Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Mechanizm podzielonej płatności od 1 lipca 2018 r. - rewolucja w podatku VAT


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 2 + 5 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Napisano wczoraj, 09:59

Przewiduję coraz wiecej Estońsko - Czeskich podmiotów gospodarczych.

Napisano 13 czerwiec 2018 - 17:10

Czyniąc długą historię krótką - oszustwa podatkowe to margines, wbrew temu, co stara się wmówić obywatelom rząd. Z powodu tego właśnie marginesu zostanie praktycznie zaorana płynność finansowa WSZYSTKICH firm, które w jakikolwiek sposób obracają towarem i pieniędzmi. Wszystko powinno sprowadzić się do jednej ustawy - spłaszczenia VAT, uproszczenia jego działania, a następnie zlikwidowanie grzywny od dochodu. Z perspektywy budżetu nie zmienia się nic, bo wpływy z grzywny od dochodu są pomijalne i w zdecydowanej większości pochłaniane przez obsługę tego haraczu. Problem jest jeden - w takiej sytuacji nie można szantażować przedsiębiorców i eliminować niewygodnych. Albo koperta, albo blokada środków na kilka dni - każda duża firma się ugnie.

Napisano 12 czerwiec 2018 - 14:50

I teraz ilu mikro przedsiębiorców pójdzie na jakiś socjal ? To jest kolejny krok do rozbioru kraju . Dziękuje panie mORAWIECKI ........

Napisano 11 czerwiec 2018 - 20:42

Na dzień dzisiejszy coraz bardziej się nie chce prowadzić działalności w tym popie.......... kraju Każdy patrzy pod siebie i własnie najwieksi oszuści tego zacofanego kraju dalej nas doją. Na dzień dzisiejszy jesteśmy bliscy zamknięcia firmy rodzinnej bo mija się to z celem gdyż ciągle jesteśmy okradani POLACY PORA WYJŚĆ NA ULICE

Napisano 08 czerwiec 2018 - 18:46

ale to jest niekorzystne dla małego przedsiębiorcy. Występuję o zwrot w 25 dni, faktury zapłacone i dostaję zwrot w 25 dni od złożenia. Po zmianach będzie też możliwość 25 dni ale VAT będzie zablokowany na koncie i odebranie go to czekanie 60 dni zna zgodę czyli dużo dłużej niż obecnie. Gdzie tu zachęta jak pieniądze dostaję później?

Admin Księgowość

Napisano 08 czerwiec 2018 - 18:46

Ministerstwo Finansów konsekwentnie wdraża kolejne rozwiązania mające na celu uszczelnienie podatku od towarów i usług. Nie powinno to dziwić ponieważ podatek VAT zapewnia budżetowi państwa największe wpływy spośród wszystkich dochodów podatkowych. Tajemnicą nie jest także fakt, że to właśnie w podatku VAT dochodzi do największych wyłudzeń i oszustw. Dotychczasowe pomysły fiskusa na walkę z nieprawidłowościami w podatku VAT były bardziej kosmetyczne niż rewolucyjne. Przewagą mechanizmu podzielonej płatności (ang. split payment) nad dotychczasowymi rozwiązaniami (np. odwróconą płatnością) jest długotrwałość i kompleksowość tego rozwiązania. Mechanizm podzielonej płatności, który będzie obowiązywał już od 1 lipca 2018 roku, to zupełna nowość w polskim systemie podatkowym. Nowość, z którą będzie się musiał zmierzyć każdy podatnik. Dlaczego każdy, skoro split payment ma być dobrowolny? Między innymi na to pytanie znajdą Państwo odpowiedź poniżej.

Powrót do artykułu: Mechanizm podzielonej płatności od 1 lipca 2018 r. - rewolucja w podatku VAT

Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)