Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zdjęcie

Jak rozliczyć sprzedaż przez Groupon

wróć do serwisu Księgowość 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 198812 postów

Napisano 26 marzec 2012 - 10:29

Zakupy grupowe umożliwia wiele portali internetowych (np. groupon.pl, citeam.pl, gruper.pl czy mydeal.pl). Zasady sprzedaży z wykorzystaniem usług portali zakupów grupowych są dosyć proste, ale zasady podatkowego i rachunkowego rozliczania takiej sprzedaży budzą wiele wątpliwości. Powrót do artykułu: Jak rozliczyć sprzedaż przez Groupon

#2 Guest_Ewelina

Guest_Ewelina
  • Goście

Napisano 26 marzec 2012 - 10:35

Otworzyłam niedawno nowy punkt tomografii komputerowej, no i nie dalej jak wczoraj otrzymałam ofertę od groupona, zeby wejść z nimi w deal i sprzedawać te moje usługi przez ich portal, czy wogóle warto z mini rozmawiać? czy sobie darować, bo słyszałam, że nie bardzo się to opłaca....

#3 Guest_pozdrawiam.

Guest_pozdrawiam.
  • Goście

Napisano 29 marzec 2012 - 11:15

Dziwię się, że firmy na to idą. tak naprawdę klient ma tyle do wyboru, że rzadko kiedy wraca (np. jeśli chodzi o usługi kosmetyczne), a przecież takie jest założenie, przyciągnąć klienta i sprawić by wrócił. Do tego to trochę psuje rynek bo konsument przyzwyczaja się do taniej usługi, chociaż ponoć ludzie z gruponem sa traktowani byle zbyć. Korzyści to reklama, natomiast zarobek na tym jest żaden (przykład - usługa kosztuje 20 zł, w gruponie wychodzi 7 zł z czego potrącają sobie prowizję i to sporą, zatem czy opłaci się za parę złoty pracować?). Inaczej jest przy usługach w grupach (np. taniec, kursy), wtedy może ilość chętnych rekompensuje niską cenę.

#4 m.karczewski

m.karczewski

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 06 styczeń 2013 - 22:00

Ja korzystam z Grupera, Klubu zniżek i FastDeal i szczerze wiele klientów wraca bądź wykupuje serwie zabiegów (usługi kosmetyczne) jest to około 30-40% kuponowiczów ;D

#5 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Napisano 07 październik 2013 - 11:34

Ja mam swój serwis zakupów grupowych i rozliczam się właśnie w ten sposób opisany tutaj, nie jest to takie straszne jak się na początku wydaje. Wystawiam FVAT za prowizję, którą pobieram i w sumie tyle. Portal prowadzę regionalny na 3 miasteczka, sprzedaż nie jest jakaś ogromna ale przynosi zyski. portal kosztował mnie łącznie około 1500zł, wszystko mam na skrypcie gotowym od edios, i zapłaciłem za dodatkowe przeróbki graficzne.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych