Skocz do zawartości

Dobry i tani program kadrowy dla małej firmy (8 pracowników)

kadry

wróć do serwisu Kadry 38 odpowiedzi w tym temacie

#21 Miras

Miras

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 17 marzec 2013 - 16:24

Zdecydowanie polecam enova. Znam wiele programów kadrowo-płacowych (z racji obowiązków zawodowych) i szczerze polecam to rozwiązanie. Nie są tani, aczkolwiek nie jest to też żaden koszmar cenowy 1190,00 + VAT. Ważne jest to, że dobra i stabilna baza danych (darmowy MsSQLExpress), szybki, bardzo bogaty w opcji standardowej no i możliwość indywidualnej rozbudowy programu. Program stabilny, nie zawiesza się i nie sypie bazy danych.Znam firmę, która ze względu na "układy" zmieniła enova na Teta i nie dość, że wydali kopę kasy na to (w ciągu roku ponad 200 tys. netto), to zmielili (w ocenie pracowników działu kadr-płac) na zdecydowanie gorszy system. Enova ma większą funkcjonalność i możliwości niż Teta. Na dzień dzisiejszy nie znam lepszego systemu kadrowo-płacowego w Polsce.Fakt, cena dla małych firm mogła by być trochę niższa, ale jest jak jest... Nie oszukujmy się też, jak każdy rozbudowany system i enova wymaga wdrożenia. Zadowolenie z pracy to w 90% dobrze zaplanowane i zrobione wdrożenie.Wybór peogramu, to dosyć istotna i ważna rzecz. Nie liczy się tylko jego cena, bo najwięcej pracy włożymy my sami wdrażając to i prowadząc dane kadrowo-płacowe na nim. A przecież systemu takiego nie wybieramy na rok czy też dwa. Dlatego lepiej jest wybrać coś dobrego i rozwojowego w miarę rozsądnej cenie niż się pchać w niszowe, stare technologicznie lub też darmowe i nie do końca przemyślane rozwiązania.Argumentacja dla szefa, to już inna sprawa.Ale dla niego chyba też ważne jest właściwe i dobre wydanie pieniędzy.

#22 Guest_julita

Guest_julita
  • Goście

Napisano 26 marzec 2013 - 16:00

nastepny ktory oferuje gruszki na wierzbie - co za kraj.....gdyby chociaz troche zainteresowac sie tematem, to byloby mozna przeczytac ze juz mamy r2płatnika u siebie i jesteśmy bardzo zadowoleni. bardzo solidny program. godny polecenia. i profesjonalne doradztwo ze strony producenta.

#23 Guest_A

Guest_A
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2013 - 13:02

Ja również pracuje na r2płatniku i jestem baaardzo zadwowola, a już w porównaniu z Symfonią (brrrrr) to super, hiper jestem zadowolona Dołączona grafika

#24 Guest_kasia

Guest_kasia
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2013 - 13:34

Dziekuje za wszystkie podpowiedzi ale... Czy ktos tutaj czyta ze zrozumieniem czy bezmyslnie polecacie programy waszych firm????????????????????1. WF-GANG - pisalam ze 250-300 zl max i wchodze na Ceneo a tam 30 pracownikow za 1111 zl. Niezle.2. SuperPłace - 220 netto 10 pracownikow. Niezle. Ktos moze cos wiecej napisac o tym programie???3. Enova - 1000 zl - no prosze Was..... ja wiem ze Enova jest dobra ale kogo na to stac?4. R2platnik - najtanszy ze stawki bo 150 z hakiem wychodzi do 10 pracownikow z tego co widze. Ktos zna? Polecacie?Boguslawa: Tak. Zdaje sobie z tego sprawe zeby patrzec na to czy po drodze nie bede musiala doplacic 10x wartosc programu....

Ja od kilku lat pracuję na Reset2 - polecam.

#25 Guest_kasia

Guest_kasia
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2013 - 13:38

Dziekuje za wszystkie podpowiedzi ale... Czy ktos tutaj czyta ze zrozumieniem czy bezmyslnie polecacie programy waszych firm????????????????????1. WF-GANG - pisalam ze 250-300 zl max i wchodze na Ceneo a tam 30 pracownikow za 1111 zl. Niezle.2. SuperPłace - 220 netto 10 pracownikow. Niezle. Ktos moze cos wiecej napisac o tym programie???3. Enova - 1000 zl - no prosze Was..... ja wiem ze Enova jest dobra ale kogo na to stac?4. R2platnik - najtanszy ze stawki bo 150 z hakiem wychodzi do 10 pracownikow z tego co widze. Ktos zna? Polecacie?Boguslawa: Tak. Zdaje sobie z tego sprawe zeby patrzec na to czy po drodze nie bede musiala doplacic 10x wartosc programu....

Ja od 2009 roku pracuję na Reset2 - polecam.

#26 Guest_MIDOS

Guest_MIDOS
  • Goście

Napisano 26 lipiec 2013 - 20:53

Coś dla małych firm i za nieduże pieniądze: 145 zł netto, ale za cały rok (!) - iFaktury24 wersja Faktury+Księgowość. Jest tam KPiR, fakturowanie, ewidencja towarów/usług, ewidencja faktur kosztowych, lista płatności ale także funkcje ewidencji wynagrodzeń z kadrami.

Oczywiście za tą cenę funkcjonalność sprawdzi się w małych firmach, ale takie było pytanie rozpoczynające wątek.

Można testować przez 30 dni zupełnie za darmo i samemu przekonać się, czy warto w to iść.

Są dostępne też inne wersje np. z obsługą magazynu.

Więcej na http://www.midosoftw...iFaktury24.html

#27 kadrowiec

kadrowiec

księgowy, kadrowy i inspektor BHP

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1118 postów

Napisano 29 lipiec 2013 - 07:41

Kolejna pułapka szukających oszczędności pracodawców. Chcą zaoszczędzić kilkaset złotych na oprogramowaniu nie licząc się z faktem, jakie to możne rodzić konsekwencje. Ile wynoszą kary za złe prowadzenie spraw kadrowych ? Tysiące złotych ! Więc pytanie z cyklu - "1000 zł - kogo na to stać ?" uważam za niestosowne. A jakie są koszta przejścia w trakcie działalności z jednego programy na drugi ktoś liczył ? Odpowiem - bardzo duże.

A jak ktoś chce mieć darmo to niech prowadzi ręcznie, po co pogram przy kilku pracownikach ?

A R2Płatnik ma bardzo dobrze rozwiązaną sprawę zwiększania liczby pracowników, czego nie mają inne. Chcesz na mniejszą liczbę pracowników płacisz mniej, zwiększa się ilość dopłacasz parę złotych i masz większy.

#28 Guest_wlodek

Guest_wlodek
  • Goście

Napisano 29 lipiec 2013 - 13:32

Dokładnie. Dobrze napisane. Można tylko dodać, że bodaj dla kilku pracowników R2płatnik jest programem darmowym w wersji na START. Więcej info o programach na start jest gdzieś na reset2.pl (polecam wklepać w Google "programy na start reset2" i znajdzie).

#29 Guest_sdkjd

Guest_sdkjd
  • Goście

Napisano 14 luty 2015 - 12:53

dobre i tanie programy ma lefthand.pl duży wybór dla firm, biur rachunkowych. Polecam, sprawdzone :)

#30 Guest_ala

Guest_ala
  • Goście

Napisano 18 luty 2015 - 17:01

Pracuję na R2płatniku. Mogę polecić. Dobry program.

#31 Guest_Halina

Guest_Halina
  • Goście

Napisano 25 luty 2015 - 22:37

Polecam program Aga firmy Streamsoft. Od szesciu lat bezproblemowo. No i tanio.

#32 Guest_pawlowski

Guest_pawlowski
  • Goście

Napisano 07 marzec 2015 - 10:23

U mnie korzysta się z oprogramowania offigo. Cena jest bezkonkurencyjna bo około 20-30 zł w zależności od liczby stanowisk na miesiąc. Mają bardzo rozbudowane i intuicyjne narzędzia. Mieliśmy w firmie różne już oprogramowania, ale to jak na razie najlepiej się sprawdza.

#33 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 18 marzec 2015 - 14:28

Witam

Szukam program kadrowego. Biuro rachunkowe wylicza płace i wszystko związane z finansami. Natomiast kadrami zajmuję się sam. Potrzebuję programu w którym miałbym ewidencję pracowników, druki umów, aneksów...

Może ktoś doradzi?

pozdrawiam

#34 magdaalena

magdaalena

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 31 postów

Napisano 26 maj 2015 - 10:54

Ja jestem zwolenniczką rozwiązań internetowych i to najlepiej w chmurze żeby czuć się bezpiecznie, nie musieć nic instalować i wszędzie gdzie chcę móc z tego skorzystać nie nosząc komputera ze sobą. W mojej firmie (małej pragnę zaznaczyć ) korzystam z systemu ksiegowości online z wfirma.pl a w ramach tego mam własnie kadry i płace . Jak na moje potrzeby jest wystarczającym wiec jeśli Cie zainteresuje to sobie sprawdź https://wfirma.pl/kadry-i-place-online

#35 Guest_Monika

Guest_Monika
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2015 - 11:15

Czy w programie reset 2 można ewidencjonować godziny rozpoczęcia i zakończenia pracy?

#36 bakarat

bakarat

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 440 postów

Napisano 01 grudzień 2016 - 15:47

Jeśli chodzi o wzory umów oraz innych dokumentów, to na pewno warto sobie zerknąć tutaj http://poradnikprzed...l/pobierz/umowy . Można tam bowiem pobrać wzory zupełnie za darmo. Poza tym nie ma żadnych limitów.

#37 Guest_kadry

Guest_kadry
  • Goście

Napisano 16 maj 2017 - 09:02

Nie polecam pakietu Przedsiębiorcy. W programie jest wiele błędów, a monity o wprowadzenie poprawek są ignorowane. Program niepoprawnie rozlicza czas pracy. Nieobecności z art. 188 Kp. rozliczane są jako faktyczny czas pracy! "Na sztywno" wprowadzone są ogólne parametry, np. kalendarz dni roboczych - nie ma możliwości globalnego wprowadzenia własnych ustawień.  Można to zrobić tylko poprzez indywidualne wprowadzenie zmian dal każdego pracownika oddzielnie. To znaczy trzeba wykonać kilka tysięcy kliknięć żeby np. zamienić dzień roboczy na wolny i odwrotnie. I wiele innych błędów i braków. Poza tym klient traktowany jest jak intruz.

Ogólnie NIE POLECAM!

#38 Guest_Amamka

Guest_Amamka
  • Goście

Napisano 29 maj 2017 - 08:39

Kolejna pułapka szukających oszczędności pracodawców. Chcą zaoszczędzić kilkaset złotych na oprogramowaniu nie licząc się z faktem, jakie to możne rodzić konsekwencje. Ile wynoszą kary za złe prowadzenie spraw kadrowych ? Tysiące złotych ! Więc pytanie z cyklu - "1000 zł - kogo na to stać ?" uważam za niestosowne. A jakie są koszta przejścia w trakcie działalności z jednego programy na drugi ktoś liczył ? Odpowiem - bardzo duże.

A jak ktoś chce mieć darmo to niech prowadzi ręcznie, po co pogram przy kilku pracownikach ?

A R2Płatnik ma bardzo dobrze rozwiązaną sprawę zwiększania liczby pracowników, czego nie mają inne. Chcesz na mniejszą liczbę pracowników płacisz mniej, zwiększa się ilość dopłacasz parę złotych i masz większy.

Zgadzam się że nie warto oszczędzać na programie, bo wiadomo, że "co tanie, to drogie". I nie chodzi tylko o ewentualne kary, bo przecież dobry program oszczędza też czas kadrowych - nie muszą liczyć, poprawiać i wpisywać wszystkiego ręcznie. A czas pracowników też nie jest darmowy...

Ale dla mnie wycena programu w zależności od ilości pracowników jest trochę dziwna... Nie wyobrażam sobie żebym miała pilnować czy mogę zatrudnić człowieka czy już nie bo przekroczę limit w systemie... A jeśli zatrudniam w sezonie ok. dwa razy więcej pracowników niż poza sezonem to przez kilka miesięcy mam płacić więcej? A co z ludźmi zatrudnionymi na dwóch etatach liczą się jako jeden pracownik czy dwóch? Trochę niewygodne moim zdaniem ale co kto woli.

My płacimy za zakres funkcjonalny jaki mamy dostępny w systemie (SyKOF HR), przykładowo mamy program do obsługi kadrowej, do naliczania płac, prowadzenia ewidencji czasu pracy, ale np. nie mamy w firmie czytników wejścia/wyjścia więc tej funkcji nie kupowaliśmy. I nikogo nie obchodzi czy w systemie jest jeden pracownik czy 1000.

#39 inagpe

inagpe

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 35 postów

Napisano 14 lipiec 2017 - 13:38

W kwestii software'u dla Firm polecam zwrócić się do Interfeo, www.interfeo.com . Mają naprawdę ogromne doświadczenie we współpracy z małymi i dużymi Firmami, stworzą dla Was dedykowane oprogramowanie, które spełni wasze oczekiwania.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: kadry

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych