Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Sporządzanie dokumentacji (transakcje towarowe)

dokumentacja ceny transferowe

wróć do serwisu Księgowość 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Wirwek

Guest_Wirwek
  • Goście

Napisano 07 marzec 2013 - 13:55

Witam,Moja sytuacja przedstawia się następująco: dwie firmy powiązane ze sobą osobowo i kapitałowo sprzedają sobie pewne produkty. Jak należy w tym wypadku prowadzić dokumentację? Wiem, że chodzi tu o ceny transferowe itp.. ale chodzi mi o to, że chciałbym wiedzieć jak konkretnie powinien wyglądać proces sporządzania dokumentów - co na pewno trzeba w nich zawrzeć? Dodam, że wzajemnych transakcji dochodzi średnio kilka razy w miesiącu.

#2 Guest_KowalskiJan

Guest_KowalskiJan
  • Goście

Napisano 13 marzec 2013 - 10:51

Wirwek - sporządzanie dokumentacji dla cen transferowych to zadanie czasochłonne i wymagające sporej wiedzy. Trudno określić dokładny tryb postępowania biorąc pod uwagę, że nie znam Twojej dokładnej sytuacji. Mimo to postaram się naświetlić problem od strony potrzebnych dokumentów. Aby rozliczyć transakcje potrzebujesz przygotować dokumentacje ODDZIELNIE dla każdej transakcji, poszczególnych lat podatkowych oraz każdej ze stron transakcji. Z uwagi na liczbę potrzebnych dokumentów lepiej abyś w tej sytuacji mógł liczyć na pomoc profesjonalistów.

#3 Guest_BelindaArvena

Guest_BelindaArvena
  • Goście

Napisano 19 marzec 2013 - 15:55

Czy zajrzałeś już może do ustawy regulującej tę kwestię, Wirwek? możesz też sięgnąć do jakiś opracowań lub po prostu poprosić o pomoc bardziej doświadczone osoby, bo na odległość, to trudno wyrokować.

#4 Guest_Katarzyna

Guest_Katarzyna
  • Goście

Napisano 29 marzec 2013 - 12:28

jasno została przedstawiona sytuacja na tej grafice http://inwestycje.pl/resources/1(1990).png, może pomoże Dołączona grafika

#5 Guest_Joanna

Guest_Joanna
  • Goście

Napisano 22 maj 2013 - 10:57

Tutaj jest dobra charakterystyka dokumentacji. Widać, że sporo wiedzą na tan temat. Z tego co rozumiem to również sporządzają dokumentację. www.art9a.pl

Można też czegoś poszukać w Googlu o art 9a jest trochę informacji o metodach i funkcjach

Mam nadzieje, że pomogłam

#6 ZbigSzn

ZbigSzn

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 19 czerwiec 2013 - 12:54

Witajcie z tego co widzę to nie wiecie, że 11 stycznia 2013 r. zawiązało sie Stowarzyszenie Centrum Cen Transferowych, zadaniem którego jest lobbowanie oraz czynne uczestnictwo w konsultacjach społecznych w zakresie sugerowanych zmian przez Ustawodawcę - ceny transferowe. 

Podaję stronę www.cct.org.pl ponadto zawsze możesz napisac do mnie na adres zbigszn@wp.pl

Stowarzyszenie zrzesza profesjonalistów, którzy na co dzień borykają sie z tymi tematami i nie jesteśmy doradcami za kasę.

Pozdrawiam Zbyszek

#7 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2014 - 13:20

Witam,

na portalu www.cenytransferowe.org znajduje się dużo informacji na temat cen transferowych i samej dokumentacji.

Pozdrawiam

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: dokumentacja, ceny transferowe

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych