianie wynagrodzenia i reszta warunków pozostaje bez zmian. Czy mogę się zwolnić z dnia na dzień ?

zawsze możesz się zwolnić, jednakże może to okazać się niemożliwe z powodu twojego nie przyjścia do pracy (bo ci się już nie chce) natomiast pracodawca może wystawić ci rowiązanie umowy dyscyplinarne, w zwiąsku z tym musisz iść do pracy by go nie dostać. Nalezy pamiętać iż dyscyplinarka skutkuje natychmiastowym zwolnieniem ciebie i wystawieniem zaswiadczenia o takowym zwolnieniu co nie wpływa korzystnie jako dowód do okazania u nastepnego pracodawcy, natomiast ten wystawiający jest obarczony płaceniem składek ubezpieczeniowych przez okres 3 miesięcy. lepiej jest rozwiazać za porozumieniem stron. albo jak wyżej - po złości, gdy nie potrzebny ci jest świstek



#20 Guest_Mlody

Guest_Mlody
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2019 - 10:45

Witam, chciałbym zapytac o sprawę aneksu do umowy.Czy pracodawca ma obowiązek dać mi aneks do umowy gdy najniższa krajowa jest  2250 zł.A umowę mam najnizsza krajowa plus premia uznaniowa , jestem kierowcą zawodowym.Dziękuję





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych