Skocz do zawartości

Zdjęcie

zatrudnienie bezrobotnego po sfinansowanym szkoleniu z PUP

szkolenia z PUP zatrudnianie

wróć do serwisu Kadry 14 odpowiedzi w tym temacie

#1 gosiar

gosiar

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 27 styczeń 2013 - 23:27

Witam. Chcemy zatrudnić bezrobotnego, który odbędzie szkolenie sfinansowane z PUP. PUP sfinansuje mu to szkolenie pod warunkiem, że go potem zatrudnimy. Dlatego też, przyniósł do wypełnienia UPRAWDOPODOBNIENIE ZATRUDNIENIA.Czy z tego tytułu, że go zatrudnimy, jest możliwość jakichś korzyści dla firmy np. tak jak ze stażami, że przez ileś m-cy nie musimy płacić ZUS-u? Nie mogę nic się dowiedzieć konkretnie w PUP, może ktoś z Was tak już zatrudnial kiedyś osobę po szkoleniu z upawdopodobnieniem zatrudnienia. Proszę o pomoc, pozdr.

#2 Agnieszka

Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3608 postów

Napisano 28 styczeń 2013 - 07:58

Poczytaj może w ustawie o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.Z tego co ja pamietam możesz zatrudnić takiego bezrobotnego w ramach prac interwencyjnych/robót publicznych (jakoś tak) i wtedy masz dofinansowanie/refundację z PUP.A swoją drogą dziwne, że PUP ci nie dał jasnej odpowiedzi, może spróbuj jeszcze raz się dowiedzieć, przecież to ich "chleb powszedni"

#3 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 7101 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 28 styczeń 2013 - 08:34

Z tego co się orientuje to ZUS-y lecą w przypadku podpisania umowy o prace.

#4 gosiar

gosiar

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 28 styczeń 2013 - 11:16

już wiem, niestety z żadnych ulg obecnie nie można skorzystać, w PUP poinformowali mnie, że było mozna skorzystać ostatnio we wrzesniu w ramach dposażenia lub prac interwencyjnych. A obecnie poprostu będziemy miec pracownika po kursie i zatrudniamy go na um. o pracę lub zlecenie.

#5 Fizo

Fizo

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 966 postów

Napisano 08 luty 2013 - 17:35

Na stażu wszystko płaci urząd, później pracodawca normalnie.

#6 Guest_penta

Guest_penta
  • Goście

Napisano 11 marzec 2013 - 07:36

A orientujecie się czy w dalszym ciągu w UP można dostać dofinansowanie na dowolne szkolenie? Jakie to są pieniądze?

#7 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 7101 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 11 marzec 2013 - 07:43

To już pytanie do PUP.

#8 Katarzynka

Katarzynka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 770 postów

Napisano 11 marzec 2013 - 15:13

Tylko jeden warunek, zobowiązanie pracodawcy do zatrudnienia osoby bezrobotnej po tym szkoleniu. Masz taką firmę ?

#9 Guest_penta

Guest_penta
  • Goście

Napisano 12 marzec 2013 - 07:15

Tzn. jak? Najpierw muszę znaleźć pracodawcę, który da mi zatrudnienie jeśli zaliczę dane szkolenie? To trochę dziwne, przecież żaden pracodawca nie ma pojęcia, jak będzie wyglądała sytuacja na rynku, w najbliższym czasie, prawda?

#10 Guest_gliwa

Guest_gliwa
  • Goście

Napisano 13 marzec 2013 - 07:23

Pewni jesteście, że pracodawca musi się zadeklarować? Ale na jakiej zasadzie? Że np. w ciągu pół roku zatrudni taką osobę na dane stanowisko pracy?

#11 ConradoNieMoreno

ConradoNieMoreno

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1138 postów
  • Lokalizacjanajwiększa wieś na Mazowszu

Napisano 13 marzec 2013 - 09:43

Witaj !Tak, ja jestem pewien, że musi sie zadeklarować - w tym celu zazwyczaj wypełnia specjalnie przygotowany na tę okoliczność formularz/deklarację z PUP. W niej jest zazwyczaj taki zapis , że po odbyciu stażu zatrudni taką osobę.Najlepiej zapytaj o to w swoim PUP.

Pozdrawiam, życząc miłego dnia - niezależnie od tego jak bardzo zdenerwował Cię mój post.

Jedyna inicjatywa w której biorę aktywny udział:

Q <klik>

#12 Guest_gliwa

Guest_gliwa
  • Goście

Napisano 14 marzec 2013 - 07:28

Dzięki. Będę się ubiegała o dofinansowanie szkolenia zawodowego masażu. Wstępnie mam nawet dogadanego człowieka, który da mi pracę. Kiedy będę miała to już zaklepane, to na pewno się tym zajmę na poważnie.

#13 Katarzynka

Katarzynka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 770 postów

Napisano 14 marzec 2013 - 07:55

Ale pytanie dotyczyło szkolenia a nie stażu. Byłam akurat na początku marca w PUP bo była akcja informacyjna o szkoleniach i pytałam pań o szkolenia, te zwykłe (kurs obsługi komputera, operatora wózka widłowego itp) są osobnym tematem, urząd na nie kieruje i są bez zobowiązań. Ale można dostać dofinansowanie na dowolne szkolenie jeśli będzie taka właśnie gwarancja, że po szkoleniu firma zatrudni szkolonego.

#14 kuntor

kuntor

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 238 postów

Napisano 15 marzec 2013 - 07:28

Ale ja dokładnie o tym piszę - mam upatrzone szkolenie w New Nails, będę rozmawiałam z kilkoma właścicielami salonów. Jestem w stanie początkowo pracować za darmo, aby tylko mnie przyjęto. Liczę, że w ten sposób znajdę zainteresowanego.

mspinfo.png

#15 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2277 postów

Napisano 14 kwiecień 2016 - 06:27

Kilka dni temu zatrudniliśmy osobę po szkoleniach w Beauty lux, wszystko załatwiane przez UP, ale ta osoba rzeczywiście zna się na rzeczy, widać że się przygotowała do zawodu. Oczywiście mieliśmy obowiązek zatrudnienia, ale cieszy to, że to nie jest mimo wszystko zatrudnienie przymusowe byle kogo.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: szkolenia z PUP, zatrudnianie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych