Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zwolnienie lekarskie w okresie wypowiedzenia i później

l4 wypowiedzenie zwolnienie lekarskie zus

wróć do serwisu Kadry 44 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_kilerka

Guest_kilerka
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2015 - 11:21

cześć mam pytanie, czy będąc na L-4 mogę się zapisać do zaocznej szkoły?

#22 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2015 - 11:43

cześć mam pytanie, czy będąc na L-4 mogę się zapisać do zaocznej szkoły?

Zapisać tak, ale gorzej już jeśli masz zamiar uczęszczać na zajęcia w czasie zwolnienia lekarskiego. Nie napisałaś jakie to zwolnienie, jak długo trwa, czy możesz chodzić. ZUS może każde zwolnienie sprawdzić co do zasadności jego wystawienia, jak również, czy w trakcie choroby przebywasz w domu.

#23 Guest_lucy

Guest_lucy
  • Goście

Napisano 31 sierpień 2015 - 16:24

witam, ile czasu ma ZUS na wypłacenie chorobowego?

#24 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8739 postów

Napisano 31 sierpień 2015 - 19:55

ok 30 dni od otrzymania kompletu dokumentów

#25 Guest_Wiki

Guest_Wiki
  • Goście

Napisano 16 październik 2016 - 14:40

Witam

chciała bym opisać swoją sytuację.

Zostałam zwolniona z pracy z dwutygodniowym wypowiedzeniem. W okresie wypowiedzenia dostarczyłam L4. Po ustaniu wypowiedzenia nadal byłam na chorobowym i zaszłam w ciąże. Co dalej? Czy do końca ciąży przysługuje mi zasiłek? I czy po urodzeniu dziecka dostane macierzyński? czy w takiej sytuacji mi już nie przysługuje?

#26 Guest_Daria

Guest_Daria
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2017 - 11:00

A jesli zwolnienie bylo dostarczone w ostatni dzien pracy na okrea tygodnia a pracosawca przrslal swiadectwo pracy to co dalej?

#27 Guest_anna

Guest_anna
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2017 - 14:11

Zbyt mało szczegółów podajesz - czy zostałaś zwolniona, czy umowa dobiegła końca....

Tak czy siak, kontynuuj chorobowe ( nie może być ani dnia przerwy). Chorować można 182 dni, a zwolnienia zanosi się do ZUS. Po 182ch dniach można starac sie o świadczenie rehabilitacyjne, które pobierać można maksymalnie rok. Ale do tego to jeszcze ddługa droga, jak się domyslam- dopiero zaczęłaś chorować.

Świadectwo pracy to jest dokument podsumowujący Twoją pracę w danym zakładzie i przyda się w przyszłości do rejestracji w Urzędzie Pracy bądź w daleeekiej przyszłości do uzyskania renty i emerytury.

Świadectwo pracy nie ma nic wspólnego z tym, że chorujesz. 

Nie napisałaś do kiedy miałaś zwolnienie chorobowe? Bo nie może być ani dnia przerwy. Wówczas będziesz otrzymywać 80% podstawy wynagrodzenia. Płacił będzie ZUS.

#28 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13485 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 26 kwiecień 2017 - 22:23

"Wówczas będziesz otrzymywać 80% podstawy wynagrodzenia" - nie podstawy wynagrodzenia, lecz podstawy chorobowego. 

#29 Guest_anna

Guest_anna
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2017 - 15:25

oczywiście, że tak. koleżanka ma rację.

#30 Guest_Jowita

Guest_Jowita
  • Goście

Napisano 22 listopad 2017 - 08:05

Witam mam pytanie ...zwolnienie chorobowe mam do 04.12 a z dniem 20.11 otrzymalam swiadectwo pracy.A choruje juz od 18.08. Czy po 20.11 pracodawca musial dostarczyc Z-3 do Zus zeby wyplacili mi za okres od 20.11 ...

#31 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19220 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 22 listopad 2017 - 08:09

Powinien, jeśli dostarczyłeś do pracodawcy zahaczające o zatrudnienie, a przechodzące na po ustaniu pracy (nie napisałeś z jakim dniem ustał stosunek pracy) ale musisz jeszcze do ZUS dostarczyć druk Z10.

#32 Guest_Jowita

Guest_Jowita
  • Goście

Napisano 22 listopad 2017 - 08:19

Ustanie pracy nastapilo z dniem 20.11 a chorobowe mam do 04.12

#33 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19220 postów

Napisano 22 listopad 2017 - 08:19

Przecież pisze, że chorujesz od 18.08

#34 Guest_Jowita

Guest_Jowita
  • Goście

Napisano 22 listopad 2017 - 08:21

Powinien, jeśli dostarczyłeś do pracodawcy zahaczające o zatrudnienie, a przechodzące na po ustaniu pracy (nie napisałeś z jakim dniem ustał stosunek pracy) ale musisz jeszcze do ZUS dostarczyć druk Z10.

Ustanie pracy nastapilo 20.11

#35 Guest_Jowita

Guest_Jowita
  • Goście

Napisano 22 listopad 2017 - 08:23

Ustanie pracy nastapilo 20.11

Dobrze dziekuje rozumiem

#36 Guest_Kamila

Guest_Kamila
  • Goście

Napisano 22 listopad 2017 - 20:37

Mam pytanie poniewaz ktos mi powiedzial ze jesli czlowiek przepracowal 3,5 miesiaca to nie moze byc wiecej na zwolnieniu chorobowym niz przepracował. Czy to prawda ? Bo mi sie wydaje ze wystarczy jesli przepracowalo sie ponad 30 dni i mozna wtedy byc na zwolnieniu 182 dni.

#37 Guest_Kamila

Guest_Kamila
  • Goście

Napisano 22 listopad 2017 - 20:53

Mam pytanie poniewaz ktos mi powiedzial ze jesli czlowiek przepracowal 3,5 miesiaca to nie moze byc wiecej na zwolnieniu chorobowym niz przepracował. Czy to prawda ? Bo mi sie wydaje ze wystarczy jesli przepracowalo sie ponad 30 dni i mozna wtedy byc na zwolnieniu 182 dni.

Dodam ze pracowalam od 01.05.2017 a choruje od 18.08.2017 a zdniem 20.11 ustala moja praca za wypowiedzeniem art.53 par 1 pkt 1a Kp.

#38 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13485 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 22 listopad 2017 - 23:18

to nieprawda

#39 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19220 postów

Napisano 23 listopad 2017 - 08:22

Zgodnie z art. 53 § 1 pkt 1 k.p., pracodawca może rozwiązać umowę o pracę bez wypowiedzenia, jeżeli niezdolność pracownika do pracy wskutek choroby trwa:
a) dłużej niż trzy miesiące – gdy pracownik był zatrudniony u danego pracodawcy krócej niż sześć miesięcy,

#40 Guest_Kamila

Guest_Kamila
  • Goście

Napisano 23 listopad 2017 - 09:18

Dziękuje

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: l4, wypowiedzenie, zwolnienie lekarskie, zus

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych