Skocz do zawartości

wniosek o przyznaniu premii uznaniowej

wróć do serwisu Kadry 13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Magda

Guest_Magda
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2013 - 14:22

Gdzie trzymacie wnioski o przyznaniu premii uznaniowej? Ja trzymam w aktach osobowych, ale wygodniej by mi było założyć osobny segregator i tam wpinać. Tylko nie wiem czy tak można.

#2 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5615 postów

Napisano 30 styczeń 2013 - 14:56

Wnioski premiowe umieszczam w dokumentacji płacowej. Do akt wpinam przyznane nagrody (art. 105 kp)

#3 < Mariusz J. >

< Mariusz J. >

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 160 postów

Napisano 30 styczeń 2013 - 15:26

Prośbyaby równie szybko likwidować inne chamskie wpisy,podobne do tych jakie pojawiły się pod zapytaniemużytkownika Gośc_Magda.Jest ich trochę na forum.pozdrawiam

#4 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów
  • Lokalizacjaśrodek Polski

Napisano 30 styczeń 2013 - 15:29

~Mariuszu, jest opcja [zgłoś] pod postami, wysyłasz do Admina i po bólu. Ja tak robię:-)
Bo wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy. Kubuś Puchatek

#5 aska

aska

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 226 postów

Napisano 25 luty 2013 - 13:32

witam ,czy u was pracownicy podpisują się na dokumencie wpinanym do akt, że otrzymali podwyżkę lub jakąś nagrodę np.otrzymałęm data i podpis

#6 ida

ida

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6629 postów

Napisano 25 luty 2013 - 13:37

nie, no raczej to już byłoby przesadne tworzenie dokumentów do dokumentów :)

#7 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8194 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 25 luty 2013 - 13:48

Ja wnioski premiowe trzymam w osobnym segregatorze ,nigdy w teczkach pracowniczych.Dla ułatwienia mamy całą listę stworzoną w tabeli /mniej dokumentów/ .Segregator jest schowany w szafie zamykanej - ponieważ tak jak zbiorcza lista płac podlega ochronie danych osobowych.

#8 aska

aska

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 226 postów

Napisano 14 marzec 2013 - 15:02

witam mam problem z napisaniem wniosku o nagrodę roczną dla zastępcy i gł. księgowego,czy może fachowiec pomóc.Dzięki z góry

#9 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów

Napisano 14 marzec 2013 - 15:15

jaki problem? z uzasadnieniem? np. wykonanie bilansu i sprawozdania
Bo wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy. Kubuś Puchatek

#10 aska

aska

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 226 postów

Napisano 14 marzec 2013 - 15:37

dzięki. już nie było pytania

#11 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 7101 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 14 marzec 2013 - 17:21

witam ,czy u was pracownicy podpisują się na dokumencie wpinanym do akt, że otrzymali podwyżkę lub jakąś nagrodę np.otrzymałęm data i podpis

Dają na piśmie swoją parafkę, skąd mogę wiedzieć że chcą podwyżkę.

#12 aska

aska

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 226 postów

Napisano 16 marzec 2013 - 11:07

witam .jak u Was jest z nagrodą roczną czyli 13-nastką dla dyrektora zastępcy i gł księgowego w domu kultury bardzo proszę o odpowiedź.Może ktoś pracuje w Domu Kultury.

#13 kadrywpraktyce

kadrywpraktyce

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 23 marzec 2013 - 22:34

Gdzie trzymacie wnioski o przyznaniu premii uznaniowej? Ja trzymam w aktach osobowych, ale wygodniej by mi było założyć osobny segregator i tam wpinać. Tylko nie wiem czy tak można.

Musisz mieć na względzie fakt, iż premia uznaniowa to taki składnik wynagrodzenia, do którego wypłaty pracownik nie ma roszczenia, więc nawet, jak złoży wniosek, to premii takiej nie musi dostać. Oczywiście możesz założyć nowy segregator i w nim zbierać te wnioski, bo to nie są na tyle doniosłe dokumenty, aby je kolekcjonować w części B akt osobowych.
Co do kwestii wypłaty premii uznaniowej, to już wszystko zależy od ustaleń i zwyczajów w danym zakładzie pracy, ale sam wniosek nie jest obowiązkowo dołączany w aktach osobowych. Oczywiście, skoro pracownik złożył taki wniosek na piśmie, to ślad po nim musi zostać, ale niekoniecznie w jego aktach osobowych.
Urlop wychowawczy 2013 - dla zainteresowanych kompleksowym omówieniem tematu

#14 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów

Napisano 25 marzec 2013 - 10:12

~kadrywpraktyce, zdaje sie, że nie wyczułaś sprawy. O premię UZNANIOWĄ pracownik nie może wnioskować, tylko pracodawca. Taki wniosek jak najbardziej w części B może być, gdyż kiedyś (przy rozw. umowy) może się okazać "doniosłym" dokumentem

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych