Skocz do zawartości

roczna premia uznaniowa a macierzyński

premia macierzyński

wróć do serwisu Księgowość 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Monika

Guest_Monika
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2013 - 00:47

WitamObecnie jestem na zwolnieniu-ciąża. W lutym powinnam już być na macierzyńskim. W moim zakładzie pracy pod koniec marca jak co roku sa wypłacane premie uznaniowe. Czy bedac na macierzyńskim mogę dostać taką premię od pracodawcy, czy tylko dostanę zasiłek macierzyński?

#2 Ania_B

Ania_B

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2346 postów

Napisano 26 styczeń 2013 - 08:34

Witaj, premia uznaniowa jest za prace jaka wykonujesz, wydaje mi sie ze skoro jesteś na zwolnieniu (faktycznie nie wykonujesz pracy) to juz tej premi nie dostaniesz. Albo dostaniesz proporcjonalnie do czasu, któy przepracowałaś. Zapytaj sie ksiegowej jak to wyglada u Ciebie w pracy. Jeśli Ci powie, że nie przysługuje to może zawalcz/zasugeruj, aby naliczono Ci premię za czas który przepracowałaś. powodzenia

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2013 - 09:08

Dziękuję za odpowiedź.To będzie premia za przepracowany rok 2012. Chodzilam do pracy do połowy grudnia, więc można uznać że prawie cały rok. Jak urodze to pojawie się w marcu w firmie i porozmawiam w kadrach ma ten temat.

#4 Asinta

Asinta

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 208 postów
  • Lokalizacjapodkarackie

Napisano 26 styczeń 2013 - 10:01

Przede wszytskim w regulaminie wynagradzania powinno być dokładnie opisane komu i kiedy premia przysługuje, ja bym na twoim miejscu nie czekała aż do marca tylko teraz się dowiedziała co i jak, żeby póżniej się nie okazało że premie zamiast ciebie dostał ktoś inny i środki się skończyły Dołączona grafika No, ale zrobisz jak uważasz, powodzenia, choć skoro pracowałaś prawie do porodu Dołączona grafika to powinni to docenić Dołączona grafika

#5 Ania_B

Ania_B

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2346 postów

Napisano 26 styczeń 2013 - 10:56

Na uregulowania w regulaminie nie wpadłam :-) ale chciałam właśnie podkreślić to samo co Asinta, że lepiej nie czekać.. musisz teraz działać, bo bardzo prawdopodobne, że później będzie za późno nawet jeśli premia Ci przysługuje. Trzeba pilnować swoich spraw ;-) Powodzenia Dołączona grafika

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: premia, macierzyński

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych